Granada - Valensiya Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
391 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Valensiya) 17°C / 13°C
Şu anda Valensiya Yerel Saati
GMT +2

Granada Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Granada şehir merkezinin 15 km uzağındaki Granada Havalimanı’na giderken, şehir otobüsleri ve havalimanı otobüsleri kullanabilirsiniz. 7/24 hizmetinizde olan taksi ve araç kiralama firmaları da yoğunlukla şehirdeki ana istasyonlarda ve merkezde olmak üzere sizler için farklı bir ulaşım alternatifi sunabilir.

Otobüs

Şehir içinden Granada Havalimanı’na doğrudan giden havalimanı otobüslerinin çoğu, Paseo del Violon (Junto Callejon del Angel) bölgesinden kalkıyor. Alsa Bus adındaki firma, havalimanı tarafından işletilmese de şehirden havalimanına direkt ulaşım hizmeti veriyor.

Alsa otobüslerinin tüm duraklarına ve sefer saatlerine, www.alsa.es adresinden ulaşabilirsiniz. Alsa otobüslerini kullanmak isterseniz eğer tek yön yolculuğunuz için 2,70 avro ödemeniz talep ediliyor. Bu ücreti hiçbir otomattan alamazsanız şayet şoförden de temin edebilirsiniz.

Üzerinde güzergah numarası yerine; “Granada – Airport” yazan her otobüs, şehrin en merkezi bölgelerinden kalkarak, doğruca Granada Havalimanı’na, 45-50 dakikada gidiyor.

Bu havalimanı bünyesinde hizmet veren otobüslerin durakları ise şöyle; Plaza Rotary near Palacio de Congresos, Acera del Darro (Hotel Carmen’in yanı), Gran Via de Colon, building Santa Lucia, Gran Via de Colon ( Americano binası), Constitucion Avenue (Triunfo square), Andalucia Avenue (San Izidro Square), Granada Otobüs İstasyonu (Juan Pablo Avenue II, 33), Europa Square, Andalucia, (corner of Periodista Eugenio Selles Street), Santa Fe (Palos de la Frontera), ve son olarak da Granada Havalimanı.

Granada şehir merkezine en yakın olan otobüs durakları; Cathedral ve Plaza Nueva. Havalimanı otobüsleri ile seyahat etmenin ücreti, 2016 itibariyle 3 avro. Bu bilet ücretini, otobüse bindiğiniz sırada şoföre ödemeniz gerekiyor. Granada şehir içinden Granada otobüs istasyonuna, SN1 veya SN2 otobüslerinden birine binerek giderseniz, istasyondan havalimanına ulaştıran otobüsleri bulmanız daha da kolaylaşacaktır. Trafik de göz önünde bulundurulursa; Granada otobüs istasyonundan bindiğiniz otobüs, yaklaşık 35 dakika sonra sizi havalimanına ulaştırıyor.

Taksi

Uçuşunuz geç saatlerdeyse ya da işiniz aceleyse; kullanabileceğiniz en hızlı ulaşım aracı, şüphesiz ki Granada taksileri. Konakladığınız otel, şehir merkezine yakın bir konumdaysa, taksiyle havalimanına gitmek için 17-30 avro arasında değişen bir ücret ödemeniz gerekebilir. Granada şehir merkezinden havalimanına sizi 35-40 dakikada ulaştıracak olan taksicinin taksimetresini açıp açmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Araç Kiralama

Granada’da adım attığınız her yerde araç kiralama firmasına rastlamanız muhtemel. Bilhassa Granada otobüs & tren istasyonlarında ve şehrin merkezi noktalarında konumlanan bu yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerinin arasında Economy Car Hire, Sixt, Avis, Budget, Europcar, Dollar, Alamo, EasyCar, Thrifty, National Car Rental, Holiday Autos, Auriga Crown, Record Granada Airport Car, Auto Europa Granada Car, Marbesol, Niza, Goldcar mevcut. Şehir içinden ön rezervasyonunuzla birlikte aracınızı kiraladıktan sonra geriye bir tek Granada Havalimanı’na ulaşmak kalıyor. A-92 otoyolunun Seville yönünde kalan Granada Havalimanı’na sadece 30 dakikada varmanız mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Bir diğer resmi adı Federico García Lorca olan Granada Havalimanı, İspanya’nın Granada şehrinde konumlanıyor. Şehir merkezinin 15 km batısında bulunan Granada Havalimanı, yılda yaklaşık 1 milyona yakın yolcuya hizmet veriyor. Granada Havalimanı, uluslararası bir havalimanının gerekliliği olan tüm imkanları içerisinde bulunduruyor.

Havalimanında keyifli vakit geçirmenin en iyi yolu, içecekler, kozmetik ürünleri, hediyelik eşya, parfüm gibi sayısız ürünü, uygun fiyatlarla satışa sunan duty free mağazası ve diğer alışveriş dükkanlarını gezmek. Atıştırmalık alternatifler istediğinizde ise Cafeteria ve Fresh, Self Service Bar gibi yerlere uğrayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra terminal binasındaki ATM cihazları döviz bürosu, banka, VIP salonları, ücretsiz internet erişimi, sağlık merkezi, bilgi alma masaları, seyahat acenteleri ve araç kiralama firmaları gibi olanakları da değerlendirebilirsiniz.

08 May 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Valensiya Şehir Merkezine Ulaşım

Alicante Havalimanı

Turia Nehri’nin çevresinde kurulmuş olan Valensiya, İspanya’da, aynı adı taşıyan Valensiya bölgesinin başkenti olarak bilinen eski bir şehir. Fallas Festivali ile ünlü bu Akdeniz şehrini ziyaret etmek isteyenler, Valensiya Havalimanı’na uçuyorlar. Şehrin merkezi bölgesini Plaza de Espana oluşturuyor. Kentin tam ortasında yer alan tarihi bölgeye ise Calle de la Paz adı veriliyor. Şehir meydanına yakınlarda konumlanan merkezi tren istasyonu, Estación del Norte olarak biliniyor.

Şehir, merkezden dışa doğru olmak üzere, altı farklı bölgeye ayrılıyor. Sınır çevresini altıncı bölge oluştururken, şehrin merkezinde birinci bölge yer alıyor. Raylı sistemi ve otobüs hatlarını kullanmak için, kiosklarda ve tekel bayilerinde satılan, “bono” adı verilen biletlerden satın almanız gerekiyor. Biletler, otobüsler için “Bonobus”, metro için “Bonometro” olmak üzere, ikiye ayrılıyor.

Valensiya Havalimanı’ndan şehrin merkezi bölümüne, yaklaşık 9 km’lik bir mesafe bulunuyor. Ulaşımınız için, taksi tutmayı veya araç kiralamayı değerlendirebileceğiniz gibi, toplu taşıma araçlarından metroyu veya otobüsü de tercih edebilirsiniz. Havalimanından indikten sonra, yolculuğunuza başlamadan önce, turist ofislerinden VLC Turist Kart’larından satın alarak ulaşımınızı daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından, Plaza de Espana’ya, her yirmi beş dakikada bir kalkan Line 150 Valencia – Manises – Aeropuerto isimli otobüsler, yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde seyahatini tamamlıyor. Otobüsler, gelen yolcu bölümünün yanındaki park alanında bulunan tabelanın önünden kalkıyor. Bu otobüsler, gününe göre, akşam, saat 21:30 veya 22:00’ye kadar hizmet veriyorlar. Şehir içinde sefer yapan, kırktan fazla otobüs hattı bulunuyor. Otobüsler, şehrin hemen hemen her bölgesine erişim imkanı sunuyor. Geceleri, N harfi ile numaralandırılan gece otobüsleri, şehrin merkezi bölgelerine yolcu taşıyor. Servis Aero Bus adı ile bilinen servisler, havalimanından şehir içine daha pratik bir ulaşım alternatifi sunuyor. Her yirmi dakikada bir sefer yapan araçlar, sabah 06:00 ile 22:00 arasında hizmet veriyor. Fiyatları, otobüslere kıyasla biraz daha yüksek.

Metro

Metro, havalimanını, merkezi tren istasyonu ile birbirine bağlayan bir diğer toplu taşıma aracı. Sekizer dakikalık aralıklarla hareket eden bu araçların yolculuk süresi yirmi dakikayı buluyor. Metro hattını kullanmak için havalimanının D bölgesinden (Zone D) A bölgesine (Zone A) geçmeniz gerekiyor. Bunun için, dilerseniz servislerden yararlanabilir, dilerseniz yürüyebilirsiniz. Havalimanından, 3 numaralı, kırmızı metro aracına binerseniz Maritim-Serreria istasyonuna; 5 numaralı, yeşil metro aracına binerseniz Rafebunyol İstasyonu’na kadar seyahat edebilirsiniz.

Metro Valencia olarak bilinen sistem, altı ana hat üzerinden hizmet veriyor. 1 numaralı sarı hat, Bétera ile Villanueva de Castellon istasyonları arasında; 2 numaralı pembe hat, Torrent Avinguda ile Lliria istasyonları arasında; 7 numaralı turuncu hat, Torrent Avinguda ile Maritim-Serreria istasyonları arasında; 9 numaralı kahverengi hat ise Riba-roja de Turia ile Rosas istasyonları arasında ulaşım sağlıyor. Bu hatlar arasında, birçok istasyonda, aktarma noktaları bulunuyor. Metro, çok geniş bir alana toplu taşıma sistemi getirmese de, şehrin birçok merkezi noktasına erişim imkanı sunuyor. Eğer metroyu sık kullanmayı düşünüyorsanız, Bonometro’lardan ya da iki veya üç günlük biletlerden almanız daha uygun olacaktır.

Tramvay

Metro Valencia’nın 4, 6 ve 8 numaralı hatları, tramvay ile ulaşım olanağı sunuyor. 4 numaralı tramvaylar Mas del Rosari ile Dr. Lluch istasyonları arasında; 6 numaralı tramvaylar, Tossal del Rei ile Dr. Lluch istasyonları arasında; 8 numaralı tramvaylar ise Maritim-Serreria ile Marina Reial Joan Carles I istasyonları arasında sefer yapıyor. Bu iki hatta, bazı istasyonlarda, birbirleri arasında ve metro hatlarına aktarma yapma imkanı mevcut. Havalimanından doğrudan bir tramvay hattı bulunmasa da; 3 numaralı metro hattından, Benimaclet istasyonunda, 4 numaralı tramvay hattına; 5 numaralı metro hattından ise, Maritim-Serreria istasyonunda, 6 ve 8 numaralı tramvay hatlarına aktarma yapabiliyorsunuz.

Tren

Şehir içinde hizmet veren altı adet tren hattı bulunuyor. Şehrin güneydoğusuna C-1 hattı, güneybatısına C-2 hattı, batısına C-3 hattı, doğusu ile merkez arasına C-4 hattı, kuzeybatısına C-5 hattı, kuzeydoğusuna ise C-6 hattı hizmet veriyor.

Araç Kiralama

Havalimanında yer alan birçok ünlü Rent a Car şirketinden aracınızı kiralayabilir veya uçuşunuzdan önce internet aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda arabanın yanı sıra bisiklet kiralama da tercih edilebilir. Kent çevresinde bisiklet kiralayabileceğiniz iki yüz elliye yakın lokasyon mevcut. Bu noktalarda, yedi gün boyunca, her binişin ilk yarım saati ücretsiz olmak üzere, sınırsız bisiklet hizmetinden faydalanmanızı sağlayan, bütçenize uygun seçenekler yer alıyor. İki haftadan uzun süreli kalmayı düşünen ziyaretçiler için senelik paket tercih edilebilir.

Taksi

Havalimanında bulunan taksilerle şehir içinde istediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile ulaşım, diğer Avrupa şehirlerine oranla Valensiya’da daha hesaplı.

30 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Valencia Havalimanı

İspanya’nın en kalabalık 10 havalimanından biri olan Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezine yapacağınız yolculuk için çok sayıda araç seçeneğiniz bulunuyor. Valensiya şehir merkezinin 8 kilometre dışında yer alan havalimanından merkeze gelirken metro, otobüs, taksi veya araç kiralama gibi her biri konforlu ve rahat ulaşım araçlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Araç seçiminizi yaparken önceliğiniz uygun bir fiyatlı bir seçenekse toplu taşıma araçlarını, özgürce hareket olanağı sunan rahat bir alternatif taşıt içinse taksileri ve kiralık araçları seçebilirsiniz. 

Otobüs

Valensiya Havalimanı’na indiğinizde terminalin yakınlarında yer alan duraklardan hareket eden ve yolcularını kısa sürede Valensiya şehir merkezine kadar getiren otobüslerden birine binerek merkeze gelebilirsiniz. Mislata, Quart de Poblet ve Manises gibi bölgelere yolcu taşıyan 150 numaralı otobüslerle Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuk hızlı olduğu kadar ekonomik seçeneklerden biri. 

Metro

Metrovalencia’nın 3 numaralı hattı ile Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezinde bulunan birçok noktaya doğrudan ulaşım da seçenekleriniz arasında yer alıyor. 1,50 Euro’dan başlayan tek yön metro bileti fiyatları gideceğiniz yere göre artabiliyor. Tek bir bölge veya birden fazla bölge için gidiş dönüş bilet alabilir veya dilerseniz 10 kez metroya binme hakkı veren biletlerden de satın alabilirsiniz. Metroyla şehirde farklı noktalara yolculuk yapmak isterseniz bir çeşit abonman kart olan TuiN Card alabilirsiniz. Metroyla ucuza yolculuk için şehirde diğer bir seçenek ise turistik metro kartlarından satın almak ve kullanmak. 24, 48 veya 72 saat geçerli bu kartlar şehirde kısa süre içinde daha fazla yeri görmek isteyen ziyaretçiler için son derece uygun. Metroda kullanmanız gereken kartları ise istasyonlarda bulunan makinelerden kolayca satın alabilirsiniz. 

Taksi

Valensiya Havalimanı’ndan taksiye binerek merkeze ulaşmak da son derece kolay. Üstelik havalimanının şehrin merkezine yakın konumu sayesinde taksi ücretleri bu rota üzerinde yolculuk yapmak isteyenleri zorlamıyor.  Havalimanında bekleyen taksiler sabit bir açılış ücreti ile yolcularını taşıyor ve bu ücret her bir kilometre için yükseliyor. Taksi ücretleri gün ve saatlere göre de farklılık gösterebiliyor. Hafta içi yani pazartesiden cumaya sabah 07:00’den akşam 21:00’e kadar daha düşük ücretler geçerli iken hafta sonları ve hafta içi akşam 21:00’den sonra ücretler daha fazla yükseliyor. Havalimanından çok kısa mesafede bulunan bir yere yolculuk yapmanız gerekse bile alt sınır ücretini ödemeniz gerekiyor. Valensiya Havalimanı’ndan gitmek istediğiniz yere kadar ödeyeceğiniz taksi ücretiyle ilgili aklınızda soru işareti varsa önce taksi sürücüsü ile görüşebilir ve ücret başta olmak üzere pek çok konuda doğrudan sürücülerden bilgi alabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Valensiya Havalimanı’ndan araç kiralayarak da birçok noktaya kısa sürede ve kolayca ulaşma şansınız var. Havalimanında uluslararası alanda hizmet veren kiralama şirketlerinden Hertz, AVIS, Sixt, Europcar, Goldcar ve Entrerpise gibi alternatifler bulunuyor. Aracınızı havalimanında teslim almak için önceden internet üzerinden veya telefonla görüşerek rezervasyon yaptırabilir ve aracınızı tam saatinde terminalin önünde hazır bularak teslim alabilirsiniz. Araç kiralamak istediğinizde uluslararası geçerli seyahat ve sürücü belgelerinizle birlikte kiralama ofisine gelmeniz gerektiğini unutmayın. 

02 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Granada-Valensiya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Granada-Valensiya uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Granada-Valensiya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Granada-Valensiya uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Granada-Valensiya uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Federico Garcia Lorca Havalimanı, varış için Alicante Tren İstasyonu, Valencia Havalimanı, Estación de Nord Valencia Havalimanı kullanabilirsiniz.

Granada-Valensiya arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Granada-Valensiya arası uçuş mesafesi toplam 390 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

Granada-Valensiya uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Granada-Valensiya uçuşları için en uygun gün: Cumartesi.

Granada-Valensiya uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekecek mi?

Evet, Granada-Valensiya uçak bileti satın almak için HES kodu almanız ve yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Valensiya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
13ºC
17ºC
Per
Cum
13ºC
21ºC
Cum
Cmt
10ºC
20ºC
Cmt
Paz
9ºC
18ºC
Paz
Pzt
10ºC
17ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Granada - Valensiya Alternatif Ulaşım
Para birimi