Maldiv (Maldivler) Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Maldiv (Maldivler) Hakkında

Maldivler, Hint Okyanusu'nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Hindistan ve Sri Lanka arasında yer alan bu ada ülkesinde, yaklaşık 1.000 ada ıssızdır ve yaşam yoktur. Birbirinden lüks ve konforlu otelleri, özelikle denizin üzerindeki bungalow tarzı odalarıyla alternatif konaklama hizmeti sunan bu Ada devletinde, neredeyse her adada başka bir otel bulunur.

Su sporları konusunda da misafirlerine dalış, sörf, köpekbalıklarıyla yüzme gibi çok sayıda alternatifler sunan Maldivler, özellikle romantik tatil yapmak isteyenlerin ve balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

THY'nin İstanbul'dan direkt uçuşlarına başladığı Maldiv Adalarına gitmek için vize almanız da gerekmiyor. Yüzde 97'sinin Müslüman olduğu Maldiv adalarında otellerde içki satılsa da, ülkeye alkol ve domuz eti sokmak yasak. Ülkede şeriat hukuku geçerli ancak turistler bu uygulamanın dışında tutuluyor.

Tropikal iklimin hüküm sürdüğü Maldiv Adaları'na yılın her mevsimi gidebilirsiniz ancak yaz ayları Mayıs ve Ağustos ayları en yağışlı zamanı. Bu yüzden kışın ya da bahar aylarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. İstanbul-Maldivler uçakla yaklaşık 8 ya da 9 saat sürüyor. Beyaz kumsalları harika deniziyle büyüleyici bir tatil yapabileceğiniz Maldivler de ıssız ada yolculukları da yapabilirsiniz. Ancak bir gezdiğiniz ada birkaç yıl sonra yok olabilir. Ülkenin 100 sene içerisinde sular altında kalacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden Avustralya Maldiv halkına şimdide sığınma hakkı verdi.

Havalimanından Maldiv (Maldivler) Şehir Merkezine Ulaşım

Maldivler'in başkenti olan Male yakınlarında konumlanan Hulhule Adası’nda ülkenin en büyük ve en önemli uluslararası havalimanı olan Male Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda Maldivler’in tek uluslararası havalimanı özelliğini taşıyan Male Havalimanı, adalara dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarıyor.

Sadece tek bir karayoluna sahip olan Male Havalimanı aynı zamanda deniz üzerine inşa edilmiş bölümlere de sahip. Bu nedenle oldukça geniş bir alanı kaplamakla birlikte Male Havalimanı’nda, çok sayıdaki hizmet ile yolcuların keyifli, rahat ve konforlu dakikalar geçirmeleri sağlanıyor.

Male Havalimanı’ndan kent merkezine ve Maldiv Adaları’ndaki diğer bölgelere ulaşım farklı ulaşım seçenekleri ile sağlanıyor. Coğrafi konumu nedeni ile hava ve deniz yolu ulaşımının kullanıldığı Maldivler’de tercih edilebilecek ulaşım seçeneklerini, sürat teknesi, deniz uçağı ve havalimanı feribotu olarak sıralayabiliriz.

Sürat Teknesi

Dhoni adı verilen sürat tekneleri ile başkent Male’e hızlı şekilde gidebilirsiniz. Havalimanına sadece 1 kilometre uzaklıkta bulunan başkent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca özel misafirlere çevreyi göstermek ve günlük keşifler amacıyla da kullanılan Dhoni’ler çok amaçlı olarak kullanılabiliyor.

Deniz Uçağı

Dünyadaki en büyük deniz uçağı uygulamasına sahip olan Male Havalimanı’nda, deniz uçağı hizmeti sunan Trans Maldivian Airways ve Maldivian Air Taxi olmak üzere iki tane firma bulunuyor. En konforlu seçeneklerden biri olarak tercih edeceğiniz deniz uçakları ile yolculuk yaparken, aynı zamanda Maldiv Adaları’na tepeden bakarak muhteşem manzarayı görme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Havalimanı Feribotu

Male Havalimanı ile Male başkent arasında gidip gelmenizi sağlayacak bir diğer araç feribot olabilir. Male Havalimanı’nın yolcuları için hazır bulundurduğu feribotlar ile yaklaşık 10 dakika süren yolculuk sonrası Male başkent merkezine ulaşabilirsiniz. Neredeyse 24 saat hizmet veren feribotlar 10 dakikada bir havalimanı önünden kalkıyor.

08/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Maldiv (Maldivler) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Maldiv (Maldivler) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Maldiv (Maldivler) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Maldiv (Maldivler) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Maldiv (Maldivler) uçuşları Male Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Maldiv (Maldivler) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Maldiv (Maldivler) 6 saat 40 dakika, Ankara-Maldiv (Maldivler) 7 saat, Antalya-Maldiv (Maldivler) 7 saat, Bodrum-Maldiv (Maldivler) 7 saat 20 dakika, Gaziantep-Maldiv (Maldivler) 6 saat 20 dakika, İstanbul-Maldiv (Maldivler) 7 saat 30 dakika, İzmir-Maldiv (Maldivler) 7 saat 30 dakika, Trabzon-Maldiv (Maldivler) 6 saat 30 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Maldiv (Maldivler) uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Maldiv (Maldivler) uçuşları düzenliyor.

Maldiv (Maldivler) uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Maldiv (Maldivler) uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Maldiv (Maldivler) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
28ºC
30ºC
Çar
Per
28ºC
31ºC
Per
Cum
28ºC
31ºC
Cum
Cmt
28ºC
31ºC
Cmt
Paz
28ºC
31ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Maldiv (Maldivler) Alternatif Ulaşım
Para birimi