Kiel-Holtenau Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Kiel-Holtenau Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda kullanabileceğiniz tek ulaşım aracı Kiel otobüsleri. Birçok farklı firma tarafından işletilen değişik adlara sahip otobüsler mevcut. Shuttle ve transfer hizmetleri veren araçları kiralayabileceğiniz gibi taksi ve araç kiralama şirketlerinden de faydalanmak oldukça kolay.

Otobüs

Kiel Havalimanı’nın önünden kalkan otobüslerin büyük bir çoğunluğu Kiel şehir merkezinden geçiyor. Bilhassa line 91, line 501 ve line 502 hatları, Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine direkt ulaşım hizmeti veriyor. 501 ve 502 hatlarının 15 dakikada bir seferi bulunuyor. Bunun yanı sıra havalimanı bünyesinde çalışan transfer ve shuttle otobüsleri de mevcut.

Havalimanı terminal 1’den kalkan Kielius adı verilen turuncu ve yeşil renkteki otobüsler de bir başka şirket tarafından işletiliyor ve şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlıyor. Kielius otobüsleri, şehir merkezinde yer alan ana otobüs terminalinin B bölümüne gidiyor. Saatte bir sefer düzenleyen bu otobüsle yapacağınız yolculuk ortalama 90 dakika sürüyor.

En güncel haliyle otobüs biletlerinin fiyatları; tek kullanımlık bilet 2,60 avro iken 4 biniş hakkı veren biletin ücreti de 9,10 avro. Eğer günlük bileti tercih edecekseniz 7,80 avro ödemeniz gerekiyor. Haftalık biletler ise 20,30 avro fiyatı ile daha uygun olabiliyor.

Taksi

Kiel Havalimanı terminalinin çıkışında bekleyen Kiel taksicileri, havalimanından şehir merkezine uygun fiyatlı ulaşım hizmeti veriyorlar. Taksimetrelerini genelde 2,50 avro ile açıp, daha sonrasında kilometre başına 1,40 avro talep ediyorlar. Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek istiyorsanız şayet 17-21 avro gibi bir ücret ödemeniz isteniyor.

Araç Kiralama

Kiel Havalimanı’ndaki bütün yerli ve yabancı araç kiralama şirketleri esasında bir tık ötenizde. Ön rezervasyonunuzu yaptırarak bazı fırsatları elde etmeniz muhtemel. Uluslararası statüye sahip ehliyetiniz ile birlikte aracınızı kiralayarak Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine 10-15 dakikada varabilirsiniz.

27/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Kiel-Holtenau Havalimanı'na Ulaşım

Otobüs, feribot ve tren istasyonlarının birbirine çok yakın olması ve de şehir merkezinde yer almaları, şehir içi ve şehir merkezinden havalimanına olan ulaşımları inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Toplu taşıma araçlarını, taksi, shuttle ve transfer araçlarını kullanarak şehir merkezinden Kiel Havalimanı’na çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Kiel’de otobüsler, en popüler ve en ekonomik toplu taşıma araçlarının başında geliyor. Yeşil ve turuncu renkteki Kielius otobüsleri şehir merkezi ile Kiel Havalimanı arasında ulaşımı sağlıyor. Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan ana otobüs terminalinin B bölümüne giderseniz bu otobüsleri kolaylıkla görebilirsiniz. Bu terminalden direkt olarak Kiel Havalimanı’na giden Kielius otobüsleri, saatte bir kalkıyor ve 90 dakika içerisinde Kiel Havalimanı’na varıyor.

Buna ek olarak Kiel Havalimanı bünyesinde hizmet veren transfer ve shuttle otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Şehir içindeki feribot terminalinin birkaç metre ötesinde yer alan otobüs terminalinden kalkan line 91, line 501 veya line 502 otobüslerinden birine binerseniz havalimanına direkt olarak gitmeniz mümkün. 501 ve 502 otobüsleri 15 dakikada bir sefer düzenliyor.

2016 yılı güncel haliyle otobüs biletlerinin ücreti; tek kullanımlık bilet yetişkinler için 2,60 avro; çocuklar içinse 1,50 avro, 4 binişlik biletin ücreti yetişkinler için 9,10 avro; çocuklar için 5,40 avro. Eğer günlük bilet almak isterseniz kişi başı 7,80 avro ödemeniz gerekiyor.

Taksi

Şehir merkezindeki büyük merkez taksi durağındaki taksilerden biriyle anlaşabilir ya da “www.taxikiel.de” adresinden ön rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik fiyatlara şehirden Kiel Havalimanı’na gitmek mümkün. 10 dakika sürecek bu yolculuğunuz içinse ödemeniz gereken ücret 17-21 avro. Ek bir bilgi vermek gerekirse; Kiel taksicileri, taksilerine 4 kişiden fazla yolcu aldığı zaman ek olarak 5 avro daha istiyorlar.

Araç Kiralama

Kiel’in birçok noktasında bulunan yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerinin bir kısmı, şehir merkezi-havalimanı transfer hizmeti de veriyor. Elbette Kiel’de kalacağınız gün sayısına bağlı olarak aracınızı kiralayabilir ve döneceğiniz gün havalimanında teslim edebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına gitmek yaklaşık 20 dakika sürecektir.

Havalimanı Bilgileri

Koltenau’da yer alan Kiel Havalimanı, Kiel şehir merkezinin 8,3 km kuzeyinde konumlanıyor. Kiel Havalimanı’nın yolcuları için sağladığı imkanlardan bazıları; restoran, kafe ve barlar, dinlenme ve sigara içme alanları VIP salonları, ATM, banka ve döviz bürosu, araç kiralama şirketleri, seyahat acenteleri, turist danışma ve bilgi alma masaları ücretsiz internet erişimi.

27/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kiel Seyahat Rehberi
Kiel Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
6ºC
6ºC
5ºC
5ºC
4ºC
11ºC
12ºC
13ºC
14ºC
12ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 20 dk
Ankara
2 saat 50 dk
Antalya
3 saat
Bodrum
2 saat 50 dk
Gaziantep
3 saat 30 dk
İstanbul
2 saat 30 dk
İzmir
2 saat 40 dk
Trabzon
3 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kiel-Holtenau Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kiel-Holtenau Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kiel-Holtenau Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kiel-Holtenau Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Kiel-Holtenau Havalimanı’na alternatif olarak Bremerhaven Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi