Enuygun.com’da seyahatleriniz sigortalı

alierhantamer
İçindekiler

Yurt içi, yurt dışı seyahatlerinizde sizi rahatlatacak bir adım daha attık. Yurtdışı uçuşlarınızda vize alırken bir zorunluluk olan seyahat sigortası Enuygun.com'da başladı!

Enuygun.com'da uçak bileti ve otel karşılaştırma, ön rezervasyon ve satın alma işlemlerinin dışında artık seyahatlerinizi sigortalatabilirsiniz.

Seyahat sigortası zorunlu mudur?

Yurt dışı seyahatlerinizde, seyahat sigortası yaptırmanız, vize alırken işlemlerinizi hızlandıran bir aşamadır ve zorunludur. Yurt dışında başınıza gelebilecek kaza ve hastalık durumlarında korunmanız başlıca gözetilen noktadır.

Hangi durumlar kapsam altında?

Enuygun.com'un yurt içi ve yurt dışı seyahat sigortasında, HDI Sigorta ile başlattığı bu hizmet aşağıda sıralayacağımız durumları teminat altına almaktadır:

•             Başınıza gelen yaralanma ve hastalık kaynaklı tıbbi tedavi masraflarının karşılanması. Bu tedavinin yurt içi teminatı 1.000 Euro, yurt dışı teminatı ise 30 bin Euro'dur.

•             Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli ya da geri dönüş masraflarının poliçe planıdahilinde karşılanması.

•             Sigortalıya yapılacak tedavi dolayısıyla aile üyelerinden birinin konaklama masraflarının karşılanması.

•             Aile üyelerinden birinin vefatı nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu, poliçe planı dahilinde geri dönüş masraflarının karşılanması.

•             Sigortalının naaşının nakli ve naaşa eşlik eden sigortalının birinci derece yakınlarının, masraflarının poliçe planı dahilinde karşılanması.

•             Tıbbi destek, İlaç gönderilmesi organizasyonu ve acil mesaj iletiminin poliçe planı dahilinde karşılanması

•             Bagajınız konusunda içiniz rahat yolculuk etmeniz için, gecikmeli, kayıp ya da zarar görmüş bagajların bulunması, sigortalıya ulaştırılmasının poliçe planı dahilinde karşılanması

Uzman Yazarlar