Mokraya Intl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Mokraya Intl Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Mokraya Intl Havalimanı Hakkında

Ukrayna’nın doğusunda yer alan Zaporijya şehrinde yerel ve uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapan Mokraya Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova, İstanbul, Antalya, Hurgada ve Şarm El-Şeyh kentlerine seyahat edilebiliyor. Havalimanı bünyesinde bir yolcu ve bir kargo terminal binasının yanı sıra bir de otel bulunuyor. Türkî cumhuriyetler başta olmak üzere Avrupa ve Ortadoğu’ya taşınan kargolar açısından önemli bir merkez olan havalimanından her yıl yaklaşık 300 bin yolcu uçuş gerçekleştiriyor.

Mokraya Intl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Zaporijya Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını tercih ediyorsanız otobüse binebilirsiniz. Havalimanında bazı araç kiralama şirketlerinin ofisleri de bulunuyor. Zaporijya’da bulunan konaklama merkezlerinden bazıları da misafirlerine özel havalimanı servis hizmeti sunuyor.

Taksi

Havalimanı gelen yolcu terminalinin hemen önünde bekleyen taksileri görebilirsiniz. Çoğu takside taksimetre cihazı bulunmuyor ya da kullanılmıyor. Gideceğiniz yer ve ücret konusunda mutlaka şoförle önceden anlaşmalısınız. Turistlere daha yüksek fiyatlar teklif edildiğinden pazarlık yapmaktan çekinmemelisiniz. Trafiğin normal seyrinde olduğu bir günde havalimanından şehir merkezine yarım saatten kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanında bulunan otobüs duraklarından 3 numaralı otobüs hattına binerek şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Bilet fiyatı tek yön için 3,5 grivna. Otobüsler her 13 dakikada bir kalkıyor ve yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor.

Otel Servisi

Zaporijya’da bulunan birçok otel müşterilerine havalimanı servis hizmeti sunuyor. Bu hizmetten faydalanmak için önceden rezervasyon yapmalı ve uçağınızın iniş saati, kaç kişi olduğunu, bagaj sayısı gibi konularda otelinize bilgi vermelisiniz. Otel servislerinin taksilerden biraz daha pahalı olabileceğini unutmamalısınız.

Araç Kiralama

Zaporijya Uluslararası Havalimanı’nda bazı araç kiralama şirketlerinin ofisi bulunuyor. Araç kiralayarak seyahatinize konfor katabilirsiniz ancak uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Dilerseniz aracı şoförlü olarak kiralamanız da mümkün ancak daha maliyetli oluyor.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Mokraya Intl Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Zaporijya Uluslararası Havalimanı’na gitmek için taksiye binebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız otobüsle gitmek de mümkün. Kaldığınız otelin havalimanı servisi varsa bu hizmetten faydalanabileceğiniz gibi, araç kiralama alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Zaporijya şehir merkezinde her zaman kolayca taksi bulabilirsiniz. Eğer trafik normal akışında seyrediyorsa yarım saatten daha kısa bir sürede havalimanına ulaşmanız mümkün. Şehirdeki çoğu takside taksimetre cihazı bulunmuyor, bulunan taksiler ise taksimetre cihazını çalıştırmamayı tercih ediyor. Birçok taksici özellikle yabancı turistlere yüksek fiyatlar teklif ettiğinden gideceğiniz yer ve ücreti konusunda mutlaka önceden anlaşmalı ve pazarlık yapmalısınız. Dilerseniz otelinizden size bir taksi çağırmasını da isteyebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden kalkan 3 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Bu hat her 13 dakikada bir sefer düzenliyor. Kent merkezinden Zaporijya Uluslararası Havalimanı’na otobüsle gitmek normal trafik koşullarında yaklaşık 1 saat sürüyor. Bilet fiyatı ise tek yön için 3,5 grivna.

Otel Servisi

Otellerin sunduğu havalimanı servis hizmetleri birçok ziyaretçinin tercih ettiği pratik bir ulaşım aracı. Kaldığınız otelin bu hizmeti verip vermediğini önceden öğrenip rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otel servislerinin genel olarak taksilerden biraz daha maliyetli olduğunu unutmamalısınız. Otel servisi ile havalimanına ulaşmanız normal koşullarda ortalama yarım saat sürüyor.

Araç Kiralama

Eğer uluslararası sürücü ehliyetiniz varsa şehir merkezinde bulunan çok sayıda araç kiralama şirketlerinden biriyle anlaşarak tüm seyahatinizin ulaşım ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ehliyetiniz uygun değilse biraz daha maliyetli olarak aracı şoförlü kiralamanız da mümkün. Oteliniz araç kiralama firmalarının iletişim bilgileri konusunda size yardımcı olabilir.

Havalimanı Bilgileri

Zaporijya Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 17 km. kadar batısında yer alıyor. Gösterişsiz bir binaya sahip olsa da havalimanında bir otel, kafe-bar, duty free mağazası, VIP salonu ve bir CIP salonu mevcut. Emanet dolabı, klinik, döviz bürosu, market ve bankamatik gibi temel birimler de hizmet veriyor. Ayrıca bir uçak motoru fabrikası olan Motor Sich Zaporijya Uluslararası Havalimanı’nın içinde bulunuyor.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Zaporijye Seyahat Rehberi
Zaporijye Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
2ºC
0ºC
2ºC
0ºC
-2ºC
4ºC
6ºC
6ºC
7ºC
4ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 30 dk
Ankara
1 saat 40 dk
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat 30 dk
İstanbul
1 saat 40 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
1 saat 40 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x