Çimkent - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.698 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 33°C / 18°C

Çimkent Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir içinden Shymkent Havalimanı’na taksi, otobüs, tren aktarmalı olarak matruşkalar ile ulaşmanız mümkün. Arada yaklaşık 11 kilometrelik bir mesafe olmasından dolayı bu toplu taşıma araçları oldukça ekonomik. Aynı zamanda araç kiralama şirketinden kiraladığınız aracınızla da havalimanında teslim etmek üzere 10 dakikada havalimanına gidebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezindeki Kabanbay Batyr Caddesi’nin güney ucunda yer alan Shymkent tren yolu istasyonuna web sitesinden veya 8 (725) 295 2120 numarasını arayarak ulaşabilir ve önceden biletinizi ayırtabilirsiniz. Şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunan bu tren istasyonuna yürüyerek ya da otobüsle ulaşmanız mümkün. Aynı zamanda istasyonun yakınından kalkan otobüs ve taksi duraklarından da Shymkent Havalimanı’na direkt gidebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinin 3 km kuzeydoğusundaki Avtovokzal Ayna, Samal’den sonra en büyük ve en yoğun otobüs istasyonu ve şehrin en önemli bölgesi olan Zhibek Zholy ile Aymautov’un kesişiminde yer alır.

Matruşka

Shymkent şehir için sıkça rastlayacağınız matruşkalar, otobüslerden sonra en çok kullanılan toplu taşıma araçları. Ayrıca 3 saatte Taraz’a giden matruşkalar da mevcut. Bunlar, sabah 7 akşam 7 mesai saatleri arasında belirli aralıklarla Samal’den kalkar. Zhabagyly Köyü’ne de 2 saat süren matruşka seferleri mevcut. Shymkent’in Ayna otobüs istasyonundan sabah 12 ve öğlen 2 civarında kalkar.

Taksi

Shymkent şehrinin herhangi bir noktasından şehre yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Shymkent Havalimanı’na ulaşmak için taksileri kullanabilirsiniz. Şehir içinde sıkça görebileceğiniz Gypsy taksiler, diğerlerine nazaran daha ucuz.

Araç Kiralama

Havalimanından veya Shymkent şehir içinden kiraladığınız aracınızla havalimanına gitmek için Temirlan yoluna girmeniz gerek. Daha sonra şehir çıkışına doğru gidin ve 9 km sonra sola dönün; havalimanını göreceksiniz. Bunun dışında şehir içinde yoğun bir trafiğe rastlamazsınız.

Havalimanı Bilgileri

Shymkent Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 10 km. dışında yer alır. Türkiye’nin birçok şehrinden Shymkent Havalimanı’na direkt uçuşlar mevcut. Shymkent tren yolu istasyonunun 12,6 km. kuzeybatısında yer alan havalimanı, 1923’ten bu yana iç hat ve dış hat uçuşlarıyla hizmet vermekte. 2020’ye kadar yeni terminalin birinci kısmı; 2030’a kadar da ikinci kısmı tamamlanmış olacak. Tren yolu, otobüs, taksi durakları daha geniş bir alana yayılacak. Şu anki 200 bin yolcu kapasitesi, proje sonunda çok daha yüksek sayılara ulaşabilecek.

Shymkent Havalimanı’nın ana havayollarından bazıları; Air Astana, Aeroflot, Bek Air, Qazaq Air. Shymkent Havalimanı terminal binası içerisinde toplu taşıma, şehir yol haritası vb. konular hakkında bilgi alabileceğiniz danışma masaları, sigara içme alanı, hediyelik eşya dükkanları ve market, yeme içme alanları mevcut.

11 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çimkent-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Çimkent-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Çimkent-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Çimkent-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Çimkent-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Çimkent Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Çimkent-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Çimkent-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 2697 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 20 dakika sürüyor.

Çimkent-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Çimkent-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
18ºC
33ºC
Pzt
Sal
19ºC
32ºC
Sal
Çar
19ºC
32ºC
Çar
Per
16ºC
32ºC
Per
Cum
14ºC
27ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Çimkent - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi