Van Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Van Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Van
Araç Sınıfları:Ekonomik, Suv, Orta, Minibüs, Lüks, Üst
Kiralama Noktaları24
Popüler Acenteler:Emr
Van Hakkında

Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin altıncı büyük ili olan Van, bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Genel olarak Urartular döneminden kalan eserlerle ilgi çeken kent, ismini de bu medeniyetten alıyor. Son dönemlerde Van Gölü de şehri cazibe merkezi haline getirdi. Van, hem tarihi hem de kültürel öğeleri ile öne çıkan ve turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında bulunmaya başladı.

Van, farklı kültürleri bir arada yaşatan en önemli yerleşim birimlerinden birisi. Bu özelliğinin yanına tarihi ve doğal güzellikleri de eklenince birçok tatil ajandasında kendisine yer bulmaya başladı. Dolayısıyla Van’ın her noktasında ayrı bir güzelliğe rastlamak ve bu güzellikleri keşfedebilmek için araç kiralama seçeneğini kullanmanız isabetli bir karar olabilir.

Van’da gezinti yapabilmek için doğru bir gezi planına ihtiyacınız var. Genellikle yazın ziyaret edilen kentte tarihi alanlar arasında,  Van Kalesi, Van Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Van Gölü’nün ortasında yer alan Akdamar Adası ile aynı adı taşıyan kilise, Yedi Kilise, Urartu Müzesi, Kaya Çelebi Cami, Ulu Camii, Meher Kapısı, Eski Van Ulu Cami, Van Evleri, Vanadokya gibi yerler ziyaret edilebilir. Doğal güzellikler arasında birinci sırada Van Gölü yer alsa da başka seçenekleriniz de bulunuyor. Bu seçenekler arasında, Muradiye Şelalesi, Edremit Sahili, Erciş Kaplıcaları, Erçek Gölü ve Erek Dağı bulunuyor.

Van’da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Van’da araç kiralamadan önce bilinmesi gereken bazı ipuçları mevcut. Örneğin şehre hangi mevsimde gidileceği gibi hususlar araç kiralama açısından önemli. Aşağıdaki ipuçlarını dikkate alarak Van’da gerçekleştireceğiniz seyahat için en uygun aracı kiralayabilirsiniz. 

Araçta bulunması gereken ekipmanlar/donanımlar:

Van’da araç kiralamadan önce yolculuğu gerçekleştireceğiniz mevsimin şartlarını bilmeniz gerekiyor. Van, sert karasal iklime sahip olan bir şehir. Dolayısıyla kışları oldukça sert, soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Yollarda buzlanmalara sıklıkla rastlanıyor. Bu nedenle her ihtimale karşı kiralayacağınız aracın kar lastiklerine ve zincire sahip olması gerekiyor.

Bunların yanı sıra Van’ın trafiğine ve yollarına hakim değilseniz veya şehre ilk kez geliyorsanız, aracın GPS navigasyon sistemine sahip olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Bu sistemler, yolda kaybolma, yanlış yola girme veya yoldan çıkma gibi olumsuzlukların önüne geçecektir. 

Araç tipi:

Van şehir merkezi çoğunlukla düz olsa da şehirdeki kimi araziler engebeli ve yüksek olabiliyor. Engebeli arazilere sıklıkla yolunuz düşecekse, SUV tipi arazi aracı kiralamanız daha uygun olacaktır. Buna ihtiyaç duymuyorsanız sedan ya da hatchback model normal bir otomobil kiralayabilirsiniz.  

Ekonomik araç kiralamaya çalışın:

Van seyahati boyunca uzun mesafeler kat edecekseniz, benzin yönünden daha tasarruflu araçlar tercih etmelisiniz. Dolayısıyla ilk tercihiniz dizel araçlar olmalı.

Elektrikli araç:

Elektrikli bir araç kiralamak istiyorsanız, Van’daki elektrikli şarj istasyonlarının yerlerini bilmeniz gerekiyor. Aksi halde yolda kalabilir, istenmeyen durumlar yaşayabilirsiniz. Her duruma karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Van’da bulunan bazı şarj istasyonlarının konumları şu şekilde:

Süphan, Menzil Petrol – ZES Elektrikli Şarj İstasyonu

TP İbrahim Kaya Petrol – ZES Elektrikli Şarj İstasyonu

Vites tercihi:

Van, trafik açısından yoğun bir şehir değil. Dolayısıyla trafik içerisinde dur-kalk durumu sık sık yaşanmıyor. Bu açıdan otomatik vites bir zorunluluk değil, ancak otomatik vitesli araç kullanmaya alışıksanız mutlaka otomatik vites araç tercih etmelisiniz. Bu gibi durumlar dışında manuel araç kiralamanızda herhangi bir sakınca yok. 

Ek sürücü hakkı tanımlama:

Van’da kiralayacağınız aracı sizin dışında kullanacak olan herhangi biri varsa mutlaka ek sürücü tanımlamalısınız. Trafikte veya trafik kontrol noktalarında herhangi bir sorun yaşamamak adına ek sürücü tanımlamayı unutmayın. Ek sürücü hakkı için ek bir hizmet bedeli alınıyor. Hizmet bedeli, firmadan firmaya değişiyor. 

Çocuk oto koltuğu:

Van’da ailenize uygun bir araç kiralamayı düşünüyorsanız, araçta bulunması gereken ekipmanlara dikkat etmelisiniz. Çocuklarınız veya çocuğunuz 12 yaşından küçükse, araçta çocuk oto koltuğu bulunması gerekiyor. Eğer bebeğiniz varsa aracın arkasına sabitleyeceğiniz bir ana kucağına ihtiyacınız var. Bu ekipmanları, araç kiralayacağınız firmadan talep etmeli, stok durumlarını mutlaka öğrenmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular