Dallas North Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Dallas North Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Dallas North Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1973 yılında hizmete başlayan Dallas/Fort Worth Uluslararası Havaalanı (DFW Havalimanı), 250’den fazla Amerika Birleşik Devletleri iç hat noktasına ve 67 uluslararası destinasyona uçuşların düzenlendiği dünyanın en yoğun 3. havalimanı, aynı zamanda yolcu trafiğine göre dünyanın en yoğun 10. havalimanı. Dallas ve Fort Worth şehirlerine ulaşım hizmeti sunan DFW Havalimanı, Fort Worth merkezine 40 kilometre ve Dallas merkezine ise 62 kilometre uzaklıkta.

Havalimanından yolcuların istedikleri noktaya kolayca ulaşabilmeleri için Dallas Bölgesi Hızlı Transit Trenleri (DART), 43 kilometrelik banliyö demiryolu hattı olan TEXRail, hafif raylı sistem Trinity Demiryolu Ekspresi (TRE), otobüsler, taksiler ve internet tabanlı araba paylaşımı uygulamaları hizmet sunuyor. İsterseniz özel aracınızla da havalimanından şehir merkezlerine kolaylıkla gidebilirsiniz.

Dallas Bölgesi Hızlı Transit Trenleri (DART)

Havalimanı terminallerine doğrudan ulaşan üç toplu taşıma seçeneğinden biri olan Dallas Bölgesi Hızlı Transit Trenleri (DART), Dallas ve Fort Worth gibi iki büyük şehre havalimanından yolcuların ulaşımını sağlıyor. Bu tren hattıyla birçok turistik yere ve merkezi noktaya kolayca gidebilirsiniz.

Gün içi 2 dolar, geceleri ise 6 dolar bilet fiyatı bulunan DART trenleri, erken uçuşları olan yolcular için saat 03:00'dan itibaren seferlere başlıyor. Tren biletlerini havalimanı kiosklarından veya GoPass uygulamasından mobil olarak satın alınabilirsiniz.

Tren istasyonuna ulaşmak için Gelen Yolcular Terminal A noktasından tabelaları takip edebilir ve Terminal A dışındaki çıkış kapıları önünde bulunan ücretsiz terminaller arası bağlantı servisleri ile Terminal B, C, D ve E'ye geçebilirsiniz.

TEXRail Banliyö Demiryolu Hattı

TEXRail, Fort Worth merkezine ve turistik noktalara ulaşım sağlayan ve 43 kilometrelik rotasıyla bütün merkezi yerlere uğrayan toplu taşıma araçlarından biri. Havalimanı B Terminali’ndeki TEXRail istasyonu, varış ve kalkış noktası olarak hizmet veriyor. 2,5 doları ve 5 dolar arası bilet fiyatları olan TEXRail trenleri, sabah 04:30 ile gece 01:00 arasında haftanın 7 günü çalışıyor.

Tren biletlerini ve kartlarını havalimanı kiosklarından veya Trinity Metro'nun web sitesinden satın alınabilirsiniz. B Terminali gelen yolcu bölümünden B47'deki alt kata inerek tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Terminal A, C, D veya E'den ise terminaller arası bağlantı servileri ile Terminal B'ye geçebilir ve alt kattaki TEXRail istasyonundan treninize binebilirsiniz.

Trinity Demiryolu Ekspresi (TRE)

Trinity Demiryolu Ekspresi (TRE) hafif raylı trenleri, hem Dallas hem de Fort Worth şehirlerinin merkezi ve turistik noktalarından geçtiği için yolcular tarafından sıkça tercih ediliyor. Pazar günleri hariç her gün sabah 05:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet veren ekspresin bilet fiyatı ise 2,5 dolar. Biletleri CentrePorte istasyonu kiosklarından veya GoPass uygulamasından mobil olarak satın alınabilirsiniz.

DFW Araç Kiralama Merkezi (alt seviye) ile CentrePort arasında bulunan Trinity Demiryolu Ekspresi istasyonundan binebileceğiniz bu trenler her 30 dakikada bir hareket ediyor. DFW Havalimanı terminallerinden CentrePort istasyonuna ücretsiz çift yönlü ücretsiz ulaşım hizmeti de sağlanıyor.

Otobüs

DFW Havalimanı'nda yolculara, Dallas ve Fort Worth şehirlerinde pek çok merkezi noktaya ulaşım sağlayan otobüs seçenekleri sunuluyor. Otobüs ücretleri 2 saat için 2,5 dolar, günlük kullanım için 5 dolar ve otobüsler her gün sabah saat 04:00 ile gece 01:00 arası hizmet veriyor.

DART 408 hat numaralı otobüs, haftanın her günü güney otoparkından yarım saatte bir şehir merkezlerine hareket ediyor ve otobüs istasyonuna 15 dakikada bir tüm terminallerin alt katından kalkan ücretsiz servislerle kolayca ulaşabilirsiniz.

Araba Kiralama

DFW Havalimanı'nda 24 saat açık araç kiralama merkezi var ve merkezde 11 tane uluslararası araba kiralama şirketinden size en uygun olan arabayı kiralayabilirsiniz. Araba kiralayarak hem havalimanından Dallas ve Fort Worth şehirlerinde istediğiniz noktaya kolayca ulaşabilir hem de turistik noktaları rahatça gezebilirsiniz. Araba kiralama merkezi 2424 E. 38th Street, DFW Airport, TX adresinde havalimanının güney girişine yakın bir konumda yer alıyor.

Gelen yolcular bagajını aldıktan sonra terminalin alt katında bulunan kiralık araç tabelalarını takip ederek araba kiralama merkezi ücretsiz servis otobüslerine binebilirler. Bu servislerle 10 dakika içinde araba kiralama merkezine ulaşabilirsiniz. Servisler 24 saat boyunca çalışıyor ve 10-15 dakikada bir hareket ediyor.

Taksi

Dallas/Fort Worth Uluslararası Havaalanı’ndan 30 tane taksi durağı yolculara hizmet veriyor. Taksi duraklarını Terminal A, B, C, D ve E'nin alt katlarında kolayca bulabilirsiniz. DFW Havalimanı misafir asistanı da engelli yolcular veya geniş bagajlı araçlara ihtiyacı olan yolcular için taksi duraklarında saat 08:00 ile 24:00 arasında yolculara yardımcı oluyor. Gece yarısından sonra özel bir taksi talebiniz varsa + 1-972-973-4061 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Havalimanında onlarca özel limuzin ve otobüs kiralama firmasının ofisleri de bulunuyor.

Uygulama Tabanlı Ulaşım Ağları ve Araba Paylaşımı

Uygulama tabanlı ulaşım ağı sağlayıcıları ve araba paylaşımı şirketleri olan Uber, Lyft, WINGZ ve Alto ofisleri, havalimanının her terminalinde bulunuyor. Hem şirketlerin web sitesi ve mobil uygulamalarından hem de havalimanı web sitesinden uygulamalarla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

DFW Havalimanı’ndan Yol Tarifi

DFW Havalimanı boyunca kuzeyden güneye doğru ilerleyen Uluslararası Park Yolu, Dallas ve Fort Worth şehir merkezlerine giden karayollarıyla birleşiyor. Havalimanının tek ana yolu olan Uluslararası Park Yolu’na bağlanan Güney 183 Eyalet Karayolu, Kuzey 114 Devlet Karayolu veya eyaletler arası ulaşım sağlayan 635 Karayolu ile havalimanından Fort Worth merkezine 30 dakika, Dallas merkezine ise yaklaşık 1 saat içinde şehir özel aracınızla gidebilirsiniz. Uluslararası Park Yolu’ndan aynı zamanda tüm terminallere, park alanlarına ve havalimanı bünyesindeki otellere de ulaşabilirsiniz.

02/04/2021 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Dallas North Havalimanı'na Ulaşım

Dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan Dallas/Fort Worth Uluslararası Havaalanı (DFW Havalimanı), hem Amerika Birleşik Devletleri içi hem de uluslararası uçuşlarla her yıl her yıl milyonlarca yolcuya hizmet veriyor. Fort Worth şehir merkezine 40 kilometre ve Dallas şehir merkezine ise 62 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına Dallas Bölgesi Hızlı Transit Trenleri (DART), TEXRail banliyö trenleri, hafif raylı sistem Trinity Demiryolu Ekspresi (TRE), otobüsler, taksiler ve internet tabanlı araba paylaşımı uygulamaları ile kolayca ulaşabilirsiniz.

TEXRail Banliyö Demiryolu Hattı

43 kilometre uzunluğundaki rotasıylaTEXRail banliyö trenleri, Fort Worth ve Dallas şehirlerinin merkezi noktalarından yolcuların DFW Havalimanı’na ulaşımını sağlıyor. 2,5 doları ve 5 dolar arası bilet fiyatları olan TEXRail trenleriyle Havalimanı B Terminali’ndeki TEXRail istasyonuna ulaşabilir ve buradan ücretsiz servislerle Terminal A, C, D veya E'ye geçebilirsiniz.

TEXRail trenleri sabah 04:30 ile gece 01:00 arasında haftanın 7 günü çalışıyor. Tren biletlerini ve kartlarını havalimanı kiosklarından veya Trinity Metro'nun web sitesi ve mobil uygulamasından satın alınabilirsiniz.

Dallas Bölgesi Hızlı Transit Trenleri (DART)

Dallas bölgesinden havalimanına ulaşım hizmeti veren Dallas Hızlı Transit Trenleri (DART), terminallere doğrudan ulaşan üç toplu taşıma seçeneğinden biri. Gün içi 2 dolar, geceleri ise 6 dolar olarak fiyatlandırılan biletlerle kullanabileceğiniz DART trenleri, gece saat 03:00'da seferlerine başlıyor. Bu transit trenlerle Terminal B, C, D ve E'ye ulaşabilir, Terminal A’ya geçmek için ise ücretsiz servislerden faydalanabilirsiniz. DART tren biletlerini havalimanı kiosklarından veya GoPass uygulamasından mobil olarak satın alınabilirsiniz.

Trinity Demiryolu Ekspresi (TRE)

Dallas ve Fort Worth şehirlerinin merkezlerinde geniş bir güzergâha sahip Trinity Demiryolu Ekspresi (TRE) hafif raylı trenleri, pazar günleri hariç her gün sabah 05:00 ile 23:00 saatleri arasında her 30 dakikada bir hareket ediyor. Fiyatı 2,5 dolar olan ekspres treni biletlerini CentrePorte istasyonu kiosklarından veya GoPass uygulamasından mobil olarak satın alınabilirsiniz.

Otobüs

Dallas ve Fort Worth şehirlerinde pek çok merkezi noktada durakları bulunan DART 408 hat numaralı otobüsle de havalimanına gitmeniz mümkün. DART otobüsleri, şehir merkezleri ve çevredeki bölgelerden havalimanı arasında her gün sabah saat 04:00 ile gece 01:00 arası ulaşım hizmet veriyor. Otobüs ücretleri 2 saat için 2,5 dolar, günlük kullanım için ise 5 dolar.

Araba Kiralama

DFW Havalimanı’nda Herzt, Sixt, Budget, Enterprise ve Avis gibi uluslararası 11 tane araba kiralama şirketinin ofisleri var. Bu şirketlerin Dallas ve Fort Worth şehirlerindeki ana ofislerinin adreslerine veya telefon numaralarına havalimanı web sitesi üzerinde ulaşabilir ve kendinize en uygun arabayı kiralayarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Hem Dallas hem de Fort Worth şehir merkezinde onlarca taksi durağı 7 gün 24 saat yolculara hizmet veriyor. Dallas'ta taksi başlangıç ücreti 2,25 dolar ve kilometre fiyatı 1,18 dolar. Bekleme süresi için ise saat başına 18 dolar ücret alınıyor. Fort Worth merkezinden yaklaşık 30 dakika, Dallas merkezinden ise 1 saat içinde taksi ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Engelli yolcular için özel bir araca veya geniş bagajlı bir taksiye ihtiyacınız varsa özel bir taksi talebiniz için + 1-972-973-4061 numaralı DFW Havalimanı asistan hizmetini arayabilirsiniz.

DFW Havalimanı’na Yol Tarifi

Özel aracınızla havalimanına gitmeyi planlıyorsanız, havalimanı boyunca kuzeyden güneye doğru ilerleyen Güney 183 Eyalet Karayolu, Kuzey 114 Devlet Karayolu veya eyaletler arası ulaşım sağlayan 635 Karayolu ile kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Bütün bu karayolları havalimanının tek ana yolu olan Uluslararası Park Yolu’na bağlanıyor. Tüm terminallere, park alanlarına ve havalimanı bünyesindeki otellere Uluslararası Park Yolu ile erişebilirsiniz. Kuzey veya güney yollarından havalimanına girdikten sonra terminal tabelalarını takip etmelisiniz.

Uygulama Tabanlı Ulaşım Ağları ve Araba Paylaşımı

Uygulama tabanlı ulaşım ağı sağlayıcıları ve araba paylaşımı şirketleri Amerika’da çok popüler ve ekonomik olmasından dolayı yolcular tarafından sıkça kullanılıyor. Havalimanının her terminalinde ofisleri bulunan Uber, Lyft, WINGZ ve Alto şirketlerinin web siteleri ve mobil uygulamalarından veya DFW Havalimanı web sitesi üzerinden bu ulaşım ağlarından faydalanabilirsiniz

02/04/2021 Tarihinde Güncellenmiştir.
Dallas Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
13 saat 30 dk
Ankara
13 saat
Antalya
13 saat 10 dk
Bodrum
12 saat 50 dk
Gaziantep
13 saat 30 dk
İstanbul
12 saat 30 dk
İzmir
12 saat 40 dk
Trabzon
13 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dallas North Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dallas North Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dallas North Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dallas North Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Dallas North Havalimanı’na alternatif olarak Addison Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi