Sakarya Araç Kiralama

Sakarya Araç Kiralama Noktaları

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta

Sakarya Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Sakarya
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta
Kiralama Noktaları3
Popüler Acenteler:Didi
Sakarya Hakkında

Sakarya, Türkiye’nin en kalabalık 20. şehri olurken Marmara Bölgesi’nde önemli bir merkez konumunda. 1 milyon 100 bine yakın nüfusuyla önemli bir şehir olan Sakarya’da kültürel zenginliklerin yanı sıra ekonomik faaliyetlerin de etkisiyle kalkınmış bir yapı bulunur. Şehrin İzmit ve İstanbul gibi merkezlere yakınlığı da kalkınmasında önemli unsurlar arasında.
Hititlerden başlayarak günümüze ulaşana kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Sakarya, tarih boyunca merkezi olduğu medeniyetlerin kalıntılarını barındırır. Bizans ve Osmanlı döneminden kalma eserlerin şehri kültürel anlamda zenginleştirmesi kadar modern bir şehir yapısının oluşmasıyla da Sakarya’nın ilgi çekici bir yer olduğunu ifade etmek mümkün.
Bölgesinin önemli şehirlerinden bir tanesi olan Sakarya, Karadeniz’in kıyısında Kocaeli, Bursa, Düzce, Bolu ve Bilecik şehirleriyle komşu. Şehrin komşularıyla etkileşimi kadar 16 adet ilçesinin de kendi içinde cazibesinin bulunması Sakarya’yı önemli bir merkez kılar. Şehir, ormanlarla kaplı ve deniz kıyısında bir yer olması nedeniyle dikkat çekiyor.
Kültürel anlamda değerlendirildiğinde görülmeye değer noktalara sahip Sakarya’da Sapanca Gölü, Acarlar Longozu, Saklı Göl, Doğançay Şelalesi, Deprem Müzesi ve Justinianus Köprüsü görülmeye değer yerler arasında. Şehrin güzelliklerini görmek isteyenlerin Sakarya’nın konumu nedeniyle buraya ulaşması da oldukça kolay.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular