Kayıp cep telefonu için bu numarayı arayın

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Cep telefonunuzu çaldırdınız ya da kaybettiniz GSM firmasını arayarak cep telefonu hattınızı kapatıp sorunun çözüldüğünü zannediyorsanız yanılıyorsanız. Çaldırdığınız telefonun herhangi bir suç olayına karıştığında sorun yaşamak istemiyorsanız, BTK’nın 7 gün 24 saat hizmet veren 0312 294 94 94 nolu telefonunu arayarak işlem yapmanız gerekiyor.

Numarası değişti

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK), cep telefonunu kaybeden ya da çaldıranların 0312 294 94 94 nolu numarayı 24 saat boyunca arayarak olası bir suç durumunda yaşayacakları sıkıntılardan kurtulabileceklerini açıkladı.

24 saat arayabilirsiniz

Nüfus cüzdanımızı ya da ehliyetimiz kaybettiğimizde nasıl gazeteye ilan veriyorsak benzer durumla karşılaşmamak için Bilgi İhbar Merkezi’ni de aramamız gerekiyor. Böylece bizim telefonumuzun da karıştığı bir suç ya da dolandırıcılık gibi vakalarla karşılaştığımızda kolayca aklanmış oluruz.

Yurtdışından cihaz getirenler

Bilgi İhbar Merkezi, kayıp ve çalıntı ihbarlarının dışında, yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefon cihazlarının kayıt işlemleri ile telefon cihazlarının kapanması veya kapanacağına ilişkin yasal uyarı gönderilmesi gibi konularda bilgi almak için de başvuru yapılabiliyor.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar