Hamburg - Mauritius (Mauritius Island) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
4.870 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
6 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Mauritius) 27°C / 21°C
Şu anda Mauritius Yerel Saati
GMT +5

Hamburg Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Hamburg Havalimanı

Hamburg şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan Hamburg Uluslararası Havalimanı’na ulaşım taksi, otobüs ve banliyö trenleriyle sağlanmaktadır. Dilerseniz araba kiralayarak havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Tren

Havalimanına ulaşımın en iyi alternatiflerinden biridir. Yolculuk 30 dakika sürmektedir. Havalimanına giderken dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Havaalanına gidişte trenler Ohlsdorf durağında ayrılmakta ve yalnızca ilk 3 vagon havaalanına hareket eder, diğerleri ise Poppenbüttel banliyölerine hareket eder.

Otobüs

Hamburg merkez otobüs istasyonundan otobüsler uçuşlara bağlantılı olarak sağlanmaktadır. Otobüsler belediye binası yakınlarındaki Rathausmarkt’tan kalkar. Havalimanına ulaşımı sağlar. Son durak olarak tekrar Rathausmarkt’a gelir ve bütün gece çalışırlar. Bu seçeneği de göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Özel Araç

Hamburg havalimanına ulaşımın en kolay yollarından birisi de karayolunu kullanarak araçla ulaşmaktır. Çok gelişmiş bir otoyol ağı bulunan Hamburg’a bu şekilde rahatça ulaşabilirsiniz. Havalimanı otobanlarla şehre bağlanır. Ayrıca içerisinde bulunan 12.000 araç kapasiteli otoparka da aracınızı rahat bir şekilde bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Hamburg Havalimanı Almanya’nın 5. en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanıdır. Ayrıca havalimanları arasında en modern mimariye sahip havalimanlarından biridir. Ancak; şehir merkezine çok yakın olduğundan ve uçakların çıkardığı gürültünün halkı rahatsız etmesinden dolayı gece uçuşları yapılmamaktadır. Bu sebeple gece 12’yi geçen inişler Hannover Havalimanı’na yönlendirilir. Uçuşlarınızda bunu dikkate almanız önerilir, zira kendinizi Hannover Havalimanı’nda bulabilirsiniz.

Bunun dışında havalimanında bulunan birçok hizmetten yararlanabilirsiniz. Bunlar arasında duty free’den kahve salonlarına, restoranlardan birçok ünlü markanın bulunduğu dükkânlara kadar bir sürü seçenek gösterilebilir. Vaktinizi buralarda değerlendirebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Mauritius (Mauritius Island) Şehir Merkezine Ulaşım

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’na indiğinizde özel aracınızla, terminal önünde her daim hazır olarak yer alan taksilerle veya otobüs ve araç kiralama gibi alternatif yöntemlerle kent merkezine seyahat edebilirsiniz. 

Havalimanından hem Mahebourg hem de Port Louis gibi farklı rotalara kolayca yolculuk yapabilirsiniz. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın Mahebourg’a uzaklığı 6 kilometre. Başkent Port Louis’e toplam mesafesi ise yaklaşık 40 kilometre. Havalimanından merkezi noktalara doğru yolcu taşıyan otobüsler gün içinde belirli aralıklarla hareket ediyor. Havalimanına daha geç saatlerde inerseniz Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı taksilerinden veya kiralık araçlardan faydalanarak başkente veya ülkenin diğer noktalarına ulaşmayı tercih edebilirsiniz. 

Özel Araç 

Havalimanından Mauritius içinde pek çok noktaya özel aracınızla doğrudan seyahat etme şansına sahipsiniz. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın terminalinden çıktığınızda yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan Mahebourg’a ulaşmak için A10 yolunu izleyebilir veya M2 yolu üzerinden başkent Port Louis’e yaklaşık 1 saatlik yolculuğun sonunda gelebilirsiniz. Ülkenin başkentinin havalimanına uzaklığı yaklaşık 40 kilometre. Bu nedenle havalimanından başkente yolculuk biraz daha uzun sürebiliyor. Bununla birlikte başkente ulaşmak için havalimanında yolculara özel araç dışında taksi, kiralık araç ve otobüs gibi farklı alternatifler de sunuluyor.

