Baden Airpark Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin için Seçtiğimiz Baden Airpark Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Baden Airpark Havalimanı Hakkında

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Karlsruhe şehrinde askerî bir havalimanı olarak 1951’de inşa edilen Baden Airpark Havalimanı’nın pist ve diğer tesisleri 1952’de tamamlanabildi. 2001 yılına kadar Alman Hava Kuvvetleri’nin askerî amaçlarla kullandığı havalimanı, bu tarihten itibaren ticari uçuşlara açıldı ve tamamen sivilleştirildi. Karlsruhe şehrinin yanı sıra Baden-Baden kentine ulaşmak isteyen yolcuların da kullandığı Baden Airpark Havalimanı’ndan düzenli olarak Antalya, Palma de Mallorca, Moskova, Tel Aviv, Lizbon ve Belgrad’a uçuşlar gerçekleştiriliyor. Tek terminal binası ile yolcularını ağırlamaya devam eden havalimanını kullanarak her yıl bir milyon yolcu seyahat ediyor.

Baden Airpark Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletine bağlı olan Karlsruhe, ülkenin güneybatısında Fransa ile sınırı oluşturuyor. Hukuksal alanda ülkenin en önemli merkezi olan kent eğitim, sanayi ve teknoloji alanında da dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olma özelliğini elinde bulunduruyor. Ren Nehri, kente bir iç liman olma özelliğini veriyor ve Karlsruhe şehri, yaklaşık 6 kilometrelik bir kanal ile Ren Nehri’ne bağlanıyor.

Metropol bölgelere yakın olan kent, ulaşım açısından Almanya’nın merkezi yerlerinden birinde bulunuyor. Bu özellik, Karlsruhe şehrine Almanya’nın farklı yerlerinden kolayca ulaşım imkanı tanıyor. Otoyollar ve yüksek hızlı tren hatları ile bağlantılı olan Karlsruhe şehrine ulaşım, çevre kentlerden de çok kolay. Karlsruhe şehrindeki tüm toplu taşıma araçlarının işletme hakkı Karlsruher Verkehrsverbund firmasına ait.

Tren, tramvay ve otobüs gibi tüm toplu taşıma araçları bu firmanın düzenlemesi ile çalışıyor. Alınan bileti tüm toplu taşıma araçlarında kullanmak mümkün. Toplu taşımada kullanılan tüm araçlar son derece modern bir yapıya sahip. Rötarsız ve herhangi bir gecikme olmadan şehir içi ulaşımda dakik bir hizmet sağlıyor. Toplu taşıma için bilet bulmada birden fazla seçenek mevcut. Duraklardaki otomatlarda, ana garda ve çeşitli satış merkezlerinde bilet bulabilirsiniz. Ayrıca araç içinde de bilet edinebilirsiniz.

Kentte, toplu taşıma araçları için farklı türde biletler mevcut. Örneğin araçları tek kişi kullanacaksanız Citykarte Solo bileti en iyi tercih. Fiyatı 5.60 euro ve 24 saat için kullanımlarınızda ekstra fiyat farkı yok. Fiyatı 8.80 euro olan City Plus bileti ise birden fazla kişi iseniz daha uygun. Ayrıca Baden-Baden, Landau, Forbach gibi şehrin diğer bölgelerine seyahat etmek istiyorsanız farklı fiyatlardan farklı bilet türleri de mevcut. En pahalı biletin fiyatı 24 euro.

Toplu taşıma araçları dışında kentte, taksiler de hızlı bir ulaşım hizmeti veriyor. Taksi şoförleri taksimetrelerini 2 eurodan açıyor ve fiyatlandırma 1 kilometresi 1,5 euro olarak çalışıyor. Taksileri, şehir merkezinde yol üzerinde bulmak mümkün. Taksi bulamazsanız da şehir merkezinde farklı yerlerdeki çağrı merkezleri ile taksilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Karlsruhe – Baden Baden Havaalanı, Almanya’nın Stuttgart Havaalanı'ndan sonraki en büyük ikinci havaalanı olma özelliğini taşıyor. Karlsruhe merkezden 40 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanından, şehir merkezine kullanılacak araca göre 35 – 60 dakika arasında ulaşmak mümkün. Şehir merkezine ulaşım imkanı tanıyan araçlar otobüs, tren ve taksi. Ayrıca araç kiralama diğer bir alternatif.

Otobüs

Otobüsler, havaalanından şehir merkezine ulaşmak için kolay yollardan biri. Kent, şehir içi ve şehir dışında sunduğu kolay ulaşım olanaklarını, otobüs ile havaalanından şehir merkezine olan ulaşımda da gösteriyor. Otobüsler mart – ekim ayları arası yaz saatine göre hizmet veriyor. Kış döneminde ise 06.30 – 22.30 arası hizmet veren otobüslerin yaz aylarında çalışma saatleri yarım saat daha uzun.

