Kadhdhoo Uçak Bileti Ara

Kadhdhoo Hakkında

Kadhdhoo Maldivler’in Laamu Atoll idari bölgesinde yer alan bir adadır. Maldivler 1200 adadan oluşan bir ülkedir ancak bu adaların yaklaşık 281’inde insan yaşamaktadır ve 1000 civarında ada boş durumdadır. Kullanılan 281 adadan ise 195’inde Maldivliler yaşamakta olup 86 ada otel ada şeklinde kullanılmaktadır. Maldivler ve dolayısıyla Kadhdhoo, harika doğası, denizi ve sahiliyle dünyanın en özel coğrafi noktalarından biridir. Kadhdhoo Adası’nda liman, otel, çeşitli restoranlar, depolama tesisleri ve daha birçok tesis bulunmaktadır. Ayrıca bir havaalanı da bulunan bu ada hakkında bilgi edinirken genel olarak, adalardan kurulu bir ülke olan Maldivler hakkında bilgi edinmek gerekir. Maldivler nüfusunun % 97’si Müslüman’dır. Bu nedenle Kadhdhoo Adası da dahil olmak üzere ülkedeki birçok adada güzel camilere rastlamak mümkündür. Maldivler ekonomisi temel olarak turizm ve balıkçılık sektörüne dayanmaktadır.

Yeryüzünün tüm büyük kara parçalarına uzak olan bu adalar ülkesinin, halkının ana mesleği balıkçılıktır ve hükümet de bu sektörün gelişmesine öncelik vermektedir. Ülke ekonomisinin %20’sini oluşturan turizm ise ülkenin en büyük döviz kaynağıdır. Gelen turistlerin çoğunu büyük Avrupa ülkeleri ve Rusya’nın oluşturduğu Maldivler’de, resortlar adalar üzerine kurulmuştur ve her resort genellikle adanın ismiyle anılmaktadır. Resort odaları ise Beach Bungalow ve Water Bungalow şeklinde ikiye ayrılmış olup Water Bungalowlar, denizin üstüne çakılan kazıklar üzerine inşa edilmiştir.

Maldivlerin muazzam güzelliği eşliğinde bu güzel yapılarda tatil yapmak, turistler açısından hiç kuşkusuz unutulmaz bir deneyimdir. Kadhdhoo’da yerli bir havaalanı bulunmaktadır ancak Türkiye - Kadhdhoo hava ulaşımı başkent Male’deki İbrahim Nasir Uluslararası Havaalanı üzerinden sağlanmaktadır. Maldivler’de adalar arası ulaşım vapur ve teknelerle yapılabilmektedir. İstanbul – Male arası uçuşlar ise yaklaşık 7 saat 55 dakika sürmektedir.

Havalimanından Kadhdhoo Şehir Merkezine Ulaşım

Kadhdhoo Havalimanı’ndan Kadhdhoo şehir merkezine yapacağınız ulaşımınızda deniz yoluyla ulaşım hizmeti veren feribot, hız botu, deniz uçağı veya taksisini tercih edebilirsiniz. Havalimanının kendi işletmesine bağlı olarak çalışan özel shuttle araçları bulunuyor. İster bu araçlarla isterseniz özel deniz taksileriyle şehre kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Bir adalar ülkesi olan Maldivler’in başkentten sonra en çok ziyaretçi alan şehirlerinin başında gelen Kadhdhoo’da karayolu ulaşımı yerine deniz yoluyla ulaşım kullanılıyor. Bu durum da trafik gibi sorunların önüne geçerek, turistleri ve yerli halkı büyük bir dertten kurtarıyor. Yüzölçümü bakımından da deniz yoluyla ulaşıma elverişli olan Kadhdhoo’da bir noktadan başka bir noktaya deniz botu, hız botu, safari araçları, deniz taksisi, feribot veya son derece modern ve hızlı deniz uçağı ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Deniz Botu

Başkentte bulunan Malé Havalimanı’ndan Kadhdhoo Havalimanı’na, daha sonra da Kadhdhoo şehir merkezine olan ulaşımlarınızda faydalanacağınız hız botları sizlere inanılmaz zaman kazandıracaktır. Kadhdhoo Havalimanı’ndan şehir merkezine hız botlarıyla ya da safari araçlarıyla kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Dhonis adını verdikleri bu hız botları, şehirde en çok tercih edilen ve en ekonomik ulaşım araçları arasında yer alıyor.

Deniz Uçağı

Maldivler’de şehir içi ulaşımın demirbaşlarından olan deniz uçakları ile eşsiz bir deneyimin yanı sıra ulaşımınızı trafiğe maruz kalmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Kadhdhoo’da deniz uçaklarının oldukça yaygın olması ve Kadhdhoo Havalimanı’nın deniz uçakları ile şehre ulaşım hizmeti vermesi, kenti ziyaret eden turistlere ve yerli halka büyük bir kolaylık sağlıyor.

Deniz uçağıyla ulaşım konusunda dünyada ilk sıralarda yer alan Maldivler’de ulaşım hizmeti veren deniz uçakları, oldukça gelişmiş. Kadhdhoo şehir merkezine deniz uçağıyla ulaşabilir ve seyahat sürenizi yarı yarıya kısaltabilirsiniz.

Deniz Taksi

Havalimanından Kadhdhoo şehir merkezine feribot veya hız botlarıyla ulaşabileceğiniz gibi; deniz taksilerle de kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Deniz taksiler hem şehir içinde hem de havalimanı terminal binası çıkışında çok sayıda bulunuyor. Kadhdhoo Havalimanı’ndan deniz taksiye binerek çok kısa bir süre içerisinde Kadhdhoo şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

05/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kadhdhoo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kadhdhoo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kadhdhoo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kadhdhoo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kadhdhoo uçuşları Kadhdhoo Havalimanı'na düzenleniyor.

Kadhdhoo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kadhdhoo 6 saat 50 dakika, Ankara-Kadhdhoo 7 saat 20 dakika, Antalya-Kadhdhoo 7 saat 20 dakika, Bodrum-Kadhdhoo 7 saat 40 dakika, Gaziantep-Kadhdhoo 6 saat 40 dakika, İstanbul-Kadhdhoo 7 saat 40 dakika, İzmir-Kadhdhoo 7 saat 40 dakika, Trabzon-Kadhdhoo 6 saat 50 dakika sürüyor.

Kadhdhoo uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kadhdhoo uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kadhdhoo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
28ºC
31ºC
Cmt
Paz
28ºC
31ºC
Paz
Pzt
28ºC
31ºC
Pzt
Sal
28ºC
31ºC
Sal
Çar
29ºC
31ºC
Çar
Uçuş Süreleri
6s 50dk
7s 20dk
7s 20dk
7s 40dk
6s 40dk
7s 40dk
7s 40dk
6s 50dk
Haritada Görüntüle
Kadhdhoo Hakkında Daha Fazla
Kadhdhoo Alternatif Ulaşım
Para birimi