Hanimaadhoo Uçak Bileti Ara

Hanimaadhoo Hakkında

Hanimaadhoo Adası, Hint Okyanusu’ndaki popüler tatil cenneti Maldivler’in 1200 mercan adası içinde yer alır. Adalar topluluğundan oluşan ülkenin, yedi idari bölgesinden biri olan ve ülkenin kuzeyinde konumlanan Haa Dhaalu Atoll İdari Bölgesi’nde bulunmaktadır.

Az sayıda yerleşimcinin yaşadığı Hanimaadhoo Adası’nda halkın ana geçim kaynağı balıkçılık ve tarımdır. Turizmin yanı sıra, havaalanı bulundurmasından dolayı ağırlıklı olarak traansfer amaçlı kullanılan bir adadır. Küçük bir alana yayılmış olması nedeniyle sayılı turistik tesisin yer aldığı Hanimaadhoo; beyaz kumsalları, turkuaz denizi ve kumsalların hemen yakınındaki yağmur ormanlarıyla deniz turizmi açısından göz alıcıdır. Ayrıca sualtı mercan oluşumları ve barındırdığı canlı çeşitliliği de hayranlık uyandırıcıdır.

Uluslararası bir havaalanı barındıran adada, Maldivler’in en kapsamlı İklim Gözlem ve Araştırma Merkezi faaliyet göstermektedir. Bu merkezde atmosfer, iklim ve aerosol araştırmalarına yönelik bilimsel uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Hanimaadhoo Adası, tropikal iklim etkisindedir. Önceleri iç hat seferleri yapılan ancak 2012’de uluslararası statü kazanan Hanimaadhoo Uluslararası Havaalanı, adanın merkezine 2,5 km. uzaklıktadır.

Havalimanından Hanimaadhoo Şehir Merkezine Ulaşım

Maldivler’de bir ada şehri olan Hanimaadhoo toplu taşıma araçlarına gerek duymayacak kadar küçük bir yüzölçümüne sahip. Adanın büyük bir kısmı yeşil alanlardan oluşuyor. Bu nedenle şehirde otobüs ya da metro gibi bir ulaşım aracı bulmanız mümkün değil. Ancak birçok yere doğanın keyfini çıkararak, harika bir manzara eşliğinde yürüyerek gidebilirsiniz.

Kiralayacağınız bisikletle gezmek de bir diğer alternatif. Hanimaadhoo Adası’nda küçük bir marina var. Adanın çevresini teknelerle ya da hızlı botlarla gezebileceğiniz gibi bu tekne ve hızlı botlarla yakın çevredeki diğer adalara da ulaşabilirsiniz.

Birçok konaklama merkezi adanın küçük limanına yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Şehir merkezinden de limana çok kısa sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz. Şehirde araç kiralama şansınız da var. Çok tercih edilmese de konforundan ödün vermek istemeyen, sağlık problemleri olan ya da şehir merkezine uzak bir otelde kalacak olanlar için iyi bir alternatif olarak yer alıyor.

Hanimaadhoo Adası tamamen turizm odaklı bir şehir. Çok sayıda farklı konseptlerdeki konaklama merkezleri misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyor. Ulaşım hizmetleri de birçok otelin misafirleri için sunduğu önemli bir kolaylık. Otel servisleri ile havalimanına, şehir merkezine ya da teknelerin kalktığı iskeleye gidebilirsiniz. Çoğu konaklama merkezinde bu hizmet ücretsiz veriliyor.

Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden sadece 900 metre uzaklıkta yer alıyor. Yürüyerek bile 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz mesafede bulunuyor. Havalimanına ulaşımınızı sağlayabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Ancak havalimanında araç kiralayabilir ya da kalacağınız otelin servisinden faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama şirketlerini görebilirsiniz. Seyahatinizden önce araç kiralama işlemlerinizi internet üzerinden yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Kiraladığınız otomobille havalimanından şehir merkezine ulaşmak için Runway Magu Yolu üzerinden 700 metre kadar kuzeye ilerlemeli ve şehir merkezini işaret eden tabelayı gördüğünüzde sağa dönmelisiniz. Ortalama 5 dakika gibi son derece kısa bir sürede ve kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otel Servisleri

Hanimaadhoo Adası’nda bulunan tüm konaklama merkezleri misafirleri için havalimanı servis hizmeti veriyor. Uçağınızın iniş saatini ve kaç kişi olacağınızı önceden bildirerek rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Otel servisi ile oldukça hızlı ve rahat bir şekilde otelinize ulaşabilirsiniz.

06/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hanimaadhoo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hanimaadhoo varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hanimaadhoo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hanimaadhoo uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Hanimaadhoo uçuşları Hanimaadhoo Havalimanı'na düzenleniyor.

Hanimaadhoo yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Hanimaadhoo 6 saat 20 dakika, Ankara-Hanimaadhoo 6 saat 40 dakika, Antalya-Hanimaadhoo 6 saat 40 dakika, Bodrum-Hanimaadhoo 7 saat, Gaziantep-Hanimaadhoo 6 saat 10 dakika, İstanbul-Hanimaadhoo 7 saat 10 dakika, İzmir-Hanimaadhoo 7 saat 10 dakika, Trabzon-Hanimaadhoo 6 saat 10 dakika sürüyor.

Hanimaadhoo uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Hanimaadhoo uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Hanimaadhoo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
28ºC
31ºC
Paz
Pzt
28ºC
31ºC
Pzt
Sal
28ºC
31ºC
Sal
Çar
28ºC
31ºC
Çar
Per
29ºC
32ºC
Per
Uçuş Süreleri
6s 20dk
6s 40dk
6s 40dk
6s 10dk
7s 10dk
7s 10dk
6s 10dk
Haritada Görüntüle
Hanimaadhoo Alternatif Ulaşım
Para birimi