Karlsruhe/baden (Baden Airpark) Uçak Bileti Ara

Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) Hakkında

Almanya’nın güneybatısındaki Baden-Württemberg Eyaleti’nde yer alan Baden-Baden, ülkenin kaplıcaları ile öne çıkan şehridir. Adı Almanca’da ‘banyo’ anlamını taşıyan şehir SPA merkezleriyle ünlüdür. Baden-Baden, uzun yıllar turizm sektörüne ‘sağlık şehri’ olarak lanse edilmiş ve kent bu konuda dünyada hatırı sayılır bir bilinirliğe sahip olmuştur. Köklü ve lüks kumarhaneleriyle de tanınan şehir, barındırdığı tarihi zenginliklerle ülkenin en önemli turistik kentleri arasındadır. Şehir merkezinin adeta bir orman dokusuyla kaplı olduğu Baden-Baden, Almanya’nın ünlü Black Forest (Kara Orman) yakınlarında bulunmaktadır ve Avrupa’nın en yeşil kentlerinden birisidir.

En önemli park alanı olan Lichentaler 3 km. uzunluğundadır ve 356 yıllık tarihi ile şehrin en eski parkıdır. Dostoyevski, Turganyev, Gogol gibi ünlü yazarlar ile List, Brahms ve Schumann gibi ünlü besteciler bu kentte yaşamıştır Avrupa’nın ikinci büyük opera ve konser salonunun bulunduğu Baden-Baden, yüksek hayat standartlarına sahiptir ve jet sosyetenin en çok tercih ettiği bir yerleşim yeridir. Dünyanın en ünlü kaplıca ve terapi merkezlerine ev sahipliği yapan kentin başlıca turistik gezi merkezleri; Sanat Müzesi, Konser ve Opera Binası, Freider Burda Müzesi, Brahms Evi, Faberge Müzesi, Lichtental Manastırı, Roma Hamamı Kalıntıları ve Hohanbaden Kalesi’dir. Kente; yağışlı, ılıman ve sıcak bir iklim hakimdir. Baden Airpark, kentin 12 km. batısındadır.

Havalimanından Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) Şehir Merkezine Ulaşım

Baden Airpark Havalimanı

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletine bağlı olan Karlsruhe, ülkenin güneybatısında Fransa ile sınırı oluşturuyor. Hukuksal alanda ülkenin en önemli merkezi olan kent eğitim, sanayi ve teknoloji alanında da dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olma özelliğini elinde bulunduruyor. Ren Nehri, kente bir iç liman olma özelliğini veriyor ve Karlsruhe şehri, yaklaşık 6 kilometrelik bir kanal ile Ren Nehri’ne bağlanıyor.

Metropol bölgelere yakın olan kent, ulaşım açısından Almanya’nın merkezi yerlerinden birinde bulunuyor. Bu özellik, Karlsruhe şehrine Almanya’nın farklı yerlerinden kolayca ulaşım imkanı tanıyor. Otoyollar ve yüksek hızlı tren hatları ile bağlantılı olan Karlsruhe şehrine ulaşım, çevre kentlerden de çok kolay. Karlsruhe şehrindeki tüm toplu taşıma araçlarının işletme hakkı Karlsruher Verkehrsverbund firmasına ait.

Tren, tramvay ve otobüs gibi tüm toplu taşıma araçları bu firmanın düzenlemesi ile çalışıyor. Alınan bileti tüm toplu taşıma araçlarında kullanmak mümkün. Toplu taşımada kullanılan tüm araçlar son derece modern bir yapıya sahip. Rötarsız ve herhangi bir gecikme olmadan şehir içi ulaşımda dakik bir hizmet sağlıyor. Toplu taşıma için bilet bulmada birden fazla seçenek mevcut. Duraklardaki otomatlarda, ana garda ve çeşitli satış merkezlerinde bilet bulabilirsiniz. Ayrıca araç içinde de bilet edinebilirsiniz.

Kentte, toplu taşıma araçları için farklı türde biletler mevcut. Örneğin araçları tek kişi kullanacaksanız Citykarte Solo bileti en iyi tercih. Fiyatı 5.60 euro ve 24 saat için kullanımlarınızda ekstra fiyat farkı yok. Fiyatı 8.80 euro olan City Plus bileti ise birden fazla kişi iseniz daha uygun. Ayrıca Baden-Baden, Landau, Forbach gibi şehrin diğer bölgelerine seyahat etmek istiyorsanız farklı fiyatlardan farklı bilet türleri de mevcut. En pahalı biletin fiyatı 24 euro.

