Hanimaadhoo Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Hanimaadhoo Havalimanı Hakkında

Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı, yerkürenin doğa harikası Maldivler’e bağlı bir ada olan Hanimaadhoo’dan başkent Male, Dharavandhoo ve Ifuru arasında yerel uçuşlar yapılması için açıldı. 2012 yılında uluslararası statüye kavuşan Hanimaadhoo Uluslararsı Havalimanı’ndan yalnızca Hindistan’a uluslararası uçuş seferi bulunuyor. Ada nüfusunun ve turizm potansiyelinin artması sonucu oluşan havayolu ulaşımı talebini karşılamak için havalimanı yenilendi ve genişletildi.

Hanimaadhoo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Maldivler’de bir ada şehri olan Hanimaadhoo toplu taşıma araçlarına gerek duymayacak kadar küçük bir yüzölçümüne sahip. Adanın büyük bir kısmı yeşil alanlardan oluşuyor. Bu nedenle şehirde otobüs ya da metro gibi bir ulaşım aracı bulmanız mümkün değil. Ancak birçok yere doğanın keyfini çıkararak, harika bir manzara eşliğinde yürüyerek gidebilirsiniz.

Kiralayacağınız bisikletle gezmek de bir diğer alternatif. Hanimaadhoo Adası’nda küçük bir marina var. Adanın çevresini teknelerle ya da hızlı botlarla gezebileceğiniz gibi bu tekne ve hızlı botlarla yakın çevredeki diğer adalara da ulaşabilirsiniz.

Birçok konaklama merkezi adanın küçük limanına yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Şehir merkezinden de limana çok kısa sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz. Şehirde araç kiralama şansınız da var. Çok tercih edilmese de konforundan ödün vermek istemeyen, sağlık problemleri olan ya da şehir merkezine uzak bir otelde kalacak olanlar için iyi bir alternatif olarak yer alıyor.

Hanimaadhoo Adası tamamen turizm odaklı bir şehir. Çok sayıda farklı konseptlerdeki konaklama merkezleri misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyor. Ulaşım hizmetleri de birçok otelin misafirleri için sunduğu önemli bir kolaylık. Otel servisleri ile havalimanına, şehir merkezine ya da teknelerin kalktığı iskeleye gidebilirsiniz. Çoğu konaklama merkezinde bu hizmet ücretsiz veriliyor.

Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden sadece 900 metre uzaklıkta yer alıyor. Yürüyerek bile 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz mesafede bulunuyor. Havalimanına ulaşımınızı sağlayabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Ancak havalimanında araç kiralayabilir ya da kalacağınız otelin servisinden faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama şirketlerini görebilirsiniz. Seyahatinizden önce araç kiralama işlemlerinizi internet üzerinden yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Kiraladığınız otomobille havalimanından şehir merkezine ulaşmak için Runway Magu Yolu üzerinden 700 metre kadar kuzeye ilerlemeli ve şehir merkezini işaret eden tabelayı gördüğünüzde sağa dönmelisiniz. Ortalama 5 dakika gibi son derece kısa bir sürede ve kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otel Servisleri

Hanimaadhoo Adası’nda bulunan tüm konaklama merkezleri misafirleri için havalimanı servis hizmeti veriyor. Uçağınızın iniş saatini ve kaç kişi olacağınızı önceden bildirerek rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Otel servisi ile oldukça hızlı ve rahat bir şekilde otelinize ulaşabilirsiniz.

06/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Hanimaadhoo Havalimanı'na Ulaşım

Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezinin arası 1 kilometreden daha kısa. Havalimanına yürüyerek gitmek bile mümkün ve sadece 10 dakika sürüyor. Hanimaadhoo küçük bir ada olduğundan şehirde toplu taşıma aracı bulunmuyor. Bu sebeple havalimanına ancak kiraladığınız araçla ya da kaldığınız otelin havalimanı servisi ile ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralama şirketlerini bulabilirsiniz. Oteliniz de bu konuda size yardımcı olabilir. Aracınızı şoförlü olarak kiralamanız da mümkün. Kiraladığınız otomobille şehir merkezinden Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak için Runway Magu Yolu üzerinden güneye doğru ilerlemelisiniz. Havalimanı tabelasını kolayca görebilirsiniz. Yolculuk normal şartlarda 5 dakikadan kısa sürüyor.

Otel Servisleri

Hanimaadhoo Adası gerçek bir turizm merkezi. Bu sebeple çok sayıda konaklama merkezi bulunuyor ve her biri misafirleri için çeşitli imkânlar sunuyor. Toplu taşıma sisteminin olmadığı bu şehirde otel servisleri standart bir hizmet hâline gelmiş durumda. Siz de havalimanına ulaşmak için otelinizin servisinden faydalanabilirsiniz. Genel olarak havalimanı servisi için oteller ücret talep etmiyor.

Havalimanı Bilgileri

Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 900 metre uzaklıkta yer alıyor. Küçük bir havalimanı olmasına rağmen bir havalimanından beklenecek tüm temel hizmetleri yolculara sunuyor.

Uçakların iniş ve kalkışları sırasında yolcuları harika bir manzara karşılıyor. Aynı doğal güzellik havalimanından şehir merkezine ilerlerken de misafirlere eşlik ediyor.

Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı içerisinde hediyelik eşya, giyim ve aksesuar satan dükkânların yanı sıra bir tane de duty free mağazası var. Ayrıca havalimanında döviz bürosu ve bankamatik de bulabilirsiniz.

06/09/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Hanimaadhoo Seyahat Rehberi
Hanimaadhoo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
28ºC
28ºC
29ºC
29ºC
28ºC
31ºC
31ºC
31ºC
31ºC
32ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
6 saat 20 dk
Ankara
6 saat 40 dk
Antalya
6 saat 40 dk
Bodrum
7 saat
Gaziantep
6 saat 10 dk
İstanbul
7 saat 10 dk
İzmir
7 saat 10 dk
Trabzon
6 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hanimaadhoo Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hanimaadhoo Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hanimaadhoo Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi