Şarjah Uçak Bileti Ara

Şarjah Hakkında

İslam Kültür Başkenti seçilen Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. Yaklaşık olarak 2 milyon nüfusa sahip şehir Dubai’den sonra en kalabalık emirlik olarak bilinmektedir. Kültürel ve ticari bir öneme sahip şehirde Al Qasimi Üniversitesi, Sharjah üniversitesi ve Sharjah Amerikan Üniversitesi gibi birçok üniversite bulunmaktadır. Sharjah şehrinde coğrafi konumunun etkisiyle çöl iklimi görülmektedir. Yıl boyunca çok az yağış alan şehirde, yıllık ortalama yağış miktarı 114 mm dolaylarındadır. Kışlar ılık geçerken, yazlar çok sıcak geçmektedir. Sharjah ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 23.7'dir. Şehir merkezinde birçok sanatsal faaliyet gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra İslam Medeniyetleri Müzesi, Kaligrafi Müzesi, Sharjah Sanat Müzesi, Sharjah Tarih Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Sharjah Hısn, Keşif Merkezi, Bilim Müzesi, Bait al Naboodah, Islah Okul Müzesi, Baid Sheikh Saeed Bin Hamad al Qasimi, Sharjah Akvaryum ve Denizcilik Müzesi gibi birçok önemli tarihi mekân Sharjah merkezinde yer almaktadır. Şehrin en önemli tarihi merkezi olan Heritage Area turistlerin en çok ziyaret ettiğin alanlar içerisindedir. At çiftliği olan Equestrian Center’da meşhur Arap atları yetiştirilmektedir. Sharjah’ın mutfak kültürü çeşitlilik göstermektedir. Hin, Pakistan ve Arap geleneklerinden sıkça yararlanılan şehir merkezinde, fast-food kültürü de yaygınlık göstermiştir.

Sharjah’ta, sebze, meyve ve balık pazarı bulunmaktadır. Bu alanlarda köpekbalığından yengece hatta karidese kadar her tür deniz mahsulünü bulunmaktadır. Şehrin en önemli festivali olarak bilinen Sharjah Işık Festivali oldukça ilginç organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Merkeze yakın olarak konumlanmış Sharjah Uluslararası Havalimanı oldukça geniş bir ulaşım ağı sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şarjah uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Şarjah varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şarjah uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Şarjah yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Şarjah 2 saat 50 dakika, Ankara-Şarjah 3 saat 10 dakika, Antalya-Şarjah 3 saat 20 dakika, Bodrum-Şarjah 3 saat 40 dakika, Gaziantep-Şarjah 2 saat 40 dakika, İstanbul-Şarjah 3 saat 40 dakika, İzmir-Şarjah 3 saat 40 dakika, Trabzon-Şarjah 2 saat 40 dakika sürüyor.

Şarjah uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Şarjah uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Şarjah Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
18ºC
26ºC
Cmt
Paz
19ºC
27ºC
Paz
Pzt
18ºC
27ºC
Pzt
Sal
18ºC
28ºC
Sal
Çar
16ºC
28ºC
Çar
Uçuş Süreleri
2s 50dk
3s 10dk
3s 20dk
3s 40dk
2s 40dk
3s 40dk
3s 40dk
2s 40dk
Haritada Görüntüle
Şarjah Hakkında Daha Fazla
Şarjah Alternatif Ulaşım
Para birimi