Olimpos’a ne zaman gidilir?

Olimpos’un en kalabalık ve eğlenceli olduğu dönem yaz ayları. Eğer bu genç kalabalıkla birlikte eğlenmek ve yeni arkadaşlar edinmek isterseniz Haziran-Ekim arasında bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Denize girmek için Olimpos’a gelecekseniz Nisan sonu ila Ekim ortası arasında deniz sıcaklığı uygun olabiliyor.

Eğer daha sakin bir tatil tercih ediyorsanız bölge 12 ay açık. Ancak özellikle sonbahar ve kış aylarında açık konaklama mekânı bulsanız bile restoran, kafe ve barların kapalı olma olasılığını aklınızda tutmalısınız. İlkbaharla beraber yenilenen tüm mekanlar açılmaya başlıyor.

Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ

Antalya doğumlu yazar, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarından itibaren medyanın çeşitli alanlarında metin yazarı ve editör olarak çalıştı. Okuma, yazma ve seyahat etme tutkularını tek amaç altında birleştirmek adına, Enuygun’da seyahat yazıları yazmaya başladı. Şu anda da Turist Rehberliği bölümünde eğitim alarak seyahat yazılarına farklı bir gözle bakmayı hedefliyor. Boş bulduğu her an yollara çıkmayı, otostop çekerek seyahat etmeyi ve kamp yapmayı çok seviyor.

Yorum Yap
İlgili İçerikler

Hızlı Uçuş Ara