ENUYGUN Sigorta Teklifleri

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 25

En uygun fiyatlı Zorunlu Trafik Sigortası tekliflerini görün, poliçenizi hemen satın alın.

Her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan Zorunlu Trafik Sigortası için hemen şimdi en uygun fiyatlı teklifleri alın, trafiğe güvenle çıkın!

Kasko için ruhsat sahibine dair birkaç bilgiye ihtiyacımız var.
*Doldurulması zorunlu alanlar.
Sağlık Sigortası için sigorta yaptıracak kişiye dair birkaç bilgiye ihtiyacımız var.
*Doldurulması zorunlu alanlar.
Konut Sigortası için tapu sahibine dair birkaç bilgiye ihtiyacımız var.
*Doldurulması zorunlu alanlar.

Sigortamı Neden Enuygun’dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Koronavirüsün sigortanızı nasıl etkileyebileceğini merak mı ediyorsunuz?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birçoğunuzun Covid-19 pandemisinin sigortanıza ve sigorta işlemlerinize etkisiyle ilgili soruları ve endişeleri olduğunu biliyoruz. Bu konuda size yardımcı olabilmek için tavsiyelerimizi ve yönlendirmelerimizi derledik.

Detaylı bilgi

Sigorta Rehberi

Son Eklenen Sigorta Yazıları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sigortanız konusunda yardıma ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Enuygun Sigorta ile hem zaman kazanıp hem de en uygun poliçeyi alabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen sigorta firmalarının Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Seyahat Sigortası, Konut Sigortası, DASK, Kasko ve Trafik Sigortası tekliflerini karşılaştırarak ihtiyacınıza en uygun olanı bulabiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun Sigorta’nın temel prensibi, hizmet kalitesidir. Enuygun Sigorta, sizlere hem zaman kazandırır hem de en uygun sigorta poliçesi almanızı sağlar. Konusunda uzman ekibiyle müşteri ihtiyaçlarını doğru tespit eder ve bünyesinde bulunan Türkiye’nin önde gelen sigorta firmaları arasında prim tutarı karşılaştırması yaparak tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verecek ürünlerden bütçenize en uygun olanını belirleyerek sunar. Enuygun Sigorta uzmanları sizin için Ak Sigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta, Doğa Sigorta, Groupama Sigorta, HDI Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta ve Türkiye Sigorta tekliflerini hazırlar.

Sigorta, önceden öngörülemeyen risklere karşı düzenlenen bir koruma. Bu koruma kapsamında Enuygun Sigorta 3 tür ana sigorta için hizmet sunar.

Sağlık Sigortası/Tamamlayıcı Sağlık Sigortası : Birey olarak sağlık kaybı riskine bağlı hastane tedavi giderleri için sigorta korumasına sahip olabilirsiniz.

Kasko/Trafik/Dask/Konut Sigortası: Sahip olduğunuz malların yok olması, çalınması, yanması veya kaza ile hasar görmesi gibi risklere karşı; aracınızın korunması için kasko ve trafik sigortasından, eviniz içinse DASK ve konut sigortasından faydalanabilirsiniz. Bu poliçelere 3. kişilere karşı sorumluluk teminatı da ekletebilirsiniz.

Seyahat Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortası: Yurt içi ya da yurt dışı herhangi bir yolculuğa çıkmadan önce seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri aralığını kapsayacak şekilde seyahat esnasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sigorta korumasına sahip olabilirsiniz. Seyahat Sigorta, seyahat esnasında yaşanabilecek acil müdahale edilmesi gereken hastalık, kaza, bagaj kaybı ve bagaj gecikmesi gibi istenmeyen aksilikler karşısında da güvence altında olmanızı sağlar. Seyahatten bağımsız olarak ferdi kaza poliçesi de yaptırabilir kazaya bağlı sakatlanma için tedavi teminatına veya olası hayat kaybında sevdiklerinizi koruyacak maddi teminat korumasına sahip olabilirsiniz.

