Çimkent - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.237 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 25°C / 6°C

Çimkent Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir içinden Shymkent Havalimanı’na taksi, otobüs, tren aktarmalı olarak matruşkalar ile ulaşmanız mümkün. Arada yaklaşık 11 kilometrelik bir mesafe olmasından dolayı bu toplu taşıma araçları oldukça ekonomik. Aynı zamanda araç kiralama şirketinden kiraladığınız aracınızla da havalimanında teslim etmek üzere 10 dakikada havalimanına gidebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezindeki Kabanbay Batyr Caddesi’nin güney ucunda yer alan Shymkent tren yolu istasyonuna web sitesinden veya 8 (725) 295 2120 numarasını arayarak ulaşabilir ve önceden biletinizi ayırtabilirsiniz. Şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunan bu tren istasyonuna yürüyerek ya da otobüsle ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda istasyonun yakınından kalkan otobüs ve taksi duraklarından da Shymkent Havalimanı’na direkt gidebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinin 3 km kuzeydoğusundaki Avtovokzal Ayna, Samal’den sonra en büyük ve en yoğun otobüs istasyonu ve şehrin en önemli bölgesi olan Zhibek Zholy ile Aymautov’un kesişiminde yer alır.

Matruşka

Shymkent şehir için sıkça rastlayacağınız matruşkalar, otobüslerden sonra en çok kullanılan toplu taşıma araçları. Ayrıca 3 saatte Taraz’a giden matruşkalar da mevcut. Bunlar, sabah 7 akşam 7 mesai saatleri arasında belirli aralıklarla Samal’den kalkar. Zhabagyly Köyü’ne de 2 saat süren matruşka seferleri mevcut. Shymkent’in Ayna otobüs istasyonundan sabah 12 ve öğlen 2 civarında kalkar.

Taksi

Shymkent şehrinin herhangi bir noktasından şehre yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Shymkent Havalimanı’na ulaşmak için taksileri kullanabilirsiniz. Şehir içinde sıkça görebileceğiniz Gypsy taksiler, diğerlerine nazaran daha ucuz.

Araç Kiralama

Havalimanından veya Shymkent şehir içinden kiraladığınız aracınızla havalimanına gitmek için Temirlan yoluna girmeniz gerek. Daha sonra şehir çıkışına doğru gidin ve 9 km sonra sola dönün; havalimanını göreceksiniz. Bunun dışında şehir içinde yoğun bir trafiğe rastlamazsınız.

Havalimanı Bilgileri

Shymkent Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 10 km. dışında yer alır. Türkiye’nin birçok şehrinden Shymkent Havalimanı’na direkt uçuşlar mevcut. Shymkent tren yolu istasyonunun 12,6 km. kuzeybatısında yer alan havalimanı, 1923’ten bu yana iç hat ve dış hat uçuşlarıyla hizmet vermekte. 2020’ye kadar yeni terminalin birinci kısmı; 2030’a kadar da ikinci kısmı tamamlanmış olacak. Tren yolu, otobüs, taksi durakları daha geniş bir alana yayılacak. Şu anki 200 bin yolcu kapasitesi, proje sonunda çok daha yüksek sayılara ulaşabilecek.

Shymkent Havalimanı’nın ana havayollarından bazıları; Air Astana, Aeroflot, Bek Air, Qazaq Air. Shymkent Havalimanı terminal binası içerisinde toplu taşıma, şehir yol haritası vb. konular hakkında bilgi alabileceğiniz danışma masaları, sigara içme alanı, hediyelik eşya dükkanları ve market, yeme içme alanları mevcut.

11 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çimkent-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Çimkent-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Çimkent-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Çimkent-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Çimkent-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Çimkent Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Çimkent-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Çimkent-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 2236 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 40 dakika sürüyor.

Çimkent-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Çimkent-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
6ºC
25ºC
Per
Cum
7ºC
27ºC
Cum
Cmt
8ºC
26ºC
Cmt
Paz
7ºC
26ºC
Paz
Pzt
6ºC
25ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Çimkent - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi