Lugansk International Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Lugansk International Havalimanı Hakkında

Luhansk Uluslararası Havaalanı, Ukrayna'nın Luhansk kentine hizmet veren uluslararası bir havaalanıydı. Havalimanı şehir merkezinin 20 km güneyinde ve şehir sınırına 9 km uzaklıkta bulunuyordu. Havaalanı, Donbass'taki Savaş sırasında önemli ölçüde hasar gördükten sonra 11 Haziran 2014'te resmen kapatıldı.

Lugansk International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ukrayna’nın en doğusunda, Rusya sınırında yer alan ve ülkenin en küçük şehirlerinden biri olan Lugansk’ta yalnızca bir havalimanı bulunuyor. Lugansk International Havalimanı ile şehir merkezi arası 19 km ve ulaşımınızı sağlamak için birkaç alternatifiniz var.

Taksi

Lugansk Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanacağınız en ideal araçların başında taksi geliyor. Terminalden çıkar çıkmaz göreceğiniz taksiler ile yaklaşık 25 dakikada Lugansk şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi yolculuğu için ödeyeceğiniz ortalama ücret ise 10 dolar olacak.

Shuttle

Hemen her havalimanında hizmet veren özel havaalanı servis ve otobüsleri Lugansk Havaalanı’nda maalesef mevcut değil. Bunun yerine, şayet bir otelde konaklama yapacaksanız kalacağınız otelden havalimanı transfer hizmeti talep edebilirsiniz. Lugansk otellerinden pek çoğu ücretli veya ücretsiz shuttle hizmet sunuyor. Şehir merkezine sorunsuz ulaşım sağlamak için seyahatinizden önce otelinizle görüşüp transferinizi organize etmenizde fayda var.

Araç Kiralama

Lugansk Havalimanı’nda hizmet veren herhangi bir araç kiralama şirketi mevcut değil. Bu nedenle alanda araç kiralamanız maalesef mümkün değil. Fakat seyahat tarihinizden önce şehir merkezinde yer alan araç kiralama şirketleriyle görüşüp uçuş saatinizde alanda olacak şekilde bir araç kiralayabilirsiniz.

07/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Lugansk International Havalimanı'na Ulaşım

Lugansk şehri, Ukrayna’nın en doğusunda, Rusya sınırında yer alıyor. Şehir merkezi ile Lugansk Havalimanı arası 19 km gibi kısa bir mesafe olduğu için, ulaşım olanakları açısından çok alternatifiniz olmasa da şehir ile terminal arasında kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden Lugansk Havaalanı’na ulaşmanın en iyi yolu taksi kullanmak. Trafiğin yoğun olmadığı sabah ve akşam saatlerinde taksi ile terminale 25-30 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Taksi ile ulaşım için ödemeniz gereken tutar da yaklaşık 10 dolar olacak.

Shuttle

Lugansk’ta havaalanına servis yapan özel otobüsler mevcut değil. Fakat şehirdeki konaklamanızı bir otelde yapıyorsanız otelinizden havalimanı transferi talep edebilirsiniz. Hemen her Lugansk oteli ücretli veya ücretsiz havaalanı transferi hizmeti veriyor.

Araç Kiralama

Lugansk International Havalimanı’na özel aracınızla ulaşmak isterseniz yapmanız gereken şehir merkezinde yer alan araç kiralama şirketlerinden kendinize en uygun aracı seçip kiralamak. Özel aracınızla hem rahat hem de hızlı bir şekilde havaalanı terminaline ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Geçtiğimiz yıllarda yenilenip tamamen yeni bir çehreye kavuşan Lugansk International Havalimanı, Ukrayna’nın en iyi görünüme sahip havaalanlarından biri. Toplam 2 kattan oluşan havalimanında vakit geçirebileceğiniz bir cafe, yerel haberleri izleyebileceğiniz TV’ler, Kiev ve Moskova’ya uçuş yapan havayollarının bilet gişeleri, ATM makinası ve uçuş saatinizi beklerken dinlenebileceğiniz bir VIP alanı mevcut.

12/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Lugansk Seyahat Rehberi
Lugansk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
7ºC
0ºC
1ºC
-1ºC
0ºC
14ºC
10ºC
7ºC
7ºC
9ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 40 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 50 dk
Bodrum
2 saat
Gaziantep
1 saat 30 dk
İstanbul
1 saat 20 dk
İzmir
1 saat 50 dk
Trabzon
1 saat 40 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x