Mersin Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks
Üst
Üst

Mersin Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Mersin
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Üst
Kiralama Noktaları14
Popüler Acenteler:Novacar
Mersin Hakkında

Akdeniz’e olan kıyıları, tarihi ve doğası ile dünyaca ünlü olan Mersin, turizm, sanayi ve özellikle denizcilik alanında kendisini geliştirmiş ve kanıtlamış bir kent. Denizcilik alanında ileri seviyede olan Fenikelilerin de bu topraklara yakın olması bunda etkili oldu. Anadolu coğrafyasında diğer iller gibi eskiye dayanan Mersin’in tarihi, yapılan kazılar sonucunda milattan önce 6 bin 300’lü yıllara kadar gidiyor. Bu nedenle önemli ilçelerinin hepsinde müze bulunuyor ve geçmişin izleri buralarda sergileniyor.

Mersin, dünyada bilinen ve sıklıkla ziyaret edilen yerleşim birimleri arasında bulunuyor. Bu noktada birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Kentin tamamı ve ilçelerinde bulunan önemli eserleri dolaşmak, kültürü incelemek isterseniz araç kiralama yoluyla bunu daha da kolay hale getirebilirsiniz.

Mersin’in merkezinde bulunan noktalarla gezinize başlayabilirsiniz. Merkezde, Mersin Arkeoloji Müzesi, Mersin Deniz Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Soli-Pompeiopolis Antik Kenti, Yumuktepe Höyüğü, Kuyuluk Tabiat Parkı ve Hz. Muğdat Camii gezinizin başlangıç durakları olabilir. Merkez dışına çıktığınızda ise, Kız Kalesi, Göksu Nehri, Aynalı Göl - Gilindire Mağarası, Yerköprü Şelalesi Milli Parkı, Alahan Manastırı, Uzuncaburç Antik Kenti, Kanlı Divane Ören Yeri, Cennet-Cehenem Mağarası, Astım Mağarası, Adamkayalar gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular