Manchester - Mauritius (Mauritius Island) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
5.646 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
7 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Mauritius) 38°C / 32°C
Şu anda Mauritius Yerel Saati
GMT +5

Manchester Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Manchester Havalimanı

Manchester Havalimanı’na 15 kilometre uzaklıktaki şehir merkezinden ulaşım için kullanabileceğiniz farklı seçenekler mevcut. Karayolu üzerinden kullanabileceğiniz bu seçenekler arasında taksi, otobüs, tren, tramvay, bisiklet araçları olmakla birlikte araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca havalimanındaki park alanları, özel aracınızla gitmeyi de mümkün kılıyor.

Taksi

Şehir merkezindeki tüm noktalardan binebileceğiniz taksiler ile Manchester Havalimanı’na hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine sadece 15 kilometre uzaklıkta bulunan Manchester Havalimanı’na taksiler ile vakit harcamadan ve cebinizi yakmayacak şekilde gidebilirsiniz.

Otobüs

Şehirdeki tüm otobüs duraklarından binebileceğiniz otobüsler ile Manchester Havalimanı’na kısa sürede ve ekonomik olarak gidebilirsiniz. Taksilere göre daha hesaplı olan otobüsler mesafenin kısa olması sebebiyle kısa zamanda havalimanına ulaşmanızı sağlayacak.

Tren

Şehrin her noktasından binebileceğiniz trenler ile Manzhester Havalimanı’na gidebileceğiniz gibi bölgeler arası hizmet veren trenler sayesinde ülkenin farklı bölgelerinden de havalimanına gitme imkanına sahipsiniz. Hem ekonomik hem de hızlı bir seçenek olan trenler ile rahatça uçağınıza yetişebilirsiniz.

Tramvay

Şehir merkezindeki ve şehrin diğer kısımlarındaki duraklardan binebileceğiniz tramvay ile Manchester Havalimanı’na gitmeyi tercih edebilirsiniz. Ekonomik ulaşım araçlarından bir diğeri olan tramvaylar ile havalimanına saha yavaş ama daha hesaplı şekilde gidebilirsiniz.

Bisiklet

Dünyadaki ulaşım seçenekleri arasında eskiye ve doğala dönüş bağlamında her geçen gün artan bisiklet kullanımına önem veren havalimanlarından biri olan Manchester Havalimanı’na özel bisikletlerinizle dilediğiniz gibi gidebilirsiniz. Havalimanındaki bisiklet yolları ve özel park alanları sayesinde bisikletinizi koruma anlamında da sorun yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Manchester Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçenek araç kiralama olabilir. Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile uçağınıza rahatlıkla yetişebilirsiniz. Araçları şoförlü veya şoförsüz olarak kiralama şansınız olduğunu unutmayın.

Havalimanı Bilgileri

İngiltere’nin Manchester eyaletindeki Ringway şehrinde bulunan Manchester Havalimanı’ndan hem yurtiçi hem yurtdışı uçuşlar yapılıyor. İngiltere’nin üçüncü ve Avrupa’nın 22’inci en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyan Manchester Havalimanı’nda her yıl çok sayıda yolcu ağırlanıyor.

Havalimanında İç hatlar ve dış hatlar için çok sayıda terminal binası bulunmakla birlikte, terminal binalarında bebek odası, sağlık merkezi, kayıp eşya odası, araç kiralama ofisleri ve toplantı salonu gibi bölümlerin yanı sıra para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’leri, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlar mevcut.

Havalimanında alışveriş yapabileceğiniz mağazalar arasında; Accessorize, Attitude, Biza, Bobbi Brown, Boots, Boux Avenue, Clarins, Claire’s, Cloud, Dixons, Dune, Fat Face, Jo Malone, Next, JD, Rolling Luggage, Swatch, Temptation, The Body Shop, Timberland, BB, Spar, WHSmith, Victoria’s Secret, William Henry’s, Zoodle ve Lacoste bulunuyor.

Yeme içme mekanları ise; Bar MCR, Burger King, Caffe Nero, Cafe Balzar, Caffe Ritazza, Costa, Delice de France, Frankie&Benny’s, Giraffe, Greggs, Joes Kitchen&Coffee House, Micasa, The Observatory Bar, The Pasty Shop, Pork Pickle, Soho Coffeeco, Spar, Spinning Jenny, Starbucks, Grain Loft, Spud Factory, Lion Antelope, Upper Crust ve Take Off.

27/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Mauritius (Mauritius Island) Şehir Merkezine Ulaşım

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’na indiğinizde özel aracınızla, terminal önünde her daim hazır olarak yer alan taksilerle veya otobüs ve araç kiralama gibi alternatif yöntemlerle kent merkezine seyahat edebilirsiniz. 