Taksi

Havalimanına indiğinizde terminalde yer alan taksi danışma masasından ülkenin başkenti Port Louis’e veya diğer noktalara taksiyle ulaşımla ilgili bilgi alabilirsiniz. Taksi yolculuğu havalimanından başkente kadar yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bu yanıyla özellikle otobüslere kıyasla daha hızlı bir alternatif. Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nın terminali önünde hazır bekleyen taksilere binmeden önce mutlaka sürücü ile konuşarak taksi ücretini öğrenmeniz ve gerekirse bir miktar pazarlık yapmanız tavsiye ediliyor. Bu sayede havalimanından merkeze taksilerle güvenli, konforlu ve rahat bir şekilde yolculuk yaparken gereğinden fazla ücret ödemezsiniz.

Otobüs

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’ndan Port Louis şehir merkezine kadar otobüslerle de seyahat edebilirsiniz. Havalimanından otobüsle merkeze yolculuk genellikle 60 dakika sürüyor. Otobüsler 30-60 dakikalık aralıklarla hareket ediyor. Özellikle gündüz saatlerinde Mauritius’ta havalimanından merkeze otobüslerle taksiye kıyasla çok daha uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. Bununla birlikte terminal önünde otobüsün hareket saatini beklemeniz gerekiyor. Taksilerle ise havalimanına iner inmez merkeze doğru seyahat edebilirsiniz. Otobüs ücretlerini otobüse bindikten sonra sürücüye yerel para birimi üzerinden ödeyebilirsiniz. Yanınızda sadece dolar veya euro varsa yine ödemenizi bu para birimleri üzerinden yapma şansınız bulunuyor. Otobüs ücretleri taksiye göre neredeyse beşte bir oranında daha düşük ve bu nedenle özellikle tek başına seyahat edenler için otobüsleri kullanmak son derece avantajlı. Buna karşılık bavullarınızı otobüsle merkeze taşımak taksiyle ve diğer araçlarla kıyaslandığında çok daha zor olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinde ABC, Avis, ADA, Hertz, Sixt, Budget, Europcar ve First gibi birçok kiralama ofisi yer alıyor. Ülkede araç kiralamak özellikle farklı şehirlere ve bölgelere seyahat etmek isteyen yolcular için son derece pratik ve ideal bir yöntem. Aracınızı kiraladığınızda A10 yolu üzerinden çok kısa bir sürede Mahebourg’a gelebilir veya M2 yolunu izleyerek başkent Port Louis’e ulaşabilirsiniz. Kiralık aracınızı herhangi bir güçlükle karşılaşmadan teslim alabilmek için uluslararası geçerliliğe sahip seyahat ve sürücü belgeleriniz kiralama ofisine gelirken yanınızda olmalı. Önceden internet veya telefon üzerinden kiralık araç rezervasyonu yaptırdığınızda ise Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’nda daha kolay bir araç bulabilirsiniz.

14/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Hamburg Havalimanı, Luebeck-Blankensee Havalimanı, Hamburg Hauptbahnhof Havalimanı, varış için Sir Seewoosagur Havalimanı kullanabilirsiniz.

Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) arası uçuş mesafesi toplam 4870 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 6 saat sürüyor.

Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Hamburg-Mauritius (Mauritius Island) uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Mauritius (Mauritius Island) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
21ºC
27ºC
Çar
Per
21ºC
31ºC
Per
Cum
21ºC
24ºC
Cum
Cmt
19ºC
24ºC
Cmt
Paz
17ºC
23ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Hamburg - Mauritius (Mauritius Island) Alternatif Ulaşım
Para birimi