Çanakkale - Geçitkale Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
842 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Geçitkale) 18°C / 9°C
Şu anda Geçitkale Yerel Saati
GMT +3

Çanakkale Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’na taksi, otobüsler ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, şahsi aracınızla gelip otoparktan faydalanmanız da mümkün. Taksi Çanakkale Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Şehrin birçok noktasından binebileceğiniz ticari taksiler ile Çanakkale Havalimanı’na uçağınıza yetişme sorunu olmadan rahatlıkla, konforlu ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Üstelik Çanakkale Belediyesi’nin uçak gün ve saatlerine uyumlu olarak ayarladığı belediye otobüsleri sayesinde uçağınızı kaçırma gibi bir riskiniz de bulunmuyor.

Şehir merkezinden bineceğiniz belediye otobüsleri sırayla Necippaşa Cami, Kordon, İskele, Demircioğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Eski Tansaş, Troya Caddesi, Şehit Gürol Caddesi ve Havalimanı güzergahından ilerliyor.

Araç Kiralama

Şehir merkezinden Çanakkale Havalimanı’na gitmek için araç kiralama hizmetini de tercih edebilirsiniz. Havalimanının sizin için özel olarak sunduğu araçları kiralayarak havalimanına rahatlıkta gitmeyi seçebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

İç Hatlar ve Dış Hatlar terminallerine sahip olan Çanakkale Havalimanı’nın İç Hatlar bölümünde; ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe ve THY bilet satış ofisi bulunuyor. Dış Hatlar terminalinde ise VIP salonu yer alıyor. THY, Anadolujet ve Borajet firmaları ile uçuş yapabileceğiniz Çanakkale Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na seferler düzenleniyor.

09/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Geçitkale Şehir Merkezine Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Geçitkale Havalimanı’ndan yaklaşık 2,4 km uzaklıktaki şehir merkezine ulaşmak için taksileri kullanabilir ya da havalimanından araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Geçitkale Havalimanı ile şehir merkezi arasında 2,4 km gibi kısa bir mesafe olduğu için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Bu nedenle havalimanına vardığınızda taksiye binerek hem hızlı hem de konforlu bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Geçitkale Havalimanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunduğu için araç kiralamak biraz pahalıya gelebilir, ancak şehirde uzun süre kalmayı planlıyorsanız, havalimanından kiraladığınız aracı seyahatiniz süresince de kullanabilirsiniz.

31/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çevredeki İl ve İlçeler
Geçitkale Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
9ºC
18ºC
Sal
Çar
10ºC
21ºC
Çar
Per
12ºC
19ºC
Per
Cum
10ºC
20ºC
Cum
Cmt
11ºC
17ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x