Metz Nancy Uçak Bileti Ara

En Ucuz Metz Nancy Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Metz Nancy Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Metz Nancy Hakkında

Fransa’nın Lorraine bölgesinde bulunan Metz şehri, Moselle ve Seille’nin kıyısında yer alıyor. Şehirde birçok Orta Çağ anıtı bulunmakla birlikte, 15. yüzyıldan kalan Almanlar Kapısı ise hala ayakta duruyor. Saint-Etienne Katedrali, Saint Martin Kilisesi gibi eski yapılar korunmaya devam ediyor.

Şehirde hayvancılıktan kazanılan ürünlerin pazarı yapılmasının yanı sıra, demir-çelik, makine, elektrikli gereçler, besin, tekstil, kağıt, ayakkabı, silah ve tütün sanayileri de yapılıyor. Ayrıca bir ırmak limanı olan Metz’te görülebilecek yerler arasında; Metz Tarih Müzesi, Metz Sanat Müzesi, Metz Opera Binası, Arsenal Gösteri Salonu, Saint-Louis Meydanı ve Le Temple Neuf Protestan Tapınağı sayılabilir. Şehirde ortalama sıcaklık en yüksek olarak Haziran ayında yaşanırken, en düşük olarak ise Ocak ayında yaşanıyor.

Havalimanından Metz Nancy Şehir Merkezine Ulaşım

Frescaty Havalimanı

Metz Nancy Lorraine Havalimanı, isminden de anlaşılacağı gibi Lorraine bölgesinin iki büyük kenti olan Metz ve Nancy’e ulaşmak için kullanılıyor. Metz’e 30, Nancy’e 50 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından shuttle otobüsleri veya taksiler ile kent merkezlerine gidebilirsiniz. Bir araç konforuna ihtiyaç duyanlar ise havalimanından araç kiralayabiliyorlar.

Taksi

Havalimanında Nancy’e ve Metz’e giden taksilerin durakları, tabelalar ile birbirinden ayrılıyor. Terminal binasının çıkışında farklı bölgelerde sıralanan taksilere binerek hangi şehre gidecekseniz rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Shuttle Otobüsü

Metz Nancy Lorraine Havalimanı yönetimine bağlı shuttle otobüsleri, park alanındaki duraklardan gün boyu 45 dakikada bir kalkıyor. Durakların yanında bulunan bilet gişelerinde 4 yaşından büyük çocuklar ücrete tabi tutuluyor. Otobüslerdeki tabelalardan ayırt edilebileceği gibi Metz ve Nancy’e giden farklı otobüsler bulunuyor ve her iki şehre de ulaşım yaklaşık bir saat sürüyor.

Araç Kiralama

Terminal binasının zemin katına indiğinizde sizleri bekleyen Avis, Citer, Enterprise, Budget, Europcar ve Hertz’ten bir araç kiralayarak stresten uzak Fransa trafiğinde kendi aracınız ile yolculuk yapabilirsiniz.

14 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Lorraine Havalimanı

Metz Nancy Lorraine Airport, as its name suggests, is used for transportation to two major cities of Lorraine, Metz and Nancy. You can go to the city center by shuttle buses or taxis from the airport, which is 30 kilometers from Metz and 50 kilometers from Nancy. If you want to enjoy the convenience of the car, you can rent a car at the airport.

Taxi

At the airport, the ranks of the taxis to Nancy and Metz are separated from each other by sign boards. You can benefit from the comfortable journey by taking one of the taxis waiting for passengers side by side at different sections at the exit of the terminal building.

Shuttle Bus

The shuttle buses run by Metz Nancy Lorraine Airport management depart every 45 minutes during the day from the stops at the parking area. You can buy tickets from the ticket booths next to the bus stops; children over 4 years old are charged. There are different buses to Metz and Nancy and you can easily distinguish the buses from each other by looking at the signs on the buses. Transportation by bus takes about one hour for both cities.

Rent a car

When you go down to the ground floor of the terminal building, you can rent a car from the companies like Avis, Citer, Enterprise, Budget, Europcar and Hertz that are at your service and then you can travel by your car in the stress-free traffic of France.

14 Şub 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Metz Nancy uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Metz Nancy varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Metz Nancy uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Metz Nancy uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Metz Nancy uçuşları Frescaty Havalimanı, Lorraine Havalimanı, Lorraine Tgv Tren İstasyonu, Nancy Essey Havalimanı'na düzenleniyor.

Metz Nancy yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Metz Nancy 3 saat 20 dakika, Ankara-Metz Nancy 2 saat 50 dakika, Antalya-Metz Nancy 2 saat 50 dakika, Bodrum-Metz Nancy 2 saat 40 dakika, Gaziantep-Metz Nancy 3 saat 30 dakika, İstanbul-Metz Nancy 2 saat 20 dakika, İzmir-Metz Nancy 2 saat 30 dakika, Trabzon-Metz Nancy 3 saat 20 dakika sürüyor.

Metz Nancy uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Metz Nancy uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Metz Nancy Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
0ºC
14ºC
Cmt
Paz
2ºC
15ºC
Paz
Pzt
7ºC
16ºC
Pzt
Sal
4ºC
16ºC
Sal
Çar
1ºC
16ºC
Çar
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
2s 40dk
3s 30dk
2s 20dk
2s 30dk
3s 20dk
Haritada Görüntüle
Metz Nancy Alternatif Ulaşım
Para birimi