Phoenix - Palestine Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.552 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Palestine) 23°C / 19°C
Şu anda Palestine Yerel Saati
GMT -5

Phoenix Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Sky Harbor Intl Havalimanı

Şehir merkezinden Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’na taksi ya da havalimanı shuttle servisleri ile ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih edenler ise otobüse ya da tramvaya binebilir. Şehirde bulunan birçok otel müşterileri için havalimanı servis hizmeti sunuyor. Daha konforlu bir ulaşım aracı isterseniz şehir merkezindeki çok sayıda araç kiralama şirketlerinden biriyle anlaşarak otomobil kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’na gitmek için 13 numaralı otobüse binmelisiniz. Biletinizi otobüs içerisinde ya da istasyonlardaki bilet makinelerinden alabilirsiniz.

Tramvay

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’na tramvayla ulaşmak mümkün. Bilet fiyatı 2 dolar. Tramvaydan indikten sonra havalimanının ücretsiz havarayına binerek 3 ve 4 numaralı terminallere hızlıca ulaşabilirsiniz. Havaraylarda bagajınızı koyabileceğiniz güvenli alanlar bulunuyor ve her gün 24 saat sefer yapıyor. Tramvay ile havalimanına ulaşım ortalama 30 dakika sürüyor.

Taksi

Toplu taşıma araçlarını tercih etmeyen kişiler taksi ile Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 25 dolar karşılığında ulaşabilir. Şehir merkezinde her zaman kolayca taksi bulabilir ya da otelinizden sizin için bir taksi çağırmasını isteyebilirsiniz. Birçok takside ödemenizi kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Phoenix büyük bir şehir olduğundan pek çok ziyaretçi şehirde kaldığı süre boyunca araç kiralayabiliyor. Şehir merkezinde çok sayıda araç kiralama firmasını görebilirsiniz. Oteliniz de bu firmaların iletişim bilgileri konusunda size yardımcı olabilir. Dilerseniz aracınızı şoförlü olarak kiralayabilirsiniz.

Araç kiralama şirketlerinin kayıt sırasında sizden uluslararası sürücü ehliyetinizi göstermenizi isteyeceğini unutmamalısınız.

Shuttle Servisler

Supershuttle adlı firma Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasında haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca düzenli seferler düzenliyor. Seferler akşam 21:00 saatinden sonra daha seyrek yapılıyor ancak sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında her 15 dakikada bir servis kalkıyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’na shuttle servisleri ile gitmenin maliyeti 12 dolar. Bilet bedelini nakit ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile ödeme yapmanız da mümkün.

Otel Servisleri

Phoenix’de bulunan çok sayıda konaklama merkezi misafirleri için havalimanı servis hizmeti sunuyor. Bu hizmetten yararlanmak için otelinizle önceden görüşüp , bazı bilgileri verip rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Otel servisleri son derece pratik ve konforlu ulaşım araçları ancak ücretleri genel olarak taksilerden biraz daha maliyetli olabiliyor.

Havalimanı Bilgileri

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı Phoenix şehir merkezinin 8 km. kadar güneydoğusunda bulunuyor. Havalimanında 2 adet şık ve konforlu lounge bulunuyor ve yolcularını memnun etmek için birçok özel hizmet sunuyor. Lounge giriş ücreti 35 dolar. Havalimanı içerisinde kanunen sigara içmek yasak, sadece açık havada ve işaretlenmiş bölgelerde sigara içilebiliyor. Havalimanı genelinde ise yolcuların kullanımına açık ücretsiz wi-fi erişim hizmeti mevcut.

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda kitaptan kıyafete, hediyelik eşyadan mücevhere kadar çok çeşitli ürünler satan birçok dükkân bulunuyor. Her terminalde yer alan duty free mağazaları da yolculara uygun fiyatlı alışveriş imkânı sunuyor. Havalimanında çok sayıda kafe, restoran ve bar hemen her türlü damak tadına hitap edecek alternatifleri sunuyor.

Yasalar gereği sadece açık alanda ve işaretle belirtilmiş yerlerde sigara içilebiliyor. Havalimanının 2 ve 4 numaralı terminallerinde lounge bulunuyor. Giriş ücreti 35 dolar.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Palestine Şehir Merkezine Ulaşım

Çevredeki İl ve İlçeler
Palestine Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
19ºC
23ºC
Pzt
Sal
8ºC
20ºC
Sal
Çar
6ºC
11ºC
Çar
Per
1ºC
8ºC
Per
Cum
4ºC
11ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Para birimi
x