Sakarya Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Sakarya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Sakarya
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Minibüs, Suv
Kiralama Noktaları7
Popüler Acenteler:Avis
Sakarya Hakkında

Sakarya, Türkiye’nin en kalabalık 20. şehri olurken Marmara Bölgesi’nde önemli bir merkez konumunda. 1 milyon 100 bine yakın nüfusuyla önemli bir şehir olan Sakarya’da kültürel zenginliklerin yanı sıra ekonomik faaliyetlerin de etkisiyle kalkınmış bir yapı bulunur. Şehrin İzmit ve İstanbul gibi merkezlere yakınlığı da kalkınmasında önemli unsurlar arasında.
Hititlerden başlayarak günümüze ulaşana kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Sakarya, tarih boyunca merkezi olduğu medeniyetlerin kalıntılarını barındırır. Bizans ve Osmanlı döneminden kalma eserlerin şehri kültürel anlamda zenginleştirmesi kadar modern bir şehir yapısının oluşmasıyla da Sakarya’nın ilgi çekici bir yer olduğunu ifade etmek mümkün.
Bölgesinin önemli şehirlerinden bir tanesi olan Sakarya, Karadeniz’in kıyısında Kocaeli, Bursa, Düzce, Bolu ve Bilecik şehirleriyle komşu. Şehrin komşularıyla etkileşimi kadar 16 adet ilçesinin de kendi içinde cazibesinin bulunması Sakarya’yı önemli bir merkez kılar. Şehir, ormanlarla kaplı ve deniz kıyısında bir yer olması nedeniyle dikkat çekiyor.
Kültürel anlamda değerlendirildiğinde görülmeye değer noktalara sahip Sakarya’da Sapanca Gölü, Acarlar Longozu, Saklı Göl, Doğançay Şelalesi, Deprem Müzesi ve Justinianus Köprüsü görülmeye değer yerler arasında. Şehrin güzelliklerini görmek isteyenlerin Sakarya’nın konumu nedeniyle buraya ulaşması da oldukça kolay.

Sakarya'da Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Sakarya, geniş bir alana yayılan, farklı arazi tiplerine sahip bir şehir. Dolayısıyla Sakarya tatili esnasında araç kiralamak bir ihtiyaç olabiliyor. Şehir merkezi çoğunlukla düz olsa da çevre ilçe ve kasabaların birçoğu, nispeten daha yüksek ve engebeli noktalarda yer alıyor. Özellikle Kartepe ve Maşukiye gibi yerlere ulaşımda, tabanı yüksek SUV tipi bir araç tercih edilmeli. 

Sakarya ile Kocaeli arasında yer alan Kartepe Kayak Merkezi gibi yüksek noktalara ulaşımda, yer yer yokuş ve engebeli yollardan geçmek gerekebiliyor. Kış aylarında, şartlar daha da zorlaştığı için SUV tipi araçlar, zaruri olabiliyor.  

Kışın kiralayacağınız aracın kar lastiği ve zincir gibi donanımlara sahip olup olmadığı hususuna dikkat etmelisiniz. Şehirdeki bazı rent a car firmaları bu tip hizmetler sunsa da önceden araştırmanızda fayda var. Her ihtimale karşı zincir gibi önemli ihtiyaçları tedarik etmeye çalışın.

Sakarya’da araç kullanırken rahat bir sürüş deneyimi için otomatik vitesli bir araç kiralayabilirsiniz. Bu sayede hem yokuşlarda hem de trafikte, dur kalk esnasında rahat bir sürüş imkânı elde edebilirsiniz.

Çocuklarınızla seyahat edecekseniz kiralayacağınız aracın aile aracı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Özellikle küçükler için araçta bir çocuk oto koltuğu bulunması önemli. Bu koltuklar stoklarla sınırlı olduğu için yetkili rent a car firmasından bilgi almalı, aracınızı buna göre kiralamalısınız. Aksi halde farklı bir yerden çocuk oto koltuğu satın almanız ya da çocuk oto koltuğu stoğuna sahip olan başka bir firmayla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Elektrikli araç kiralamayı düşünüyorsanız, Sakarya’daki şarj ünitelerinin yerini araştırmanız ve öğrenmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra uzun kilometreler için dizel veya hibrit araç, kısa kilometreler için benzinli araç tercih etmek daha ekonomik olacaktır.

Sakarya ZES Şarj İstasyonu

Sakarya ZES Şarj İstasyonu

Sakarya ZES Şarj İstasyonu

Ehliyetiniz yoksa veya araç kullanmak istemiyorsanız, araç kiralama hizmetine ek sürücü imkanından da faydalanabilirsiniz. Bazı firmalarda böyle bir ek hizmet sunuluyor. Ek sürücü hizmetinin bedeli firmadan firmaya değişiklik gösteriyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular