Sohag (Sohag Intl.) - Hurghada Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
404 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Hurghada) 36°C / 28°C

Havalimanından Hurghada Şehir Merkezine Ulaşım

Mısır’ın önemli bir turizm merkezi olan Hurgada, dünya çapında birçok turist tarafından tatil için tercih edilen yerlerden biri. Her geçen gün popülerliğini arttıran bu kent ziyaretçilerine eşsiz doğal güzellikler sunarken, dünya turizm ekonomisinde de önemli bir yer tutuyor. Hurgada şehri, Mısır’ın en güzel yerinde, yerel halka ve farklı ülkelerden turistlere ev sahipliği yapıyor.

Hurgada, eşsiz bir turizm beldesi olmasına ek olarak şehir içi ulaşım rahatlığı ile de ön plana çıkan bir kent. Otobüs, tren, taksi ve beyaz minibüs şehir içinde kolay ulaşım imkanı tanıyor. Şehir içi en rahat ulaşım olanağını beyaz minibüsler sağlıyor. Minibüs ücretleri, Mısır para birimi ile kişi başı 1 LE. Otobüs ise şehir içi ulaşımda en sık kullanılan araçlardan. Mısır’da otobüslerin genel olarak bir kalite standardı olmasa da büyük ve turistik şehir otobüsleri kalite bakımından daha ön planda ve dikkat çekici.

Hurgada şehir otobüsleri de bu doğrultuda daha konforlu ve daha kullanışlı. Otobüs için biletleri, otobüs istasyonlarından bulmak mümkün. Ayrıca otobüse bindiğinizde de otobüs biletini temin edebilirsiniz. Ülkenin ve şehrin en iyi otobüs firması ise Go Bus Company olarak dikkat çekiyor.

Tren, ulaşım için Hurgada’da kullanılan bir diğer alternatif. Ancak trenler, Hurgada’nın ana sahil istikametinden geçmiyor. Mısır’ın bu tatil kentinde araç kiralamak da mümkün ve en popüler araç kiralama firmaları olan Hertz, Budget ve Europecar bu konuda hizmet veriyor.

Hurgada Havalimanı, Mısır’ın Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan sonra en işlek ikinci havalimanı. Şehir merkezinin güneybatısında ve merkeze yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan havalimanından Avrupa’ya çok sayıda uçuş gerçekleştiriliyor. Hurgada şehir merkezine yolculuk için gerekli biletleri ise havalimanı civarındaki gişelerden satın almak mümkün.

Araç Kiralama

Hurgada Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri araç kiralama. Havalimanından da hizmet veren Hertz, Budget ve Europecar gibi araç kiralama şirketlerini tercih ederek kiralayacağınız araç ile şehir merkezine yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Taksi, şehir merkezine ulaşmak için kullanılan en popüler araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Taksilerin önemli bir özelliği 24 saat boyunca hizmet vermesi. Havalimanına indiğiniz anda taksi duraklarını kolayca görebilir ve yaklaşık 15 dakika içinde taksi ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiyi kullanarak Makadi Bay, Somabay, Safaga, El Gouna, Al Quseir, Al-Mahmya gibi Hurgada’nın farklı tatil yerlerine de ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine değil de direkt tatil yerlerine seyahat etmek istiyorsanız, yolculuğunuz 30 dakikaya kadar sürebilir.

Eğer taksi ile şehir merkezine yolculuk yapacaksınız, tavsiye edilen taksi şoförleri ile pazarlık yapmanız. Taksimetreyi açmayan taksiciler, sizden daha fazla para isteyebilir ve bu şekilde yolculuğunuz daha pahalıya gelebilir. Eğer zaman kaybetmek istemiyorsanız, en hızlı şekilde gerekli pazarlığı yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşımda taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüs

Hurgada Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüsler ile de ulaşabilirsiniz. Otobüs duraklarını Hurgada yolcu terminalinin hemen yanına konuşlanmış şekilde görebilirsiniz. Otobüsün duraktan kalkması için temel şart, otobüsün gerekli yolcu sayısına ulaşmasıdır. Otobüsü tercih edeceksiniz, dolması için biraz beklemeniz gerekebilir. Otobüs ile de Makadi Bay, Somabay, Safaga, El Gouna, Al Quseir, Al-Mahmya gibi Hurgada’nın tatil beldelerine ulaşabilmeniz mümkün. Otobüs biletlerini, havalimanı yolcu terminallerinden veya otobüse bindiğiniz anda da edinebilirsiniz. Otobüs ile şehir merkezine yolculuk süreniz tahmini 20 dakikadır ancak kıyı bölgelere gitmek isterseniz bu süre biraz uzar.

Minibüs

Şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz diğer toplu taşıma araçları olarak minibüsler karşımıza çıkıyor. Minibüsler sadece talep üzerine yolcu taşıyacağı gibi düzenli olarak da havalimanından şehir merkezine seferler düzenleyebiliyor.

27 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Sohag Intl. Havalimanı, varış için Hurghada International Havalimanı kullanabilirsiniz.

Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada arası uçuş mesafesi toplam 404 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Sohag (Sohag Intl.)-Hurghada uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Hurghada Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
28ºC
36ºC
Per
Cum
29ºC
36ºC
Cum
Cmt
28ºC
34ºC
Cmt
Paz
28ºC
36ºC
Paz
Pzt
27ºC
34ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Sohag (Sohag Intl.) - Hurghada Alternatif Ulaşım
Para birimi