Seyahat sigortası yolcuklarınızda sizi her türlü kaza, hırsızlık vs. gibi durumlara karşı koruyan bir sigorta türüdür. Seyahatlerinizde başınıza gelebilecek her türlü kaza durumunda tıbbı tedavi teminatı sağlayan, bavullarınızın kaybolması durumunda zararınızı temin etmek gibi 15 farklı türde teminat sağlar.

Bilet satın alırken sigortayı ekleyebilirsiniz

Seyahat sigortasının koşulları ve teminat tutarları yurt içi ve yurtdışı yolculuklarında değişik olur. Yine kalma sürenize göre de teminatınızın tutarları değişebilir. Enuygun.com’dan bilet satın alırken isterseniz seyahat sigortası seçeneğini tıklayarak tutarı bilet fiyatınıza ekleyebilirsiniz.

Seyahat sigortası nedir, avantajları nelerdir?

 

 

Vize alırken zorunlu

15-20 TL gibi küçük bir tutarla bile seyahatlerini daha güvenceli hale getirebilirsiniz. Böylece olası bir sağlık durumunda hastane masraflarınız karşılanır. Eşyalarınızın maddi kaybı karşılanır. Yurtdışı seyahatlerinizde vize alacaksanız seyahat sigortası zorunlu oluyor. O yüzden uçak bileti satın alırken mutlaka seyahat sigortası şıkkını işaretleyin.

Seyahat sigortası nedir, avantajları nelerdir?

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.