Abidjan Otelleri Ara

En uygun Abidjan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Abidjan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Abidjan Hakkında

Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili’nin en populer şehirlerinden Abidjan, aynı zamanda ülkenin eski başkenti. Tarihi ve doğal güzellikleriyle başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerinden de göç alan şehir, bölgenin en önemli ticaret ve turizm merkezlerindendir. Aynı zamanda ülkenin en büyük limanlarından birine desahip şehirde gemi taşımacılığı ekonomide önemli bir yer tutar.

Adjame, Plateau, Koumassi gibi bölgelere ayrılan şehrin en renkli ve görülmesi gereken bölgelerinden biri ise Çamaşırcılar Mahallesi. Burada kentte yaşayan kadınlar tarafından tamamen geleneksel yöntemlerle yıkanan çamaşırlar, yine geleneksel yöntemlerle asılarak kurutuluyor. Ekvator’a yakın bir bölgede bulunmasının da etkisiyle sıcak ve bunaltıcı bir iklime sahip şehirde Park National du Banko gibi koruma altına alınan yağmur ormanları da var. Yağmur ormanları dışında, şehir merkezinde bulunan Ulusal Müze, Aziz Paul Katedrali ve hayvanat bahçesi şehrin görülmeye değer diğer noktaları. Yıl boyu sıcak ve nemli bir havanın hakim olduğu şehri ziyaret etmek için en uygun dönemse, sıcaklıkların nispeten azaldığı Aralık-Mart ayları.

Şehirde ulaşım için kullanılan en yaygın araçlardan biri tren. Ancak tren yolculuğunun özellikle yabancılar için güvenli bir yol olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Bunun yerine daha güvenli olan taksileri veya uygun fiyatlarla kiralayabileceğiniz kiralık otomobilleri değerlendirebilirsiniz. Taksiye binerseniz, pazarlık etmeyi ve gitmeden önce işinizi kolaylaştıracak bir şehir haritasını yanınıza almayı unutmayın.

Abidjan Galeri