Portland Uçak Bileti Ara

Portland Hakkında

Oregon eyaletinin en büyük kenti olan Portland, Amerika Birleşik Devleti sınırları içerisindedir. Willamette ve Kolumbiya Nehri’nin kesiştiği bir noktada bulunan şehir, ülkenin kuzeyinde yer almaktadır. Kış aylarında havanın kapalı ve bol yağışlı olduğu şehirde, yaz ayları ise kurak geçmektedir. Yaz aylarında sıcaklık 27 dereceye kadar yükselirken kış aylarında ise gündüz 4 ile 9 arasında gece ise -10’a kadar düşebiliyor.

Yeşil bir şehir olan Portland bu konuda dünyanın sayılı şehirlerinden birisidir. Şehir planlamaları yapılırken yeşil alanın bol olmasına dikkat edilmiştir. Doğa dostu yapılar ve doğa dostu teknolojiler de yine şehirde doğaya verilen önem açısından değerli bir gösterge. Botanik ve doğa meraklıları için Oregon Hayvanat Bahçesi, Portland Japon Bahçesi ve şehirde gerçekleştirilen Gül Festivali de yine buradaki önemli etkinliklerden birisidir. Portland’da Adidas, Daimler Trucks, KinderCare gibi dünyaca ünlü markaların yönetim merkezlerini de görebilirsiniz. Yüzlerce firmanın da merkezinin bulunduğu bu şehir emekli olup yaşamak için en güzel Amerikan şehri olarak adlandırılıyor. Lloyd bölgesi alışveriş severler için iyi fırsatları yakalayabilecekleri bir yer, Washington Meydanı ve Clackamas Kasaba Meydanı adı verilen alışveriş merkezleri de oldukça popüler.

Havalimanından Portland Şehir Merkezine Ulaşım

Portland Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin birçok alternatifi var. Havalimanında çok sayıda özel firma değişik büyüklükte araçlarla ve sistemlerle yolcuları şehrin farklı bölümlerine taşıyor. Havalimanından şehir merkezine gidişte kullanabileceğiniz tüm araçlara ilişkin detaylı bilgiyi bagaj teslim alanının yanındaki ‘Ground Transportation’ masasından öğrenebilir ve size en uygun alternatifi seçebilirsiniz.

Yurt dışından gelen yabancıların en sık kullandığı ulaşım yöntemleri taksi, tramvay ve otel servisleri olsa da havalimanında hizmet veren shuttle otobüslerden de yararlanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Bagaj teslim alanının alt kat çıkışında taksi durağını görebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi ile gitmek ortalama 20 dakika sürüyor. Şehir merkezine taksi ile yaklaşık 25 – 30 dolara gidebilirsiniz. Taksiler standart otomobillerin yanı sıra minivan şeklinde de olabiliyor.

Shuttle Servis

Havalimanında çok sayıda özel shuttle firması var. Şehrin farklı noktalarına değişik büyüklükteki araçlarla ulaşım yapılıyor. Güzergâhlarını, sefer saatlerini ve ücretlerini öğrenerek sizin için en uygun olanı seçmelisiniz. Doğru shuttle firmasını bulmak biraz zaman alabilir ancak araçlar oldukça konforlu oluyor ve kapıdan kapıya sistemi ile hizmet veriliyor.

Araç Kiralama

Havalimanında uluslararası çalışan, güvenilir araç kiralama firmalarının iletişim noktaları bulunuyor. Havalimanında araç kiralayarak I-84 E yolu üzerinden şehir merkezine ortalama 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aracınızı şoförlü olarak da kiralayabilirsiniz.

Tramvay

Tramvay istasyonu bagaj teslim alanının sadece 50 metre ilerisinde yer alıyor. Max. Red Line tramvayına binerek şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz.

Otel Servisi

Portland’da hizmet veren birçok otel havalimanı servis hizmeti de sunuyor. Bu hizmetin bedeli taksi ücretinden biraz daha pahalı olabiliyor ancak aracınız uçağınız indiğinde hazır oluyor, bagaj teslim noktasında karşılanıyorsunuz ve hiç vakit kaybetmeden otelinize rahatça gidebiliyorsunuz. Otelinizin havalimanı servis aracını kullanmak isterseniz önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

06/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Portland Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
16ºC
29ºC
Çar
Per
14ºC
33ºC
Per
Cum
14ºC
30ºC
Cum
Cmt
10ºC
20ºC
Cmt
Paz
10ºC
21ºC
Paz
Uçuş Süreleri
13s 10dk
12s 40dk
12s 50dk
13s 10dk
12s 20dk
12s 40dk
12s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x