Toplu taşıma araçları dışında kentte, taksiler de hızlı bir ulaşım hizmeti veriyor. Taksi şoförleri taksimetrelerini 2 eurodan açıyor ve fiyatlandırma 1 kilometresi 1,5 euro olarak çalışıyor. Taksileri, şehir merkezinde yol üzerinde bulmak mümkün. Taksi bulamazsanız da şehir merkezinde farklı yerlerdeki çağrı merkezleri ile taksilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Karlsruhe – Baden Baden Havaalanı, bölgenin Stuttgart Havaalanı'ndan sonraki en büyük ikinci havaalanı olma özelliğini taşıyor. Karlsruhe merkezden 40 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanından, şehir merkezine kullanılacak araca göre 35 – 60 dakika arasında ulaşmak mümkün. Şehir merkezine ulaşım imkanı tanıyan araçlar otobüs, tren ve taksi. Ayrıca araç kiralama diğer bir alternatif.

Otobüs

Otobüsler, havaalanından şehir merkezine ulaşmak için kolay yollardan biri. Kent, şehir içi ve şehir dışında sunduğu kolay ulaşım olanaklarını, otobüs ile havaalanından şehir merkezine olan ulaşımda da gösteriyor. Otobüsler mart – ekim ayları arası yaz saatine göre hizmet veriyor. Kış döneminde ise 06.30 – 22.30 arası hizmet veren otobüslerin yaz aylarında çalışma saatleri yarım saat daha uzun.

Eğer havalimanında bilet satışı olan bölgelerden bilet almadıysanız endişelenmenize gerek yok. Çünkü otobüs şoförleri aynı zamanda bilet satışı da yapıyor. Biletleri sadece nakit satın alabilirsiniz. Otobüsleri 6 yaş altındaki çocuklar ücretsiz kullanırken, 6 – 14 yaş aralığında çocuklar indirimli bilet basıyor. Tek kullanımlık yetişkin biletleri 10 euro iken, çocuk bilet fiyatları 5 euro.

Havaalanından direkt olarak kent merkezine giden tek bir otobüs bulunuyor. Hahn Express firmasına ait 140 numaralı otobüsler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanından kalkan bu otobüslerin varış yeri Frankfurt Havaalanı. Ayrıca havaalanından kalkan 234 ve 285 numaralı otobüsler ile şehre gidebilirsiniz. Bu otobüsler direkt olarak kent merkezine gitmese de yakınlarında inip aktarma yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tren

Havaalanından şehir merkezine seyahatlerinizde kullanabileceğiniz diğer alternatif tren. Tren daha hızlı ve dakiklik açısından otobüse göre daha iyi bir seçim. Almanya’da demiryollarını işleten şirketin ismi Deutsche Bahn. Bu şirkete bağlı olan Karlsruhe Hauptbahnhof (HBF) ve Ice Train (Intercity Express) tren istasyonları birbirleri ile bağlantılı olarak havalimanından şehir merkezine yolcu taşıyor.

Aynı zamanda havaalanına belli bir mesafe uzaklıkta bulunan tramvay ve tren hatlarını birleştiren raylı sistem Karlsruhe Stadbahn ile de şehir merkezine ulaşabilmek mümkün. Havaalanından Karlsruhe şehir merkezine direkt olarak günde 55 tren gidiyor. Trenler 24 saat boyunca çalışırken şehir merkezine varış süreleri 15 – 22 dakika arası değişiyor.

Tren biletlerini 11 – 16 euro arasında istasyonlardan edinebilirsiniz. S4 ve S41 numaralı trenlerin son durakları Karlsruhe iken, Karlsruhe güzergahı üzerinden geçen trenler de mevcut.

Taksi

Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma tercih etmeyecekseniz, taksileri kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında yolcu bekleyen taksileri kolaylıkla görebilirsiniz. Karslruhe havalimanından şehir merkezine hizmet veren 5 farklı firma bulunuyor. Bunlar Taksi AA-S Nier, Taksi Ahmed, Taksi Airpark, Taksi Alex ve Taksi Baden Airpark. Taksiler ile trafiğe bağlı olarak yaklaşık 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi ile ulaşım için ortalama 30 euro gözden çıkarmanız gerekiyor.

Özel Araç

Özel araç ya da araç kiralama gibi seçenekler ile de şehir merkezine ulaşmak mümkün. Araç kiralama servisi veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Enterprise, Buchbinder, Avis Autovermietung bu konuda yararlanabileceğiniz firmalar. A5 ve B36 karayolları üzerinden özel araç ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) uçuşları Baden Airpark Havalimanı ve Karlsruhe Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 3 saat 10 dakika, Ankara-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 2 saat 40 dakika, Antalya-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 2 saat 40 dakika, Bodrum-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 2 saat 30 dakika, Gaziantep-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 3 saat 20 dakika, İstanbul-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 2 saat 10 dakika, İzmir-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 2 saat 20 dakika, Trabzon-Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) 3 saat 10 dakika sürüyor.

Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
5ºC
17ºC
Çar
Per
5ºC
13ºC
Per
Cum
-1ºC
7ºC
Cum
Cmt
-3ºC
9ºC
Cmt
Paz
-3ºC
11ºC
Paz
Uçuş Süreleri
3s 10dk
2s 40dk
2s 40dk
2s 30dk
3s 20dk
2s 10dk
2s 20dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Karlsruhe/Baden (Baden Airpark) Alternatif Ulaşım
Para birimi