Eğer havalimanında bilet satışı olan bölgelerden bilet almadıysanız endişelenmenize gerek yok. Çünkü otobüs şoförleri aynı zamanda bilet satışı da yapıyor. Biletleri sadece nakit satın alabilirsiniz. Otobüsleri 6 yaş altındaki çocuklar ücretsiz kullanırken, 6 – 14 yaş aralığında çocuklar indirimli bilet basıyor. Tek kullanımlık yetişkin biletleri 10 euro iken, çocuk bilet fiyatları 5 euro.

Havaalanından direkt olarak kent merkezine giden tek bir otobüs bulunuyor. Hahn Express firmasına ait 140 numaralı otobüsler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanından kalkan bu otobüslerin varış yeri Frankfurt Havaalanı. Ayrıca havaalanından kalkan 234 ve 285 numaralı otobüsler ile şehre gidebilirsiniz. Bu otobüsler direkt olarak kent merkezine gitmese de yakınlarında inip aktarma yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tren

Havaalanından şehir merkezine seyahatlerinizde kullanabileceğiniz diğer alternatif tren. Tren daha hızlı ve dakiklik açısından otobüse göre daha iyi bir seçim. Almanya’da demiryollarını işleten şirketin ismi Deutsche Bahn. Bu şirkete bağlı olan Karlsruhe Hauptbahnhof (HBF) ve Ice Train (Intercity Express) tren istasyonları birbirleri ile bağlantılı olarak havalimanından şehir merkezine yolcu taşıyor.

Aynı zamanda havaalanına belli bir mesafe uzaklıkta bulunan tramvay ve tren hatlarını birleştiren raylı sistem Karlsruhe Stadbahn ile de şehir merkezine ulaşabilmek mümkün. Havaalanından Karlsruhe şehir merkezine direkt olarak günde 55 tren gidiyor. Trenler 24 saat boyunca çalışırken şehir merkezine varış süreleri 15 – 22 dakika arası değişiyor.

Tren biletlerini 11 – 16 euro arasında istasyonlardan edinebilirsiniz. S4 ve S41 numaralı trenlerin son durakları Karlsruhe iken, Karlsruhe güzergahı üzerinden geçen trenler de mevcut.

Taksi

Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma tercih etmeyecekseniz, taksileri kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında yolcu bekleyen taksileri kolaylıkla görebilirsiniz. Karslruhe havalimanından şehir merkezine hizmet veren 5 farklı firma bulunuyor. Bunlar Taksi AA-S Nier, Taksi Ahmed, Taksi Airpark, Taksi Alex ve Taksi Baden Airpark. Taksiler ile trafiğe bağlı olarak yaklaşık 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi ile ulaşım için ortalama 30 euro gözden çıkarmanız gerekiyor.

Özel Araç

Özel araç ya da araç kiralama gibi seçenekler ile de şehir merkezine ulaşmak mümkün. Araç kiralama servisi veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Enterprise, Buchbinder, Avis Autovermietung bu konuda yararlanabileceğiniz firmalar. A5 ve B36 karayolları üzerinden özel araç ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

30/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Baden Airpark Havalimanı'na Ulaşım

Almanya’nın merkez ulaşım noktalarından biri olan Karlsruhe şehri, yaklaşık 40 km. uzaklıkta bulunan havaalanına, merkezinden kolay ulaşım imkanı sağlıyor. Kentin gelişmiş tren sistemi ve otobüs ağları bu konuda son derece başarılı. Ayrıca bireysel olarak taksi ve özel araç benzeri seçenekler ile de havaalanına kolay ulaşım mümkün.

Otobüs

Şehir merkezinden Baden Baden Havaalanına otobüs aracılığı ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Bu hizmeti veren araç, Hahn Express’in 140 numaralı otobüsü. Şehir merkezinden bu otobüsleri tercih ederek 07.30 ve 23.30 arasında havaalanına ulaşabilirsiniz. Bu otobüs güzergahı Frankfurt Havaalanı ve Baden Baden Havaalanı arası. Karlsruhe şehir merkezinden de geçen bu otobüsün bilet fiyatları yetişkin 10 euro, çocuk 5 euro olarak değişiklik gösteriyor.

