Liverpool - Wiesbaden Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
857 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Wiesbaden) 22°C / 10°C
Şu anda Wiesbaden Yerel Saati
GMT +2

Liverpool Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John Lennon Havalimanı

Liverpool John Lennon Havalimanı şehir merkezinden 9 km uzaklıktadır. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. En çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Diğer alternatiflerden olan tren, otobüs ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

İngiltere’de en popüler ulaşım araçlarından biridir taksiler. Hem İngiltere’nin o nostaljik havasını tam anlamıyla yansıtır. Şehir merkezi-havalimanı arası kısa mesafe olduğundan bu seçenekte değerlendirilebilir. Sizde gezinize renk katmak istiyorsanız bu alternatifi seçebilirsiniz.

Tren

İngiltere, dünyanın en gelişmiş demiryollarına ve adeta sanat eseri olan tren garlarına, istasyonlarına sahip ülkelerden biridir. Dünyada ilk demiryolunu kullanan ülkelerin başında yer alır. Liverpool şehir merkezinde merkez istasyondan kalkan trenlerle havalimanına rahat bir şekilde ulaşmış olursunuz. Hem gezinizin de tadını bu seçeneği değerlendirerek doyasıya çıkarmış olursunuz.

Özel Araç

John Lennon Havalimanı’na şehrin her yerinden ulaşabileceğiniz birçok otoban bulunur. Havalimanı, Merseyside yolu üzerindedir. Ayrıca M56,M57 ve M62 otobanlarının hemen yakınındadır. Bu yolları kullanarak rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Liverpool Havalimanı içerisinde bulunan duty free alanında parfümden alkollü içeceklere ve çikolata çeşitlerine alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda seçenek sizi bekliyor. DKNY, Chanel, Lancome, Yves Saint Laurent gibi irili ufaklı birçok mağaza hem sevdiklerinize hediye almak için hem de daha uygun fiyatlı alışveriş yapmak için iyi bir tercih olacaktır.

Bir şeyler yiyip içmek isterseniz Joe’s Coffee House, Caffe Ritazza gibi mekânlar sizi bekliyor olacak. Subway, Burger King hızlıca bir şeyler alıp çıkabileceğiniz alternatiflerse, bir taraftan uçağa yetişmek isteyenler için ideal.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Wiesbaden Şehir Merkezine Ulaşım

Wiesbaden şehrinde sivil uçuşların yapıldığı bir havalimanı olmadığından şehre ulaşmak için en yakın uluslararası havalimanı olan Frankfurt am Main Havalimanı kullanılıyor. Yaklaşık 30 km mesafede yer alan havalimanından Wiesbaden şehir merkezine taksi ile veya kiraladığınız araçla zahmetsizce gidebilirsiniz. Öte yandan çok gelişmiş demiryolu ağlarına sahip olan Almanya’da Frankfurt Havalimanı’ndan Wiesbaden kent merkezine trenle de kolayca ulaşmak mümkün.

Taksi

Havalimanında her zaman yolcu bekleyen taksiler bulunuyor. Bütçeniz için uygunsa taksi ile Wiesbaden şehir merkezine gidebilirsiniz. Yaklaşık 30 kilometrelik bir mesafe olduğunu unutmamalısınız. Tüm taksilerde taksimetre cihazı bulunuyor ve ücret standart tarifeye göre belirleniyor.

Araç Kiralama

Havalimanında tanınmış araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. 1 numaralı terminalin merkezinde yer alan Araç Kiralama Merkezi’nden kolayca araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araçla A3 veya A66 otoyolu üzerinden batı yönünde ilerleyerek Wiesbaden şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yolculuk ortalama 20 – 25 dakika sürüyor.

Tren

1 numaralı terminalden binebileceğiniz S-Bahn’ın S8 ve S9 trenleri ile Wiesbaden Ana Tren İstasyonu’na kolayca gidebilirsiniz. Trenler her 15 dakikada bir kalkıyor ve yolculuk 35 – 40 dakika kadar sürüyor. Taksi ve kiralık araçtan çok daha düşük maliyetli olmasının yanı sıra trenler gayet konforlu olduğundan birçok yolcunun en çok tercih ettiği ulaşım alternatifi tren oluyor.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Wiesbaden Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
10ºC
22ºC
Cmt
Paz
11ºC
22ºC
Paz
Pzt
13ºC
25ºC
Pzt
Sal
15ºC
26ºC
Sal
Çar
17ºC
27ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Para birimi
x