Dalaman - Latakia Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
658 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Latakia) 31°C / 22°C
Şu anda Latakia Yerel Saati
GMT +3

Dalaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Dalaman, Muğla’nın yaklaşık 35 bin nüfuslu küçük bir ilçesidir. Kavşak yolları üzerinde olması ve düz bir araziye sahip olması sebebiyle ilk olarak 1976 yılında buraya bir havalimanı yapılmış. Havalimanı, 1981 yılında ise uluslararası taşımacılığa açılmıştır.

Fethiye, Marmaris, Göcek, Akyakaya gibi Türkiye’nin önemli turistik noktaları Dalaman Havalimanı’nı kullanır. Yine Muğla şehir merkezi hatta Antalya’nın turistik ilçeleri, Kaş ve Kalkan civarı da bu havalimanını kullanabilir. İlçede turizmin yanı sıra sera tarımı da önemli bir gelir kapısıdır. Dalaman kuş çeşitliliği bakımından zengin bir deltadır. Yat turizmi açısından çok elverişli koylara sahiptir. Ilıman bir iklimi vardır. Yıllık ortalama sıcaklığı 20 derecedir. Kış ayları yoğun yağış alır.

Dalaman Havalimanı'na Fethiye, Marmaris gibi turistik noktalardan en kolay ulaşım şekli HAVAŞ servisleridir. Servisler Fethiye, Marmaris merkezinden kalkar.

Taksi

Bulunduğunuz yerden otelden, tatil köyünden eğer taksi ile ulaşım sağlayacaksanız yetkililerden bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Genelde taksiler havalimanı ulaşımında bir fiyat belirler. Bazen pazarlık da yapabilirsiniz.

Havaş

Havaş’ın Dalaman Havalimanı’na hem Fethiye’den hem de Marmaris’ten ulaşımı vardır. Marmaris Havaş servisi Gökova, Köyceğiz, Havaş Ortaca, Dalaman üzerinden havalimanına ulaşır. Fethiye servisi ise Fethiye Otobüs Terminali’nden kalkar, Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı, Göcek üzerinden Dalaman’a ulaşır.

Araç Kiralama

Bulunduğunuz yerden kiraladığınız araçları havalimanında teslim edebilirsiniz. Dalaman Havaalanında AVIS, Budget, Europcar ve Almira şirketlerinin büroları bulunuyor. Aracı buradaki merkezlere bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Dalaman Havalimanı ilk olarak 1976 yılında inşa edilmiş, 1981 yılında ise uluslararası uçuşlara açılmıştır. Yazın Türkiye’nin en işlek havalimanlarından birisine döner. Çünkü Marmaris, Fethiye, Göcek, Gökova, Akyaka, Muğla merkezinde oturanlar ya da buralarda tatile gidenler bu havalimanını kullanır.

Havalimanın VIP ve CIP salonları bulunur. Havalimanı Antalya-Muğla karayoluna yakın bir yere konumlanmıştır. Şehir merkezine uzaklığı 6 km’dir. Havaalanından ayrılmak için taksi, araç kiralama ya da dolmuş seçenekleri kullanılabilir.

15/03/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Latakia Şehir Merkezine Ulaşım

Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dalaman-Latakia uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dalaman-Latakia uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dalaman-Latakia uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dalaman-Latakia uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Dalaman-Latakia uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Dalaman Havalimanı, varış için Bassel Al Assad Intl Havalimanı kullanabilirsiniz.

Dalaman-Latakia arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Dalaman-Latakia arası uçuş mesafesi toplam 658 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

Dalaman-Latakia uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Dalaman-Latakia uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Latakia Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
22ºC
31ºC
Çar
Per
19ºC
29ºC
Per
Cum
17ºC
30ºC
Cum
Cmt
19ºC
28ºC
Cmt
Paz
18ºC
30ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Dalaman - Latakia Alternatif Ulaşım
Para birimi
x