Enuygun’da herhangi bir sigorta türünde başvuru yapmak için tek yapmanız gereken sizden istenen bilgilerle form doldurmak. Size ulaşabileceğimiz telefon numarası, isim soy isim bilgisini girmeniz halinde uzmanlarımız sizi en kısa sürede arayarak istediğiniz teminat ile sigorta tekliflerinizi hazırlayıp e-posta adresinize gönderecek. Tüm sorularınızı da titizlikle ve eksiksiz cevaplayacak. DASK ve seyahat sigortaları için tüm istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız halinde sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ve siz kendiniz online poliçe satın alımı yapabilirsiniz.
Enuygun Sigorta aşağıdaki firmaların yetkili acentesi olarak hizmet vererek prim karşılaştırması için aynı teminatlar ile alternatif teklifleri karşılaştırmanız için hazırlar.
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Bupa Acıbadem Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • Türkiye Sigorta
Sigorta günümüzde lüks değil, bir ihtiyaç ve mecburiyet haline gelmiştir. Yaşamın her alanında karşılaşılabilecek olası risklere karşı önlem almak ve küçük primlerle büyük risklerin ekonomik sorumluluklarını azaltmak için sigorta yaptırılmalı. Sigorta yolculuklarda ailenizi, tatildeyken evinizi, evinizde uyurken işyerinizi ve arabanızı korur. Bu anlamda geleceğinizin en büyük yatırımıdır. Sigorta ile en hayati sağlık sorunlarınızın bile daha rahat ve kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Dolayısı ile sigorta görünmeyen bir koruyucudur, güvencedir.

Koronavirüs, hayatımızı birçok farklı şekilde etkiledi. Bu pandemiden sigortalarınızın ve sigorta işlemlerinizin nasıl etkilendiğini sizler için detaylıca anlattık.

Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsıyor mu?

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası pek çok ülkeye seyahat için zorunlu bir poliçe haline geldi. Ülkeler sınır girişlerinde bu poliçenin yapılmış olmasına özellikle dikkat ediyor, vize başvurunuz olsun veya olmasın bu poliçeyi yaptırmanızı mutlaka öneririz. Covid-19 tedavi masrafları oldukça pahalı. Özellikle Avrupa’da bu masraflar çok daha fazla. Bu sebeple hem seyahat edecekler tarafından hem de ülkeler tarafından seyahat sağlık sigortası yolculuklarda büyük önem taşımaya başladı. Covid-19 salgınının yayılım hızı dikkate alındığında, ülke dışına seyahat edecekler için büyük risk olan Covid-19’u kapsayan yurtdışı seyahat sağlık sigortası kişinin hem tedavi masraflarını karşılıyor hem de sigortalının otelde karantinaya alınması durumunda acil ihtiyaçlarında da güvence altına alınmış oluyor. Teminatları detaylı olarak belirtmek gerekirse; Yurt dışında Covid-19 tanısı konulduğunda, hastalıkla ilgili tıbbi ve yatarak tedavi masrafları, teminatlar dahilinde karşılanıyor. (max. 30.000 EURO) Eğer yurt dışı seyahatiniz sırasında Covid-19 teşhisi konulursa ve bu nedenle karantinada kalmak zorunda kalırsanız ortaya çıkacak konaklama, yemek ve giyim masrafları bu teminat dahilinde ödeniyor.

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsıyor mu?

Tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 salgınıyla birlikte, sağlık olgusunun hayatımızdaki önemini bir kez daha hatırladık. Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde, çalıştığımız sigorta şirketlerinin sigortalılara her anlamda destekleri devam ediyor. Normalde salgın hastalıklar, sağlık sigortası söz konusu olunca poliçe teminatı kapsamı dışındaydı. Ancak bu olağanüstü dönemde şirketler, anlaşmalı olduğu hastanelerde Covid-19 tedavisi ile ortaya çıkacak fark ücretleri ve tedavi giderlerini salgın süresince mevcut teminat limitleri dahilinde poliçe öncesinde var olmaması şartı ile özel şartları kapsamında karşılama kararı aldı. PCR testi ise devlet tarafından karşılandığı için sigorta şirketleri tarafından karşılanmıyor.

Kaskom Covid-19’u kapsıyor mu?

Covid-19 salgını, kişisel dezenfeksiyon kadar bulunduğumuz ortamların sterilizasyonuna da daha çok dikkat etmemizi gerektirdi. İş yerlerimiz, evimiz ve hatta araçlarımızın dezenfekte olması da hepimiz için önemini arttırdı. Bu kısımda hemen hemen çoğu sigorta firması kasko poliçesinin içerisine mini onarım hizmeti dahilinde “araç içi ozon sterilizasyon ve antibakteriyel dezenfeksiyon” teminatı ekledi. Araçların yoğun olarak kullanımı, insan giriş çıkışlarının fazla olması, genelde camların kapalı olması nedeniyle hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik yüklerden dezenfeksiyon ile korunmak amaçlanıyor. Yılda bir kez mini onarım kapsamında verilen bu hizmetler, kasko poliçesi sahiplerine ekstra avantaj ve kolaylık sağlıyor. Araçları tavanından tabanına havası dahil olmak üzere dezenfekte ediyor ve %99,99 bakteri, virüs ve mantarlardan arındırıyorlar. Tüm bu işlemler Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve ruhsatlandırılmış bir şekilde gerçekleşiyor.