Seyahat Sigortası

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 25
Seyahat Sigortası için yolculara dair birkaç bilgiye ihtiyacımız var.

 Seyahat poliçe tarihinizi gidiş uçuşundan 1 (bir) gün önce, dönüş uçuşunuzdan 1 (bir) gün sonra olacak şekilde seçmeniz gerekir.

 Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi, yurt dışına seyahat edecek yolcular için Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanır ve gönderilir.

*Doldurulması zorunlu alanlar.

Sigortamı Neden Enuygun’dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Sigorta Rehberi

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’nin lider uçak bileti satış sitesi Enuygun.com’un hayata geçirdiği ‘Enuygun Bilet İptal Güvencesi’ ile artık hem promosyonlu hem de promosyonsuz tüm biletlerinizi, uçuştan 3 saat öncesine kadar iptal edebileceksiniz. Ya gidemezsem korkusuyla biletini erkenden satın almaktan çekinenler artık endişe etmenize gerek yok. Yılda 5 milyondan fazla kişinin uçak bileti satın almak için tercih ettiği Enuygun.com’un, Allianz Sigorta A.Ş. ile birlikte hayata geçirdiği benzersiz proje ‘Enuygun Bilet İptal Güvencesi’ ile uçuştan 3 saat öncesine kadar herhangi bir gerekçe göstermeksizin biletinizi iptal edebilir ve paranızın %90’ını iade alabilirsiniz. Nasıl mı?


%90’a kadar para iadesi

Yapmanız gereken tek şey Enuygun.com üzerinden uçak bileti satın alırken ‘Bilet İptal Güvencesi Ekle’ seçeneğini işaretlemek. Böylece bilet bedelinin yaklaşık %10’u kadar bir tutar ile Bilet İptal Güvencesi yaptırabilir ve hiçbir gerekçe göstermeden biletinizi, uçuşa 3 saate kadar iptal etseniz bile, bilet ücretinin %90’nına kadar iade alabilirsiniz.  Üstelik bilet iptal güvencesini sınırsız sayıda bilet için alabilir, ister tek yön, ister gidiş dönüş biletler için tercih edebilirsiniz. 

• Bilet İptal Güvencesi, Allianz Sigorta A.Ş. ile sadece Enuygun kullanıcılarına özel olarak sağlanan bir hizmettir.

• Biletinizi hiçbir gerekçe göstermeden 3 saat öncesine kadar iptal edebilir ve bilet tutarının %90’ına kadar tutarı iade alabilirsiniz. Bilet tutarının iade edilecek olan %90'ı sigorta tazminatı ödemesi ve müşterinin uçak bileti sağlayıcısından geri alacağı bilet iade tutarlarının toplamıdır.

• Bilet İptal Güvencesi promosyonlu promosyonsuz tüm uçuşlar için geçerlidir. Sigortalı kapsamında iade edilecek tutar 5 iş günü içerisinde sigortalıya ödenir.

Enuygun Bilet İptal Güvencesi ile ilgili daha fazla bilgi için hemen tıklayın.  Siz uçmaktan vazgeçseniz bile paranız uçup gitmesin istiyorsanız, bu yenilik tam size göre... Enuygun Bilet İptal Güvencesi ile artık aylar öncesinden gönül rahatlığıyla erkenden bilet satın alabilir, bir aksilik olursa param yanar endişesi taşımazsınız. Şimdiden iyi uçuşlar dileriz!
Seyahat sigortası, herhangi bir yolculuğa çıkmadan önce seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasını kapsayacak şekilde yaptırılan seyahat esnasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı koruma sağlayan bir sigorta. Seyahat esnasında yaşanabilecek acil müdahale edilmesi gereken hastalık ve kazaların yanında bagaj kaybı ve bagaj gecikmesi gibi istenmeyen aksilikler karşısında da güvence sağlar. Yurt içi ve yurt dışı seyahatler için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Yurt içi seyahatlerde bu sigorta isteğe bağlı yapılır ancak yurt dışı seyahatlerinde pasaport ve vize işlemleri gereğince seyahat sigortası yaptırmak zorunludur. Yurt dışı seyahatleri için yaptırılan seyahat sigortası, 30.000 Euro teminat kapsamına sahipken yurt içi seyahatlerde teminat kapsamı 5.000 TL’dir.
Seyahatinizi planlarken seyahat sigortası yaptırmak isterseniz yerine getirmeniz gereken bazı şartlar mevcut. Bu şartlar genel ve özel şartlar olarak ikiye ayrılıyor. Genel şartlar, sigortanın süresini ve teminat kapsamını içerir. İster yurt içi ister yurt dışı seyahatler için yaptırılan seyahat sigortası, geçerlilik süresi boyunca yolcuya güvence sağlar. Yani bu sigorta, sigorta süresinden önce oluşmamış seyahat sırasında ilk olarak yaşanan kaza ve hastalıkları kapsıyor. Yurt içi seyahatler için sigortanın süresi poliçeye işlenen seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri arasıdır. Yurt dışı seyahatler içinse sigorta kapsamı, pasaport ile ülkeden çıkış yapılması itibariyle başlar ve ülkeye giriş yapıldığı an sona erer. Seyahat sigortasının özel şartları, yolcunun yaptıracağı sigorta türüne göre değişiklik gösterir. Bu özel şartlar yolculara net bir şekilde iletilir. Yolcu tüm sigorta şartlarını tek tek inceleyerek sigortanın kapsamı ve hakları ile ilgili bilgi sahibi olur.

Tüm Sigorta Ürünleri