Fethiye Araç Kiralama

Fethiye Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Fethiye
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Üst, Minibüs
Kiralama Noktaları4
Popüler Acenteler:Turmobil
Fethiye Hakkında

Fethiye, Muğla’nın turistik anlamda merkez noktalarından bir tanesi. İlçenin turistik altyapısı ve doğal güzellikleri adının Muğla’dan daha çok bilinmesine imkân tanımış durumda. Bu nedenle de her yıl milyonlarca insan rotasını Fethiye’ye çevirerek kusursuz bir tatil planlar. 
Muğla’nın 13 ilçesi arasında en dikkat çekeni olan Fethiye, tarihte ‘Meğri’ yani ‘Uzak Diyar’ olarak isimlendirilmiş. Özellikle Likya Uygarlığının bölgeye hüküm sürdüğü dönemde önem kazanan Fethiye, çeşitli medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir yer olur. Tarihte farklı isimlerle anılsa da 1914 yılında ilk hava şehitlerinden biri olan Fethi Bey’in anısına ilçenin adı Fethiye olarak değiştirildi. Yaz turizminin en önemli noktası olan Fethiye’de Ölüdeniz gibi ünü bütün dünyaya yayılmış bir güzellik var. Ancak Fethiye’nin tatil severlere sunduğu tek seçenek bu değil.
Fethiye’de görülmesi gereken yerler dendiğinde akla gelenler Çalış Plajı, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Babadağ, Cennet ve Katrancı Koyu, Saklıkent Kanyonu ve Paspatur olarak bilinir. Bu noktaların yanı sıra Fethiye ile özdeşleşen Likya Yolu da mutlaka keşfedilmesi gerekenler arasında. İlçede görülmesi gereken yerlerin yanı sıra mutlaka katılmanız gereken birbirinden değerli etkinlikler de bulunur. Bölgenin bütün güzelliklerini keşfedebileceğiniz 12 Adalar Turu, bölgeye yukarıdan bakacağınız yamaç paraşütü ve suyun üzerinde adrenalin dolu anlar yaşayacağınız rafting olmazsa olmazlar arasında. Tüm bu güzelliklerin yanı sıra ilçenin muhtelif noktalarında bulunan plajlar doğanın insanoğluna sunduğu nimetlerin bir göstergesi konumunda.
Fethiye’nin gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler bakımından çok değerli bir merkez olması ulaşımı önemli bir noktaya taşır. Bu çerçevede şehirde toplu ulaşımı kullanmak önemli olsa da araç kiralama fırsatlarını değerlendirmek çok daha özel. Konforlu ve zamanı iyi yönetmek adına siz de araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Fethiye’ye yakın noktaların yanı sıra 47 kilometre mesafedeki Pınara Antik Kenti, 24 kilometre mesafede bulunan Kadyanda Antik Kenti ve Antalya Kaş’ta bulunan Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti ile Xanthos Antik Kentini araç kiralama ayrıcalıklarından faydalanarak keşfedebilirsiniz.

Fethiye’de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Fethiye’de araç kiralamayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken birtakım hususlar var. Bazı ipuçlarını dikkate alarak Fethiye tatilinde size eşlik edebilecek en doğru aracı seçmeniz mümkün.

Ekonomik araç kiralamaya çalışın:

Fethiye’de dilerseniz havalimanından dilerseniz Fethiye’de bulunan herhangi bir rent a car firmasından araç kiralayabilirsiniz. Ancak araç kiralamadan önce ne kadar mesafe kat edeceğinizi düşünmelisiniz. Eğer uzun mesafeler kat edilecekse, yakıt açısından daha ekonomik bir araç tercih etmelisiniz. Bunun için dizel veya hibrit araçlar en doğru seçim olacaktır. Aracı yalnızca gerektiği durumlarda kullanacaksanız benzinli araç tercih edebilirsiniz. 

Elektrikli araç:

Elektrikli araç kiralamayı düşünüyorsanız, Fethiye ve civarında bulunan şarj istasyonlarının yerlerini bilmelisiniz. Aksi halde yolda kalabilir, türlü sorunlar yaşayabilirsiniz. Fethiye’deki bazı şarj istasyonlarının konum bilgileri:

Sundia Exclusive by Liberty Fethiye – DC Hızlı Şarj

AC Hızlı Şarj – Fethiye MMM Migros

Vites tercihi:

Fethiye, yaz aylarında çok kalabalık ve yoğun olabiliyor. Bu durum trafiğe de yansıyor. Trafikte dur kalk esnasında daha rahat bir sürüş için otomatik vitesli araçları tercih etmenizi öneririz. Ancak otomatik vites kullanma deneyiminiz yoksa manuel araçlar sizin için daha rahat olacaktır. 

Araç donanımı:

Fethiye’ye ilk kez geliyorsanız, şehir trafiğine ve yollara hâkim olamayabilirsiniz. Bu nedenle kiralayacağınız araçta GPS navigasyon gibi donanımların olup olmadığına dikkat edin. Ayrıca park sorunu yaşama riskine karşın park sensörüne sahip araçlar her durumda imdadınıza yetişebilir. Özellikle yaz aylarında fazlasıyla kalabalık olan Fethiye’de park sorunu yaşayabilir, aracınızı dar alanlara park etmek zorunda kalabilirsiniz.  

Ek sürücü hakkı:

Kiralayacağınız aracı sizin dışınızda kullanacak aile bireyleri veya herhangi bir yakınınız varsa ek sürücü tanımlamanız gerekiyor. Aracı kullanan kişinin herhangi bir sorun yaşamaması için ek sürücü tanımlaması önem arz ediyor. Lakin bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. Ek sürücü tanımlama bedeli, firmadan firmaya değişebiliyor. 

Güvenlik önlemleri:

Fethiye’de araç kiralamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli durum aileyle seyahat edip etmeyeceğiniz. Ailenizde 12 yaşından küçük çocuklar varsa kiralayacağınız aracın buna uygun olması gerekiyor. Araçta ana kucağı ve çocuk oto koltuğu gibi ekipmanların bulunması önem arz ediyor. Araç kiralamak için başvurduğunuz firmadan çocuk oto koltuğu stok durumu hakkında bilgi almayı unutmayın. 

Yabancı turistler için önemli bilgiler:

Fethiye’ye ilk kez gelecek olan yabancı turistlerin trafik levhalarını, park/uyarı tabelalarını dikkatle takip etmeleri gerekiyor. Ayrıca trafik akışının sağdan gerçekleştiği hususuna da özellikle dikkat edilmeli. Bazı turistler için bu alışılmadık bir durum olabilir. 

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular