Kayseri - Balıkesir Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
665 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Balıkesir) 18°C / 7°C

Kayseri Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kayseri şehir merkezinden havalimanına gitmenin en pratik yolu taksiler. Otobüs ya da dolmuşlarla da gelebilirsiniz ama duraklardan havaalanına kadar yürümeniz gerekir. Valizlerinizle az bir mesafe olmadığı için çok tercih edilen bir uygulama değildir.

Otobüs 

Yine de otobüs seçeneğinizi kullanmak isterseniz 100 ve 102 nolu otobüsler havalimanı yolu üzerinden geçiyor. Bu otobüslere Hunat’tan binebileceğiniz gibi yol üzerindeki Yeni Mahalle, Mevlana, Sümer Yüzme Havuzu gibi duraklardan da binebilirsiniz.

Havaş

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin karşısından hareket eden HAVAŞ servisleri ile de Kayseri şehir merkezinden havalimanına ulaşmanız mümkün. 

Havalimanı Bilgileri

Kayseri Erkilet Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminali olarak görev yapan orta büyüklükte tek bir bina olarak hizmet veriyor ama sivil olarak daha çok iç hat uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. Bölgenin turistik bölgeleri olan Erciyes Kayak Merkezi, Ürgüp-Göreme, Kapadokya’ya yakınlığı nedeniyle hem yerli hem yabancı turistlerin kullandığı bir havaalanı olarak öne çıkıyor.

Bu havalimanı aynı zamanda Türkiye’nin hem askeri hem de sivil havalimanı olarak kullanılan alanlarından biri ve şehre oldukça yakın. Havalimanı terminalinde yiyecek, içecek, gazete gibi alışverişlerinizi yapabileceğiniz bir büfe ve bir şeyler atıştırabileceğiniz küçük bir kafe var. Bunun dışında da üst katta yemek yiyebileceğiniz bir teras restoranı bulunuyor. Terminalin gelen yolcu salonunda araç kiralama ofislerini görebilirsiniz.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kayseri-Balıkesir uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kayseri-Balıkesir uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kayseri-Balıkesir uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kayseri-Balıkesir arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Kayseri-Balıkesir arası uçuş mesafesi toplam 664 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Kayseri-Balıkesir uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Kayseri-Balıkesir uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Kayseri-Balıkesir uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekecek mi?

Evet, Kayseri-Balıkesir uçak bileti satın almak için HES kodu almanız ve yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Balıkesir Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
7ºC
18ºC
Per
Cum
10ºC
21ºC
Cum
Cmt
8ºC
13ºC
Cmt
Paz
6ºC
12ºC
Paz
Pzt
4ºC
18ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Kayseri - Balıkesir Alternatif Ulaşım
Para birimi