Havalimanından hem Mahebourg hem de Port Louis gibi farklı rotalara kolayca yolculuk yapabilirsiniz. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın Mahebourg’a uzaklığı 6 kilometre. Başkent Port Louis’e toplam mesafesi ise yaklaşık 40 kilometre. Havalimanından merkezi noktalara doğru yolcu taşıyan otobüsler gün içinde belirli aralıklarla hareket ediyor. Havalimanına daha geç saatlerde inerseniz Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı taksilerinden veya kiralık araçlardan faydalanarak başkente veya ülkenin diğer noktalarına ulaşmayı tercih edebilirsiniz. 

Özel Araç 

Havalimanından Mauritius içinde pek çok noktaya özel aracınızla doğrudan seyahat etme şansına sahipsiniz. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın terminalinden çıktığınızda yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan Mahebourg’a ulaşmak için A10 yolunu izleyebilir veya M2 yolu üzerinden başkent Port Louis’e yaklaşık 1 saatlik yolculuğun sonunda gelebilirsiniz. Ülkenin başkentinin havalimanına uzaklığı yaklaşık 40 kilometre. Bu nedenle havalimanından başkente yolculuk biraz daha uzun sürebiliyor. Bununla birlikte başkente ulaşmak için havalimanında yolculara özel araç dışında taksi, kiralık araç ve otobüs gibi farklı alternatifler de sunuluyor.

Taksi

Havalimanına indiğinizde terminalde yer alan taksi danışma masasından ülkenin başkenti Port Louis’e veya diğer noktalara taksiyle ulaşımla ilgili bilgi alabilirsiniz. Taksi yolculuğu havalimanından başkente kadar yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bu yanıyla özellikle otobüslere kıyasla daha hızlı bir alternatif. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın terminali önünde hazır bekleyen taksilere binmeden önce mutlaka sürücü ile konuşarak taksi ücretini öğrenmeniz ve gerekirse bir miktar pazarlık yapmanız tavsiye ediliyor. Bu sayede havalimanından merkeze taksilerle güvenli, konforlu ve rahat bir şekilde yolculuk yaparken gereğinden fazla ücret ödemezsiniz.

Otobüs

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’ndan Port Louis şehir merkezine kadar otobüslerle de seyahat edebilirsiniz. Havalimanından otobüsle merkeze yolculuk genellikle 60 dakika sürüyor. Otobüsler 30-60 dakikalık aralıklarla hareket ediyor. Özellikle gündüz saatlerinde Mauritius’ta havalimanından merkeze otobüslerle taksiye kıyasla çok daha uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. Bununla birlikte terminal önünde otobüsün hareket saatini beklemeniz gerekiyor. Taksilerle ise havalimanına iner inmez merkeze doğru seyahat edebilirsiniz. Otobüs ücretlerini otobüse bindikten sonra sürücüye yerel para birimi üzerinden ödeyebilirsiniz. Yanınızda sadece dolar veya euro varsa yine ödemenizi bu para birimleri üzerinden yapma şansınız bulunuyor. Otobüs ücretleri taksiye göre neredeyse beşte bir oranında daha düşük ve bu nedenle özellikle tek başına seyahat edenler için otobüsleri kullanmak son derece avantajlı. Buna karşılık bavullarınızı otobüsle merkeze taşımak taksiyle ve diğer araçlarla kıyaslandığında çok daha zor olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinde ABC, Avis, ADA, Hertz, Sixt, Budget, Europcar ve First gibi birçok kiralama ofisi yer alıyor. Ülkede araç kiralamak özellikle farklı şehirlere ve bölgelere seyahat etmek isteyen yolcular için son derece pratik ve ideal bir yöntem. Aracınızı kiraladığınızda A10 yolu üzerinden çok kısa bir sürede Mahebourg’a gelebilir veya M2 yolunu izleyerek başkent Port Louis’e ulaşabilirsiniz. Kiralık aracınızı herhangi bir güçlükle karşılaşmadan teslim alabilmek için uluslararası geçerliliğe sahip seyahat ve sürücü belgeleriniz kiralama ofisine gelirken yanınızda olmalı. Önceden internet veya telefon üzerinden kiralık araç rezervasyonu yaptırdığınızda ise Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nda daha kolay bir araç bulabilirsiniz.

14/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar
Mauritius (Mauritius Island) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
32ºC
38ºC
Per
Cum
31ºC
37ºC
Cum
Cmt
31ºC
36ºC
Cmt
Paz
30ºC
36ºC
Paz
Pzt
32ºC
36ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x