Minsk - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.986 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 32°C / 20°C

Minsk Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Birbirinden farklı eğlenme ve gezme fırsatı sunan bu şehirde ulaşım imkânları oldukça çeşitlidir. Şehir merkezi ile uluslararası havalimanı arasındaki bağlantıyı sağlayan çok farklı alternatifler bulunuyor. Taksi, tramvay, troleybüs, metro gibi ulaşım seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Uzun yıllar önce açılan metro hatlarıyla şehir içerisinde bir yerden başka bir yere geçmek çok kolay. Moskova otoyolu üzerinden şehre 40 km uzaklıkta yer alan Minsk 2 Havalimanı konumu gereği önemli bir yer teşkil ediyor.

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım en rahat taksiyle sağlanıyor. Siyah veya beyaz renk olan taksilere şehrin her yerinde rahatlıkla rastlayabilirsiniz. Herhangi bir caddeden taksi çevirebilir veya kalacağınız otelin çalışanlarından size taksi çağırmalarını rica edebilirsiniz. Şehir trafiğinde önemli bir yere sahip olan taksiler kilometre başına 1000 Ruble olarak hesaplanıyor. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım hesaplandığında yaklaşık 80000 Ruble ediyor. Dolar olarak hesaplandığında 30-50 $ arası değiştiği söyleyebilir. Taksiye binmeden önce şoförle fiyat için anlaşmanız sizin yararınıza olacaktır.

Otel Servisleri

Birçok otel size havalimanı transfer aşamasında servis imkânı sunuyor. Bu imkândan yararlanabilmek için önceden otel yetkilileri ile iletişime geçerek, rezervasyon yaptırmalısınız. Kalabalık gruplarla birlikte tercih edildiğinde oldukça uyguna gelen bu ulaşım araçları fazla bagajı olan kişiler için ideal. Sizi otelinizden alarak havalimanına bırakıyor ya da havalimanından otelinize kadar getiriyor.

Troleybüs

Çok uzun yıllardır kullanılan Troleybüsler 60'tan fazla yolla hizmet veriyor. Neredeyse şehrin simgesi konumunda olan bu ulaşım araçları enerjiyle çalışıyor. Metro ve diğer ulaşım araçları kadar önemli olmasına rağmen elektrik kesintileri yaşandığında hizmetinin yavaşlaması gibi bir durum söz konusu. Diğer ulaşım araçları gibi Troleybüs'te şehir merkezinden havalimanına ulaşım için oldukça iyi bir seçenek.

Tramvay

Diğer ulaşım araçları arasında daha az tercih edilen tramvaylar da Troleybüsler gibi enerjiye bağımlı olarak çalışıyor. Elektrikle ilgili bir kesinti yaşandığı zamanlarda trafikte bir aksamaya sebep oluyor. Şehir merkezinde 7'den fazla hat ve 140'dan fazla tramvay bulunuyor. Yolculuk başına tek yön ücreti 1700 Ruble olan tramvaylar ile havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Otobüsler günümüzde en çok tercih edilen ulaşım araçları içerisinde yer alıyor. Şehir merkezindeki 1700'den fazla otobüs her gün insanlara hizmet veriyor. Günlük veya aylık biletlerle bu ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Otobüs güzergâhlarını iyi incelemeli gideceğiniz yöne ait otobüse bindiğinizden emin olmalısınız. Otobüslerin zaman aralıkları otobüs duraklarındaki tabelalarda yer alıyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Bu konuda gitmeden bir araç firmasından rezervasyon yaptırabilir veya otelinizden yardım isteyebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanına rahatlıkla ulaşabilir.

Havalimanı Bilgileri

Beyaz Rusya’nın önemli havalimanlarından birisi olan Minks 2 Uluslararası Havalimanı, 1982 yılından beri hizmet veriyor. Ciddi bir yolcu trafiğine sahip olan havalimanı konumu nedeniyle yolcular tarafından sıkça tercih ediliyor. Sahip olduğu geniş pisti sayesinde 24 saat boyunca her türlü uçağın inişine olanak sağlıyor. Uluslararası uçuşlar için eksiksiz bir altyapıya sahip olan havalimanı yolculara gerekli her türlü ihtiyacı sağlıyor. Dâhilinde; sigorta şirketleri, bagaj taşıma grubu, Business Class yolcu servisleri için bir salon, telefon ve faks iletişimi sistemleri, VIP yolcuları için bir salon, bir restoran, çeşitli kafe ve mağazalar, kuaför salonu, araba kiralama ofisleri ve büyük bir otopark yer alıyor. Moskova otoyolu üzerinde, şehirden 40 km uzaklıkta bulunuyor.

 

 

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Minsk-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Minsk-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Minsk-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Minsk-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Minsk-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Minsk National Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Minsk-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Minsk-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 1986 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 20 dakika sürüyor.

Minsk-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Minsk-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
20ºC
32ºC
Per
Cum
20ºC
34ºC
Cum
Cmt
19ºC
34ºC
Cmt
Paz
19ºC
34ºC
Paz
Pzt
16ºC
31ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Minsk - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi