Gence - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
768 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 28°C / 14°C

Gence Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kafkasya bölgesinde bulunan Azerbaycan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinen Gence, beşinci yüzyıldan kalan yapılarıyla antik bir şehir. Azerbaycan’ın ikinci en büyük kenti olan Gence, Ünlü Orta Asyalı şair Nizami’nin mezarı gibi birçok tarihi yapıyı içinde barındırıyor. Bu şehre seyahat edecek yolculara, Gence Uluslararası Havalimanı kapılarını açıyor.

Gence, Azerbaycan’ın en kalabalık şehirleri arasında geçiyor olsa da, yüzölçümü, birçok şehre kıyasla çok daha küçük ve nüfus oranı da oldukça düşük denebilir. Şehir merkezini, Lider Heydar Allyvev’in heykelinin çevresi meydana getiriyor. Bu heykelin etrafında devlet binalarının yanı sıra büyük bir park bulunuyor.

Gence içinde şehir içi hizmet veren çok fazla toplu taşıma aracı bulunmuyor. Şehri dolaşmanın en ekonomik yolu, şehir merkezine yakın bulunan merkezi otobüs istasyonundan bir otobüse binmek ya da şehir içinde birçok bölgeye ulaşım hizmeti sağlayan minibüsler ile seyahat etmek. Bundan uzun zaman önce şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahip olan troleybüsler ve tramvaylar, günümüzde maalesef hizmet vermiyorlar. Sadece, bazı zamanlarda, özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde ayarlanan, şehrin bazı bölgelerine hizmet veren troleybüslere denk gelebiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında, şehir içi ulaşımda daha pratik ve rahat yolculuk etmek istiyorsanız araç kiralama ve taksi tutma seçenekleriniz de bulunuyor. Şehir içinde taksileri ortak paylaşmayı kabul eden insanlar da rastlanabiliyor, dolayısıyla daha ekonomik bir yolculuk için bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Gence’nin dışındaki bölgelere seyahat etmek için uçağınızdan indikten sonra merkezi tren istasyonuna seyahat ederek oradan komşu şehirlere veya Gürcistan’a tren seferleri bulmanız mümkün. Gence’de çok güçlü bir toplu taşıma sistemi bulunmuyor. Yine de Gence’de, tıpkı tüm diğer Azerbaycan şehirlerindeki gibi havalimanı, demiryolları ve turistik bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçları sıklıkla hizmet veriyorlar. Gence Uluslararası Havalimanı’na gitmek için, havalimanına gitmek üzere, şehir merkezinden kalan otobüslere binebilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi düşünüyorsanız, öncelikle bulunduğunuz yerden şehir merkezine gelmeniz gerekiyor. Şehir merkezinden havalimanına hareket eden birçok otobüs bulunuyor ve bu otobüslerin hareket aralıkları oldukça sık, ücretleri de oldukça uygun. Bu otobüslerle havalimanına yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde varabiliyorsunuz.

Havalimanına vardığınızda, park alanını geçtikten hemen sonra terminale varacaksınız. Bunların haricinde, eğer Bakü ve Goranboy şehirlerinden gelerek Gence Uluslararası Havalimanına gidecekseniz, bu şehirlerden kalkan şehirler arası otobüs seferlerini kullanarak Gence’ye gelebilirsiniz. Bu otobüsler yarım saatte bir veya saat başı aralıklarla sabah erken saatlerden akşam üzerine kadar sefer yapıyorlar.

Otobüs, şehir içi toplu taşımada minibüs ile beraber en çok kullanılan seçenek. Otobüsler, şehrin çeşitli bölgelerine sık sık sefer yapıyorlar.

Minibüs

Minibüsler ile havalimanına ulaşım sağlanmıyor. Yine de şehir merkezinden havalimanına kalkan otobüslere ulaşabilmek için şehrin herhangi bir bölgesinden meydana hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Bunun haricinde minibüsler, şehrin her bölgesine sık aralıklarla hizmet veren ve çok kullanılan bir toplu taşıma aracı seçeneği. Ücretleri de oldukça hesaplı.

Tren

Gence Havalimanı’na sefer yapmak üzere komşu şehirlerden geliyorsanız, treni kullanabilirsiniz. Gence’ye en çok Bakü ve Astara şehirlerinden tren seferleri gerçekleşiyor. Eğer Bakü’den gelecekseniz, ekspres tren hattını da kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında, Gence’de şehir içinde sefer yapan bir tren hattı bulunmuyor.

Araç Kiralama

Havalimanına seyahat etmek için şehir içinde bulunan Rent a Car ofislerinden araç kiralayabilirsiniz. Dilerseniz, yolculuğunuza başlamadan önce aracınızı internet aracılığıyla ayırtabilirsiniz. Kiralayacağınız araç, kilometre üzerinden ücretlendirilecektir. Şehir içinden havalimanına ulaşımda en konforlu, hızlı ve güvenli seçenek araç kiralama. Özellikle çocuklarla birlikte seyahat edeceklerin araç kiralamaları öneriliyor.

Taksi

Havalimanına gitmek için taksiye binmek de bir seçenek. Havalimanına sefer yapan taksilerin yanı sıra benzer bir hizmet veren çek çeklerden de yararlanabiliyorsunuz. Ancak bazen şehir genelinde bu araçlara erişmek zor olabiliyor. Taksiye binmeyi düşünüyorsanız, yolculuğunuza başlamadan önce taksi şoförü ile ücret konusunu konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Havalimanı Bilgileri

Gence Uluslararası Havalimanı, domestik ve uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra, aynı zamanda Azeri Hava Savunma Kuvvetleri tarafından da kullanılıyor. Havalimanı, hafta boyunca yurt içine en az yedi, yurt dışına ise en az elli adet uçuş gerçekleştiriyor. Azerbaycan’da tam on adet havalimanı bulunuyor. Dolayısıyla Gence Uluslararası Havalimanı’nı, havalimanı olmayan komşu şehirlere, hatta komşu ülkelere ulaşmak için de kullanabilirsiniz.

Havalimanı, domestik uçuşların yanı sıra, ağırlıklı olarak Moskova arasında seferler düzenliyor. 2013 yılı itibariyle Türkiye arasında da seferlere başlayan havalimanı, genellikle İstanbul arasında, sezonuna göre de Antalya arasında hareket eden uçaklara ev sahipliği yapıyor. Havalimanı, fazla uçuşa ev sahipliği yapmadığı gibi, havalimanında sadece tek bir kalkış pisti var. Havalimanında, uzun uçak bekleyişlerinde keyifli vakit geçirmek için çok fazla seçenek bulunmuyor.

09 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gence-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Gence-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gence-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Gence-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Gence-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ganja Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Gence-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Gence-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 767 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 30 dakika sürüyor.

Gence-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Gence-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
16ºC
30ºC
Pzt
Sal
14ºC
31ºC
Sal
Çar
15ºC
29ºC
Çar
Per
17ºC
31ºC
Per
Haritada Görüntüle
Gence - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi