Muğla Fethiye Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Üst
Üst
Lüks
Lüks

Fethiye Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Fethiye
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Üst, Lüks
Kiralama Noktaları3
Popüler Acenteler:Garenta
Fethiye Hakkında

Fethiye, Muğla’nın turistik anlamda merkez noktalarından bir tanesi. İlçenin turistik altyapısı ve doğal güzellikleri adının Muğla’dan daha çok bilinmesine imkân tanımış durumda. Bu nedenle de her yıl milyonlarca insan rotasını Fethiye’ye çevirerek kusursuz bir tatil planlar. 
Muğla’nın 13 ilçesi arasında en dikkat çekeni olan Fethiye, tarihte ‘Meğri’ yani ‘Uzak Diyar’ olarak isimlendirilmiş. Özellikle Likya Uygarlığının bölgeye hüküm sürdüğü dönemde önem kazanan Fethiye, çeşitli medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir yer olur. Tarihte farklı isimlerle anılsa da 1914 yılında ilk hava şehitlerinden biri olan Fethi Bey’in anısına ilçenin adı Fethiye olarak değiştirildi. Yaz turizminin en önemli noktası olan Fethiye’de Ölüdeniz gibi ünü bütün dünyaya yayılmış bir güzellik var. Ancak Fethiye’nin tatil severlere sunduğu tek seçenek bu değil.
Fethiye’de görülmesi gereken yerler dendiğinde akla gelenler Çalış Plajı, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Babadağ, Cennet ve Katrancı Koyu, Saklıkent Kanyonu ve Paspatur olarak bilinir. Bu noktaların yanı sıra Fethiye ile özdeşleşen Likya Yolu da mutlaka keşfedilmesi gerekenler arasında. İlçede görülmesi gereken yerlerin yanı sıra mutlaka katılmanız gereken birbirinden değerli etkinlikler de bulunur. Bölgenin bütün güzelliklerini keşfedebileceğiniz 12 Adalar Turu, bölgeye yukarıdan bakacağınız yamaç paraşütü ve suyun üzerinde adrenalin dolu anlar yaşayacağınız rafting olmazsa olmazlar arasında. Tüm bu güzelliklerin yanı sıra ilçenin muhtelif noktalarında bulunan plajlar doğanın insanoğluna sunduğu nimetlerin bir göstergesi konumunda.
Fethiye’nin gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler bakımından çok değerli bir merkez olması ulaşımı önemli bir noktaya taşır. Bu çerçevede şehirde toplu ulaşımı kullanmak önemli olsa da araç kiralama fırsatlarını değerlendirmek çok daha özel. Konforlu ve zamanı iyi yönetmek adına siz de araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Fethiye’ye yakın noktaların yanı sıra 47 kilometre mesafedeki Pınara Antik Kenti, 24 kilometre mesafede bulunan Kadyanda Antik Kenti ve Antalya Kaş’ta bulunan Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti ile Xanthos Antik Kentini araç kiralama ayrıcalıklarından faydalanarak keşfedebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular