Aberdeen Otelleri Ara

En uygun Aberdeen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Aberdeen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Aberdeen Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Dakota eyaletinde bulunan Aberdeen, eyalet başkenti Pierre’ye 201 kilometre uzaklıkta. Eyalet başkentinin kuzeydoğusunda kurulan şehrin nüfusu ise yaklaşık 30 bin. Aynı zamanda Rapid City ve Sioux Falls ile birlikte eyaletin en kalabalık 3 şehrinden biri olan Aberdeen diğer bir ismiyle ‘Üniversite Şehri’ olarak biliniyor. Bu adı almasının nedeni ise Presentation College ve Northern State University gibi eğitim kurumlarının burada yer alması. 

Tarihte ilk olarak Arikara Kızılderilileri tarafından yerleşilen Aberdeen, 1800’lü yıllardan itibaren Avrupa’dan gelen göçmenlerin ilgisini çekmeye başladı. Avrupalı yerleşimlerin bölgeye gelmesiyle birlikte gelişimi günden güne hızlanan şehir yaklaşık iki yüzyıl içinde giderek gelişti ve bugünkü görünümüne kavuştu.

Karasal nemli ilimin etkisindeki Aberdeen, konumu nedeniyle hava sıcaklıkları konusunda hayli değişken bir yer. Yakınlarında bulunan akarsu havzalarının ve rüzgarların etkisi ile şekillenen şehrin iklimi Güney Dakota’nın diğer şehirleriyle benzer. Kış aylarında 10-11 derece civarında ölçülen sıcaklık bazı günlerde eksili değerlere düşebiliyor ve bölgede kar yağışı etkili olabiliyor. Yazın sıcak günlerinde ise termometreler genellikle 25-26 derece civarında gösteriyor. Aberdeen’e seyahat ederken bavulunuzu hazırlamadan önce birkaç günlük hava tahminine bakara yanınıza alacağınız giysileri seçebilirsiniz. Şehirde birkaç haftadan uzun süre kalmayı planlıyorsanız, ani sıcaklık değişimlerine hazırlıklı olmanızda rahat etmeniz anlamında fayda var. 

Tarihi mirası ve doğasıyla olduğu kadar zengin kültürel aktiviteleriyle dikkat çeken şehir her yıl pek çok festival, sergi, konser ve gösteriye sahne oluyor. Öğretim dönemi içinde üniversitede düzenlenen etkinliklere katılarak hoşça vakit geçirebilir, galerileri dolaşarak resim sergilerini görebilirsiniz. Bugüne dek pek çok Hollywood yıldızını ağırlayan Güney Dakota Film Festivali ise sonbahar döneminde şehre gelenleri bekleyen harika sürprizler arasında sayılabilir.

Kış aylarında Aberdeen’i ziyaret ettiğinizde buz pateni ve hokey gibi eğlenceli aktiviteleri mutlaka değerlendirin. Şehirde ayrıca tüm yıl dilediğiniz zaman tenis oynayabilir, basketbol, rugby, Amerikan futbolu ve voleybolla da zaman geçirebilirsiniz. Richmond Gölü ve civarı ise kamp yapmak, dinlenmek veya doğa ile baş başa saatler geçirmek isteyenler için harika yerlerden.

Aberdeen Galeri