Cherkassy International Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Cherkassy International Havalimanı Hakkında

Sovyetler Birliği yönetimi tarafından Çerkassi kentinde inşa edilen Cherkasy Uluslararası Havalimanı, 1980’li yılların başında ülkenin en büyük uluslararası havalimanlarından biri konumuna yükselmeyi başardı. Sovyetler Birliği’nin dağılması ve Ukrayna’nın bağımsızlığını kazanmasının ardından 1992’de uluslararası uçuşların durduğu havalimanı bir süre iç hatlar hizmeti verdikten sonra 2002 yılında kapatıldı. Ukrayna’nın Çerkassi kentinde yeniden havalimanı ihtiyacı oluşması üzerine 2007 yılında havalimanında yenileme faaliyetleri başlatıldı ve 2009 yılında havalimanı yeniden ulusal ve uluslararası uçuşlara açıldı. Yeni yolcu terminal binası saatte 400 yolcu ağırlama imkânına sahipken yeni kargo terminal binası da bin tona kadar kargo depolama imkânına kavuştu.

Cherkassy International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Çerkassi Uluslararası Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın ve ulaşım da son derece kolay. Hızlı bir ulaşım aracı için havalimanında araç kiralayabilir veya taksiye binebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız havalimanı yakınındaki otobüs durağından şehir merkezine giden otobüslere binebilirsiniz. Otelinizin havalimanı servis hizmeti veriyor olması ihtimalinin Çerkassi’de çok yüksek olduğunu unutmayın.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralayarak tüm seyahatiniz için konforlu bir ulaşım aracına sahip olabilirsiniz. Kiraladığınız araçla normal trafik koşullarında 10 – 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Taksi

Havalimanı önünde taksiye binerek 15 dakikadan kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Her ne kadar ücret tarifeleri standart olsa da şoförle önceden anlaşmanızda fayda var.

Otobüs

Otobüs durağı havalimanına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor ve çok sık otobüs kalkıyor. Şehir merkezine ulaşmak yarım saatten kısa sürüyor. Bilet fiyatı 3,00 UAH. Otel Servisleri Çerkassi’de bulunan birçok konaklama merkezi misafirlerine havalimanı servis hizmeti sunuyor. Bu hizmetin ücretli olduğunu ve önceden rezervasyon yaptırmak gerektiğini unutmamalısınız. Maliyeti genel olarak taksiden daha yüksek olsa da otel servisleri daha konforlu ve kolay bir ulaşım alternatifi.

07/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Cherkassy International Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ile Çerkassi Uluslararası Havalimanı arasındaki mesafe sadece 5,5 km olduğundan ulaşım hem kolay hem de hızlı. Otel servisi, kiralık araç ya da taksiyle kısa sürede havalimanına varma mümkün. Alternatif olarak havalimanına giden halk otobüsleri de bulunuyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde kiralayacağınız bir araçla 15 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Oteliniz araç kiralama konusunda size yardımcı olabilir. Taksi Şehir merkezinde her zaman taksi bulabilirsiniz. Taksi ile havalimanına ortalama 10 dakikada ulaşmanız mümkün.

Otobüs

Şehir merkezinden kalkan ve havalimanına giden otobüslere binerek yarım saatten daha kısa bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatı tek yön için 3,00 UAH. İneceğiniz otobüs durağı havalimanına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Otel Servisleri Çerkassi’de bulunduğunuz süre boyunca otelde konaklayacaksanız otelinizin havalimanı servis hizmetinden faydalanabilirsiniz. Çerkassi’deki otellerin hemen hepsinde bu hizmet bulunuyor. Önceden rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız.

Havalimanı Bilgileri

1984 yılında ülkenin en büyük havalimanı olması düşüncesiyle kurulan Çerkassi Uluslararası Havalimanı her ne kadar isminde ‘uluslararası’ kelimesini koruyor olsa da günümüzde genel olarak yurtiçi uçuşlara ve charter uçuşlara hizmet veriyor. Çerkassi şehrine ulaşım için en çok tercih edilen alternatif yöntem Kiev’de bulunan Boryspil Uluslararası Havalimanı’ndan veya yine Kiev’de bulunan Zhuliany Uluslararası Havalimanı’ndan Çerkassi’ye aktarma yapmak.

Zaman kaybını göze alabilenler için Kiev’den Çerkassi’ye trenle ulaşmak da mümkün. Çerkassi Havalimanı’nda bankamatik, döviz bürosu, emanet dolabı gibi temel birimlerin hepsini bulabilirsiniz. Saatte 400 yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı şehir merkezinden sadece 5,5 km uzaklıkta yer alıyor.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Cherkassy Seyahat Rehberi
Cherkassy Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
-1ºC
-1ºC
2ºC
-1ºC
1ºC
3ºC
5ºC
9ºC
4ºC
5ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 40 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat 40 dk
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
1 saat 20 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x