Havaalanına ulaşım sağlanabilecek bir diğer otobüsün numarası 234. Karlsruhe şehir merkezinden kalkan 234 numaralı otobüsün son durağı Baden Württemberg eyaletindeki Rastatt şehri. Buradan havaalanına yaklaşık 20 dakikalık bir mesafe kalıyor. Bu güzergahta kullanabileceğiniz farklı araç seçenekleri mevcut. Otobüs ile havaalanına diğer ulaşım seçeneği ise 285 numaralı otobüs. Karlsruhe şehir merkezinden binebileceğiniz bu otobüsün de son durağı Hügelsheim şehri. Hügelsheim şehrinden havaalanına yaklaşık 1-2 km’lik mesafe bulunuyor. 

Tren-Tramvay

Havaalanına ulaşımlarında gelişmiş tren ve tramvay ağları diğer bir seçenek. Kentte hizmet veren Hauptbahnhof (HBF) tren hattı, şehir merkezinden direkt olarak Baden Baden Havaalanı'na ulaşım sağıyor. Günde yaklaşık 55 tren geliş ve gidiş olarak iki yönlü çalışıyor. Yaklaşık 20-25 dakikada havaalanına ulaşabileceğiniz trenler 24 saat hizmet veriyor. Bilet fiyatları ise 11 ve 16 euro arası değişiyor.

HBF tren hattına ek olarak havaalanına ulaşmak için Intercity Express (THE ICE) ve tren ile tramvay hatlarının birleştiği Karlsruhe Stadbahn hattını kullanarak havaalanına ulaşmak mümkün. Ancak bu seçenekler ile havaalanının içine ulaşmak için indiğiniz yerden aktarma yapmanız gerekiyor. Trenlerin bilet fiyatları 15 – 20 euro arası değişirken 07.30 ve 23.30 arasında bu seçenekleri tercih etmek mümkün.

Taksi

Şehir merkezinden havaalanına ulaşımda tercih edebileceğiniz diğer seçenek taksiler. Şehir merkezinde sıklıkla görebileceğiniz taksiler ile havalimanı ulaşımlarınızda rahat bir hizmete tanıklık edebilirsiniz. 20 – 25 dakikada havalimanına ulaşım sağlayan taksilerin ortalama ücreti 30 euro.

Özel Araç

Özel araç veya araç kiralama seçenekleri havaalanı ulaşımlarınızda değerlendirebileceğiniz diğer alternatifler. Şehir merkezinden özel araç -dilerseniz de limuzin- kiralayabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren birçok firma bulunuyor. Black Forest Limousines, Evasion Cars, Express Drive Gmbh, My Driver, Viandi Reisen & Service, Vip Shuttle Ka, Airport Bercan Service, Alsace Navette öne çıkan firmalardan. Karlsruhe

Havalimanı Bilgileri

Karlsruhe - Baden Baden Havaalanı, Almanya’nın en geniş 2. havaalanı olma özelliği taşırken, Karlsruhe şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Almanya’nın gelişmiş ulaşım ağının bir örneğini, kent merkezi ve Karlsruhe Havaalanı arasında da görebiliyorsunuz. Karlsruhe Baden Baden Havaalanı ulaşımda sunduğu kolaylıkların yanında çeşitli dükkan, mağaza ve restoranlara da ev sahipliği yapıyor.

Dünyaca ünlü fast food restoranlarını bulabileceğiniz havaalanında Da Vinci Restaurant'ta lezzetli İtalyan yemekleri tadabilir, havalimanında hizmet veren B&B Hotelin kahvaltı menüsünü deneyimleyebilir, Grill Bistro ile de sohbetinize kaliteli kahve deneyimlerini ekleyebilirsiniz

Bunun yanında Travel Value Shops, U Store ve Alize Souvenirs gibi hediyelik eşya, parfümeri, kozmetik, saat gibi ürün satışı yapan mağazaları da gezebilirsiniz.

Bir adet golf sahası ve pazartesiden cumartesiye kadar açık olan benzin istasyonuna sahip olan havaalanı kablosuz internet ve self servis yeme içme gibi hizmetler sunan lounge ile de ziyaretçilerine özel anlar yaşatıyor.

30/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Karlsruhe/Baden Seyahat Rehberi
Karlsruhe/Baden Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
4ºC
4ºC
5ºC
5ºC
7ºC
13ºC
16ºC
18ºC
17ºC
20ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 10 dk
Ankara
2 saat 40 dk
Antalya
2 saat 40 dk
Bodrum
2 saat 30 dk
Gaziantep
3 saat 20 dk
İstanbul
2 saat 10 dk
İzmir
2 saat 20 dk
Trabzon
3 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Baden Airpark Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Baden Airpark Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Baden Airpark Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Baden Airpark Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Baden Airpark Havalimanı’na alternatif olarak Aaf Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi