Nürnberg - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.526 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 30°C / 16°C

Nürnberg Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Raylı Sistem

2. Dünya Savaşı’nın savaş suçlularının yargılamaları ile büyük Nazi mitinglerinin yapıldığı Nürnberg, Almanya kadar dünya tarihi açısından da önem taşıyor. Bu yönüyle birçok araştırmacı ve turist ağırlayan şehir el yapımı oyuncakları ile de ünlü. Dünya oyuncak fuarına da ev sahipliği yapan şehirde Man ve Siemens gibi şirketlerin tesisleri de bulunuyor. Bu nedenle milyonlarca ziyaretçi ağırlayan şehirden havalimanına ulaşım da kolaylaştırılmış durumda. Fuar, stadyum, tarihi şehir merkezi ve merkez tren garından havalimanına metro ile ulaşmak mümkün.

Otobüs

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki havalimanına gitmek için merkezi noktalarda bulunan Höfles, Thon ve tren garından otobüs seferleri yer alır. Thon’a tramvayla ya da yürüyerek ulaşmak da mümkünken şehir merkezinden sadece gece binilecek N12 numaralı otobüsle havalimanına ulaşabilirsiniz. Thon’dan 32, Höfles’ten ise 33 numaralı otobüsle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde ve tarihi şehir merkezindeki tüm noktalarda taksi bulmak mümkün. Bunun dışında konaklayacağınız yerlerden de taksi için yardım alabilir, taksileri telefonlar konaklama yerinize çağırabilirsiniz. Taksiler ile şehir merkezi ve tren garından havalimanına ulaşım 15 dakika.

Özel Araç

Ülkenin ve eyaletin en önemli sanayi şehri olan Nürnberg’e gelen eden ziyaretçilerinin çoğu şehir içi ve sanayi bölgelerinde gerçekleştirdikleri hareketlerinde özel araç kullanıyor. Bu nedenle 500 bin nüfuslu şehirde trafik görülüyor.

Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına gitmek için önce Pengitz kanalının üzerinden geçip kuzey yönünde ilerleyerek Bucher yoluna ve Erlanger yoluna ulaşmanız gerekiyor. Erlanger yolu, sizi havalimanı yoluna bağlayacak olan Merianberg yoluna bağlayacaktır. Havalimanında ise aracınızı park edebileceğiniz 2200’ü kapalı 8000 araçlık otopark yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Albrecht Dürer Nürnberg Havalimanı, içinde fırını bulunan nadir havalimanlarından biri. Bavyera ve Orta Avrupa’ya özgü hamur işi ürünlerinin satıldığı havalimanında bunun yanında restoranlar, barlar, kafeler ve mağazalar da yer alıyor. Havalimanının ayrıca bir de bahçe kafesi ve şans oyunları kulübü bulunuyor. Ayrıca havalimanında alışveriş yapabileceğiniz duty free de var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Nürnberg-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Nürnberg-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Nürnberg-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Nürnberg-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Nürnberg-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Nuremberg Havalimanı, Nürnberg Tren İstasyonu, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Nürnberg-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Nürnberg-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 2525 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 10 dakika sürüyor.

Nürnberg-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Nürnberg-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Salı.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
16ºC
30ºC
Pzt
Sal
14ºC
32ºC
Sal
Çar
16ºC
30ºC
Çar
Per
19ºC
33ºC
Per
Cum
17ºC
33ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Nürnberg - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi