Trafik sigortası yaptırmayana SMS ile uyarı

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırmadıysanız dikkatli olun. Emniyet Genel Müdürlüğü Zorunlu Trafik sigortası için devreye girdi ve Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nden (TRAMER) sigortasız araçların bilgisini aldı. Bu bilgiler 81 ilin valiliğine iletildi. Buna göre sigortasız araçlar tespit edilerek ceza kesilecek.

Ceza kesilecek

Zaman Gazetesi’nde yer alan bir yazıya göre TRAMER’den tüm sigortasız araçların bilgisi alındı. Hazine Müsteşarlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü ile yaptığı çalışmayla sigortasız araçlar tespit edildi. Bu araç sahipleri önce cep telefonlarına gönderilecek SMS ile uyarılacak. Sigorta yaptırmazlarsa cezai işlem uygulanacak.

 

Trafik sigortasız araçta kaza yaptıysanız yandınız

Trafik sigortası yaptırmanın cezası özellikle aracınızın kazaya karışması halinde canınızı yakabilir. Polisi atlatabilirsiniz ancak aracınız kazaya karışırsa çok zor durumda kalırsınız. Hele can kaybı ya da hastalık halinde tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü trafik kazalarında Zorunlu Trafik Sigortası ise aracınızın neden olacağı kazalarda sorumluluklarınızı sigorta altına alır. Kaza esnasında üçüncü kişilerin mal veya can kaybına neden olma durumunda, kusurunuz oranında oluşan zarar, poliçenizdeki limitlerimiz dahilinde karşılanır.

Dilerseniz Sigorta sayfamızdan trafik sigortası teklifi alabilirsiniz. Sigorta danışmanlarımız 6 farklı firmadan teklif alarak size en hesaplısını sunacaklardır. Bunun için butonu tıklamanız yeterli. Türkiye genelinde trafiğe kayıtlı yaklaşık 17 milyon araç bulunuyor. Bunlardan 14 milyonunun Zorunlu Trafik Sigortası bulunurken, kaskolu araç sayısı 4,7 milyon.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar