Gence - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.039 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 30°C / 20°C

Gence Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kafkasya bölgesinde bulunan Azerbaycan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinen Gence, beşinci yüzyıldan kalan yapılarıyla antik bir şehir. Azerbaycan’ın ikinci en büyük kenti olan Gence, Ünlü Orta Asyalı şair Nizami’nin mezarı gibi birçok tarihi yapıyı içinde barındırıyor. Bu şehre seyahat edecek yolculara, Gence Uluslararası Havalimanı kapılarını açıyor.

Gence, Azerbaycan’ın en kalabalık şehirleri arasında geçiyor olsa da, yüzölçümü, birçok şehre kıyasla çok daha küçük ve nüfus oranı da oldukça düşük denebilir. Şehir merkezini, Lider Heydar Allyvev’in heykelinin çevresi meydana getiriyor. Bu heykelin etrafında devlet binalarının yanı sıra büyük bir park bulunuyor.

Gence içinde şehir içi hizmet veren çok fazla toplu taşıma aracı bulunmuyor. Şehri dolaşmanın en ekonomik yolu, şehir merkezine yakın bulunan merkezi otobüs istasyonundan bir otobüse binmek ya da şehir içinde birçok bölgeye ulaşım hizmeti sağlayan minibüsler ile seyahat etmek. Bundan uzun zaman önce şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahip olan troleybüsler ve tramvaylar, günümüzde maalesef hizmet vermiyorlar. Sadece, bazı zamanlarda, özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde ayarlanan, şehrin bazı bölgelerine hizmet veren troleybüslere denk gelebiliyorsunuz.

Tüm bunların dışında, şehir içi ulaşımda daha pratik ve rahat yolculuk etmek istiyorsanız araç kiralama ve taksi tutma seçenekleriniz de bulunuyor. Şehir içinde taksileri ortak paylaşmayı kabul eden insanlar da rastlanabiliyor, dolayısıyla daha ekonomik bir yolculuk için bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Gence’nin dışındaki bölgelere seyahat etmek için uçağınızdan indikten sonra merkezi tren istasyonuna seyahat ederek oradan komşu şehirlere veya Gürcistan’a tren seferleri bulmanız mümkün. Gence’de çok güçlü bir toplu taşıma sistemi bulunmuyor. Yine de Gence’de, tıpkı tüm diğer Azerbaycan şehirlerindeki gibi havalimanı, demiryolları ve turistik bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçları sıklıkla hizmet veriyorlar. Gence Uluslararası Havalimanı’na gitmek için, havalimanına gitmek üzere, şehir merkezinden kalan otobüslere binebilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına toplu taşıma araçlarıyla gitmeyi düşünüyorsanız, öncelikle bulunduğunuz yerden şehir merkezine gelmeniz gerekiyor. Şehir merkezinden havalimanına hareket eden birçok otobüs bulunuyor ve bu otobüslerin hareket aralıkları oldukça sık, ücretleri de oldukça uygun. Bu otobüslerle havalimanına yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde varabiliyorsunuz.

Havalimanına vardığınızda, park alanını geçtikten hemen sonra terminale varacaksınız. Bunların haricinde, eğer Bakü ve Goranboy şehirlerinden gelerek Gence Uluslararası Havalimanına gidecekseniz, bu şehirlerden kalkan şehirler arası otobüs seferlerini kullanarak Gence’ye gelebilirsiniz. Bu otobüsler yarım saatte bir veya saat başı aralıklarla sabah erken saatlerden akşam üzerine kadar sefer yapıyorlar.

Otobüs, şehir içi toplu taşımada minibüs ile beraber en çok kullanılan seçenek. Otobüsler, şehrin çeşitli bölgelerine sık sık sefer yapıyorlar.

Minibüs

Minibüsler ile havalimanına ulaşım sağlanmıyor. Yine de şehir merkezinden havalimanına kalkan otobüslere ulaşabilmek için şehrin herhangi bir bölgesinden meydana hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Bunun haricinde minibüsler, şehrin her bölgesine sık aralıklarla hizmet veren ve çok kullanılan bir toplu taşıma aracı seçeneği. Ücretleri de oldukça hesaplı.

Tren

Gence Havalimanı’na sefer yapmak üzere komşu şehirlerden geliyorsanız, treni kullanabilirsiniz. Gence’ye en çok Bakü ve Astara şehirlerinden tren seferleri gerçekleşiyor. Eğer Bakü’den gelecekseniz, ekspres tren hattını da kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında, Gence’de şehir içinde sefer yapan bir tren hattı bulunmuyor.

Araç Kiralama

Havalimanına seyahat etmek için şehir içinde bulunan Rent a Car ofislerinden araç kiralayabilirsiniz. Dilerseniz, yolculuğunuza başlamadan önce aracınızı internet aracılığıyla ayırtabilirsiniz. Kiralayacağınız araç, kilometre üzerinden ücretlendirilecektir. Şehir içinden havalimanına ulaşımda en konforlu, hızlı ve güvenli seçenek araç kiralama. Özellikle çocuklarla birlikte seyahat edeceklerin araç kiralamaları öneriliyor.

Taksi

Havalimanına gitmek için taksiye binmek de bir seçenek. Havalimanına sefer yapan taksilerin yanı sıra benzer bir hizmet veren çek çeklerden de yararlanabiliyorsunuz. Ancak bazen şehir genelinde bu araçlara erişmek zor olabiliyor. Taksiye binmeyi düşünüyorsanız, yolculuğunuza başlamadan önce taksi şoförü ile ücret konusunu konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Havalimanı Bilgileri

Gence Uluslararası Havalimanı, domestik ve uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapmanın yanı sıra, aynı zamanda Azeri Hava Savunma Kuvvetleri tarafından da kullanılıyor. Havalimanı, hafta boyunca yurt içine en az yedi, yurt dışına ise en az elli adet uçuş gerçekleştiriyor. Azerbaycan’da tam on adet havalimanı bulunuyor. Dolayısıyla Gence Uluslararası Havalimanı’nı, havalimanı olmayan komşu şehirlere, hatta komşu ülkelere ulaşmak için de kullanabilirsiniz.

Havalimanı, domestik uçuşların yanı sıra, ağırlıklı olarak Moskova arasında seferler düzenliyor. 2013 yılı itibariyle Türkiye arasında da seferlere başlayan havalimanı, genellikle İstanbul arasında, sezonuna göre de Antalya arasında hareket eden uçaklara ev sahipliği yapıyor. Havalimanı, fazla uçuşa ev sahipliği yapmadığı gibi, havalimanında sadece tek bir kalkış pisti var. Havalimanında, uzun uçak bekleyişlerinde keyifli vakit geçirmek için çok fazla seçenek bulunmuyor.

09 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gence-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Gence-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gence-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Gence-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Gence-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ganja Intl. Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Gence-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Gence-Adana arası uçuş mesafesi toplam 1039 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

Gence-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Gence-Adana uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
20ºC
30ºC
Çar
Per
20ºC
27ºC
Per
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
16ºC
26ºC
Cmt
Paz
13ºC
27ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Gence - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi