Mersin Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Suv
Suv
Lüks
Lüks
Minibüs
Minibüs
Üst
Üst

Mersin Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Mersin
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Lüks, Minibüs, Üst
Kiralama Noktaları20
Popüler Acenteler:Novacar
Mersin Hakkında

Akdeniz’e olan kıyıları, tarihi ve doğası ile dünyaca ünlü olan Mersin, turizm, sanayi ve özellikle denizcilik alanında kendisini geliştirmiş ve kanıtlamış bir kent. Denizcilik alanında ileri seviyede olan Fenikelilerin de bu topraklara yakın olması bunda etkili oldu. Anadolu coğrafyasında diğer iller gibi eskiye dayanan Mersin’in tarihi, yapılan kazılar sonucunda milattan önce 6 bin 300’lü yıllara kadar gidiyor. Bu nedenle önemli ilçelerinin hepsinde müze bulunuyor ve geçmişin izleri buralarda sergileniyor.

Mersin, dünyada bilinen ve sıklıkla ziyaret edilen yerleşim birimleri arasında bulunuyor. Bu noktada birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Kentin tamamı ve ilçelerinde bulunan önemli eserleri dolaşmak, kültürü incelemek isterseniz araç kiralama yoluyla bunu daha da kolay hale getirebilirsiniz.

Mersin’in merkezinde bulunan noktalarla gezinize başlayabilirsiniz. Merkezde, Mersin Arkeoloji Müzesi, Mersin Deniz Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Soli-Pompeiopolis Antik Kenti, Yumuktepe Höyüğü, Kuyuluk Tabiat Parkı ve Hz. Muğdat Camii gezinizin başlangıç durakları olabilir. Merkez dışına çıktığınızda ise, Kız Kalesi, Göksu Nehri, Aynalı Göl - Gilindire Mağarası, Yerköprü Şelalesi Milli Parkı, Alahan Manastırı, Uzuncaburç Antik Kenti, Kanlı Divane Ören Yeri, Cennet-Cehenem Mağarası, Astım Mağarası, Adamkayalar gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Mersin'de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Araç modeli: Mersin turistik merkezlere yakınlığıyla oldukça gözde bir tatil merkezi. Sahil yollarının genişliği ile de şehir araçları diye sınfıflandırabileceğimiz Sedan modeli ve benzeri araçlar tercih edilebilir.

Yakıt türü: Sahiller ile plajlar arasında git gel için ve kültür turizmi adına müze ve ören yerlerine yolculuk için araç kiralamayı tercih ediyorsanız dizel ya da hibrit yakıt ile çalışan araçlara yönelebilirsiniz.

Vites: Mersin’de otomatik vites araçlarla daha rahat sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Zira bölgede çoğunlukla şehiriçi trafiğe girmek durumunda kalabilirsiniz.

Trafik: Mersin gibi turizm odaklı bir şehirde genellikle akşam saatlerinde herkesin plajdan döndüğü ya da plaj sonrası yaz akşamlarında yollara döküldüğü saatlerde trafik fazlalaşabilir.

Güvenlik: Mersin’de özellikle bazı plaj ve ören yerine çıkan yollar kırsal kesimde yer alıyor. Bu yollar çoğunlukla dar, tek şeritli ve virajlı olduğu için temkinli olmanızda fayda var.

Ek sürücü: Tatilinizi keyifle geçirebilmek adına ailecek ya da birden fazla kişi ile yola çıktıysanız gittiğiniz yerde aracı sizden başka sürücüler de kullanabilsin istiyorsanız belirli bir ücret karşılığında ek sürücü hizmeti alabilirsiniz. Bu sürücünün belgelerini de araç kiralama firmasına teslim etmeniz gerekli.

Diğer ek hizmetler: Çocuk koltuğu ve benzeri ihtiyaçlarınızı yine araç kiralama firması karşılayabileceği gibi stoklarla sınırlı bir hizmet olduğu için garantisi bulunmamakta ve önleminizi almanızda fayda var.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular