Şanghay - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.403 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
9 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 29°C / 17°C

Şanghay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Shanghai Hongqiao Intl. Havalimanı

Raylı Sistem

Genel olarak turizm amaçlı ziyaretlere pek fazla rastlanmayan Pasifik kıyısındaki bu şehirde ziyaretlerin genel amacı iş. Pasifik kıyısındaki en büyük endüstri şehri olan Şanghay’ın ikinci uluslararası haalimanı olan Hongqiao da bu yükü önemli miktarda kaldırıyor. Şehirdeki ticari faaliyetlerini gerçekleştiren çoğunluğu Çinli ve Asyalı yolcular havalimanına ulaşmak için 2 ve 10 numaralı metro hatlarını kullanarak havalimanına 19 ile 22 dakika arasında ulaşabiliyor.

Otobüs

Genellikle trafik nedeniyle havalimanı – şehir arasında kara taşıtlarının çok fazla tercih edilmemesine rağmen şehir merkezinden havalimanına ulaşımda 3 otobüs hattı yer alıyor. Bunlardan 941 numaralı otobüs merkez tren garına, Airport 1, şehir merkezi üzerinden Pudong Havalimanı’na ulaşırken sadece gece kalkan 316 hat numaralı otobüsle de şehir merkezine ulaşımı sağlıyor.

Taksi

Şehrin ticaret, sanat, kültür ve konut alanlarından tutacağınız taksilerle havalimanına ulaşmak mümkün. Trafiğin kronik haline geldiği şehirde yakın mesafede yer alan havalimanına yarım saat gibi bir sürede ulaşılabiliyor.

Özel Araç

Ticaret merkezleri ve şehir merkezinden aracınızla havalimanına ulaşmak için şehrin neredeyse ortasından geçen Yan’an yolunu takip edip G50 otobanına çıkmanız gerekiyor. Bu yol sizi havalimanına bağlayacak olan Hongyu otoyoluna çıkaracaktır. Havalimanında toplamda 800 araçlık 3 farklı otopark yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Genel olarak Asya ülkelerinden gelen 40 milyonu aşkın ziyaretçi ağırlayan havalimanından yine çoğunlukla Çinli ve Asyalılara hitap eden restoran ve mağazalar yer alıyor. Asya mutfağından ürünler sunan restoranların yanında geniş bir duty free ve etkinlik alanlarının da bulunduğu havalimanında dünyaca ünlü restoran zincirleri de bulunuyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Shanghai Pudong Intl. Havalimanı

Pudong Havalimanı

Raylı Sistem

Şehrin merkezi olan Halk Meydanı ve merkez tren garı dışında sosyal, kültürel ve eğlence merkezi olan Bund’dan havalimanına ulaşmak için 2 numaralı metro hattını kullanmanız gerekiyor. Bund’dan Nanjing Road East istasyonundan binilen metro ile Longyang istasyonuna ulaşacaksınız. Burası havalimanına giden Maglev trenine aktarma yapacağınız istasyondur. İki araç için de bilet otomatlarından bilet almanız gerekiyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.

Havalimanı Otobüsleri

Merkez tren garından kalkan “Havaalanı 5” hat numaralı otobüsle havalimanına ulaşmak mümkün olsa da genellikle trafik ve varış süresinden dolayı bu araç tercih edilmez. Bu otobüsle havalimanına ulaşım 2 saati aşar.

Taksi

İngilizcenin çok fazla konuşulmadığı şehirde taksicilere adres tarif etmek için bir harita ya da gitmek istediğiniz yerin Çince olarak yazıldığı bir kağıdınızın olması her zaman faydalıdır. Bunu otel çalışanları aracılığıyla da anlatabilirsiniz. Şehrin birçok noktasından taksiyle havalimanına ulaşım 45-50 dakika civarı sürmektedir. 10 kilometre ve üzeri yolculuklarda taksimetreler, kilometre başına 3,6 yuan yazar.

Özel Araç

Trafiği ve hızla büyümesinden dolayı yolların sürekli değişmesinden dolayı araç kulanmanın güç olduğu şehirden havalimanına ulaşmak için Kuzey Güney otoyolunu kullanarak Huangpu nehrini geçerek Huaxia otoyoluna ulaşmanız gerekiyor. Güney doğu yönünde takip edeceğiniz bu yol sizi doğrudan havalimanına ulaştıracaktır. Havalimanında araçlarınız için ilk 20 dakika ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 4500 araçlık bir otopark yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Yıllık 51 milyon yolcuyu ağırlayan havalimanı, çoğunlukla uzun yolculuklar yapan yolculara ev sahipliği yaptığı için havalimanı servisleri de çok geniştir. Tüm dünya bankalarının ortak ATM ve şubelerinin bulunduğu havalimanında dünya mutfağının hemen her türünün bulunduğu restoranlarla Asya restoranları bulmak mümkün. Havalimanı ayrıca geniş bir duty free’ye de sahip.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şanghay-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Şanghay-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şanghay-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Şanghay-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Şanghay-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Shanghai Hongqiao Intl. Havalimanı, Shanghai Pudong Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Şanghay-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Şanghay-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 7403 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 9 saat 10 dakika sürüyor.

Şanghay-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Şanghay-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
17ºC
29ºC
Çar
Per
21ºC
33ºC
Per
Cum
20ºC
34ºC
Cum
Cmt
18ºC
35ºC
Cmt
Paz
16ºC
32ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Şanghay - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi