Galatina Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Galatina Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Lecce’deki havalimanı sadece askeri havalimanı olduğundan şehre en yakın havalimanı olan Brindisi-Salento Havalimanı üzerinden kente ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak çok tercih edilen bir ulaşım yöntemi. Bütçeniz uygunsa taksiye de binebilirsiniz. Daha düşük maliyetli bir ulaşım aracını tercih ederseniz havalimanından kalkan ve direkt olarak Lecce’ye giden otobüslere binebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında Hertz, Sixt, Avis gibi uluslararası markaların yanı sıra yerel araç kiralama firmalarının da ofisi bulunuyor. Araç kiralayarak Lecce’ye kolayca ve konforunuzdan ödün vermeden gidebilirsiniz. Yolculuk trafik yoğunluğu olmadığında yarım saat kadar sürüyor. Brindisi-Salento Havalimanı’ndan Lecce şehir merkezine otomobille gitmek için SS613 yolu üzerinden güney yönünde düz ilerlemelisiniz.

Taksi

Taksi ile Brindisi-Salento Havalimanı’ndan Lecce şehir merkezine 30 -35 dakikada gitmek mümkün; ancak mesafenin yaklaşık 40 km olduğunu ve maliyetin hayli yüksek olabileceğini unutmamalısınız.

Otobüs

Brindisi-Salento Havalimanı’ndan Lecce şehrine giden otobüsler bulunuyor. Haftanın her günü sabah 06:00 ile gece 23:45 arasında yoğunluğa göre ortalama 2-3 saatte bir otobüs kalkıyor. Yolculuk normal şartlarda 40 dakika sürüyor.

20/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Galatina Havalimanı'na Ulaşım

Lecce’de her ne kadar bir havalimanı bulunuyor olsa da sadece askeri havalimanı özelliği taşıdığından dönüş yolculuğunuz için en uygun havalimanı komşu şehir Brindisi’de bulunan Brindisi-Salento Havalimanı. Lecce’den Brindisi-Salento Havalimanı’na araç kiralayarak ya da taksiyle gidebilirsiniz. Bu iki alternatif de son derece konforlu olmasına karşın ulaşım maliyetinizi yükseltebilir. Lecce şehir merkezinden kalkan ve direkt olarak Brindisi-Salento Havalimanı’na giden otobüslere binerek çok daha düşük bir bütçeyle havalimanına gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralayacağınız bir otomobille Brindisi-Salento Havalimanı’na 30-40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken SS613 yolu üzerinde kuzey yönünde dümdüz ilerlemek ve yaklaşık 40 km sonra havalimanı tabelalarını takip etmek.

Taksi

Lecce’den bineceğiniz bir taksi ile Brindisi-Salento Havalimanı’na 30 -35 dakikada gidebilirsiniz; ancak mesafenin yaklaşık 40 km olduğunu ve taksi ücretinin yüksek olabileceğini unutmamalısınız.

Otobüs

Havalimanı yolculuğunda maliyeti düşük tutmak isterseniz Lecce’den kalkan ve direkt olarak Brindisi-Salento Havalimanı’na giden otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüsler hafta boyunca sabah 05:00 ile akşam 22:40 arasında sefer yapıyor. Ancak seferler arasında 2 -3 saat süre olduğunu unutmadan program yapmalısınız. Varış süresi ise yaklaşık 40 dakika.

Havalimanı Bilgileri

Lecce şehrinde bulunan Galatina Havalimanı, halk arasında Lecce Havalimanı olarak da anılıyor, sadece askeri havalimanı olarak kullanılıyor ve yolcu uçuşları düzenlenmiyor. Sivil yolcuların kullanımına açık olan şehre en yakın havalimanı ise Brindisi şehrindeki Brindisi-Salento Havalimanı. Lecce’ye yaklaşık 40 km uzaklıkta olan Brindisi-Salento Havalimanı’nda yurtiçi uçuşların haricinde birçok şehre düzenli ve sezonluk uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanında hem yemek yiyebileceğiniz hem de alışveriş yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.

20/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Lecce Seyahat Rehberi
Lecce Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
15ºC
13ºC
16ºC
17ºC
15ºC
24ºC
20ºC
24ºC
27ºC
25ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 50 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
2 saat
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
2 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Galatina Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Galatina Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Galatina Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Galatina Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Galatina Havalimanı’na alternatif olarak Casale Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi