Bremerhaven Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Bremerhaven Havalimanı Hakkında

Almanya’nın Bremerhaven şehri yakınlarında yer alan havalimanı, Almanca adıyla Flughafen Bremerhaven olarak biliniyor. Bermerhaven Havalimanı’nın Bremerhaven şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 8 kilometre. Havalimanının pisti çok geniş ve büyük uçaklar için uygun değil. Buna karşılık bölgesel uçuşlarda kullanılan küçük tipteki uçaklar tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Bremerhaven Havalimanı’ndan yıl içinde sürekli uçuş düzenlenmemesi nedeniyle terminal binasında olanaklar son derece sınırlı. Havalimanı terminalinde her an konforlu dinlenme salonundan yararlanabilir, uçuş düzenlenen dönemlerde servis veren danışma ve kayıp eşya bürosuna başvurabilirsiniz.

Şehrin Luneort bölgesi yakınlarında inşa edilen havalimanı genel havacılık ve sivil uçuşlar için kullanılıyor. Önceden düzenli uçuşlara da ev sahipliği yapan havalimanı günümüzde daha çok eğitim amaçlı çalışmalarda faaliyet gösteriyor. Bremerhaven Havalimanı’na en yakın uluslararası havalimanlarından bazıları Bremen’de ve Hamburg’da yer alıyor. Bu iki şehre tren veya otobüsle seyahat ederek tercih ettiğiniz havalimanına ulaşabilirsiniz.  

Bremerhaven Havalimanı’na ulaşmak içinse bir taksi, kiralık araç veya havalimanı servisinden yardım alabilirsiniz. Çevredeki şehir ve kasabalardan buraya gelmeniz gerekiyorsa, yine kiralık araç ve otobüs gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. 

Bremerhaven Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Bremerhaven şehrinin yaklaşık 5 kilometre dışında bulunan Bremerhaven Havalimanı’ndan son yıllarda düzenli uçuşlar gerçekleşmiyor. Şehre ulaşmak için kullanılabilecek en yakın havalimanı Bremerhaven’in güneyinde yer alan Bremen’de.

Bremen Havalimanı’ndan Bremerhaven’e Ulaşım

Bremen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Bremerhaven’e ulaşmak için düzenli olarak gerçekleşen tren seferlerinden yararlanabilir, havalimanından şehre doğrudan ulaşabileceğiniz bir araç kiralayabilir veya şehirde hizmet veren özel servislerden birine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Havalimanı önünde zorlanmadan bulabileceğiniz taksilerle günün 24 saati şehre yolculuksa bir diğer seçenek. Daha ayrıcalıklı ve rahat bir seyahat deneyimini tercih ederseniz Bremen’den Bremerhaven’e kadar yapacağınız yolculukta limuzin kiralama alternatifini de düşünebilirsiniz.

Tren

Trenler Bremen Havalimanı’ndan Bremerhaven’e ulaşmak için aktarmalı da olsa en rahat ve ekonomik araçlar arasında. Bremerhaven trenlerinden birine binmek için öncelikle Bremen Havalimanı’ndan şehrin merkezinde bulunan merkezi tren istasyonuna gelmelisiniz. Havalimanından doğrudan binebileceğiniz her 10 dakikada bir hareket eden tramvaylarla Bremen Tren İstasyonu’na ulaşmak son derece kolay. İstasyona gelmek için 6 numaralı tramvay hattını kullanmalısınız. Sonrasında ise Bremerhaven trenine aktarma yapabilir ve doğrudan şehre seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Otobüs de tıpkı tramvay gibi Bremerhaven’e ulaşmak için aktarmalı olarak kullanılabilecek araçlardan biri. Havalimanından bineceğiniz otobüslerle tren istasyonuna gelebileceğiniz gibi otogara kadar giderek buradan Bremerhaven yönüne hareket eden otobüslerden biriyle yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Otobüs aktarması tren ve tramvaya kıyasla biraz daha zahmetli ve uzun zaman alabiliyor. Bununla birlikte başta taksi ve özel servis araçları olmak üzere direkt ulaşım sağlayan araçlardan daha ekonomik bir seçenek olduğunu göz önünde bulundurmanızda yarar var. Havalimanından hareket eden otobüsler her 30 dakikada bir yolcularını Bremen şehir merkezine taşıyor ve buradan Bremerhaven’e ulaşmak için alternatif araçlardan birine aktarma yapmanız gerekiyor.

Taksi

Bremen Havalimanı ile Bremerhaven şehir merkezinde arasında bulunan mesafe yaklaşık 65 kilometre. Bu da taksiyi havalimanı ile kent merkezi arasında yolculuk için en ekonomik araç olmasa da seçenekler arasına alınabilecek bir alternatif haline getiriyor. Bremen Havalimanı önünde yolcuları için günün 24 saati hazır bekleyen taksilerle yaklaşık 1 saat içinde Bremerhaven’e ulaşma şansınız var. Yolculuk süresi yol ve trafik durumuna göre değişebiliyor. Eğer ailenizle veya tanıdıklarınızla birlikte seyahat ediyorsanız Bremerhaven’e kadar ödemeniz gereken taksi ücretini paylaşabilir ve bu sayede taksiyi tren ve otobüsler kadar olmasa da ekonomik bir araç olarak kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Almanya’nın ve Avrupa’nın en gelişmiş havalimanlarından biri olan Bremen Havalimanı’nda araç kiralama konusunda da çok sayıda alternatifiniz var. Havalimanında Terminal 3’te ofislerini görebileceğiniz araç kiralama ofislerinden dilediğinizi seçerek aracınızı çok kısa sürede kiralayabilir ve Bremerhaven şehrine doğru yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Bremen Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmalarından bazıları AVIS, Europcar, Hertz, Dollar, National, Alamo ve Sixt olarak sıralanabilir. Bu firmalardan telefonla rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi internet üzerinden online olarak da araç rezervasyonunuzu tamamlayabilir, şehre iner inmez aracınızı hazır bulabilirsiniz.

Özel Araç

Kendi aracıyla seyahati tercih eden yolcular için de Bremen’den Bremerhaven yönüne yolculuk son derece rahat ve konforlu denebilir. Bunun için öncelikle aracınızda bir navigasyon cihazı bulundurmanız özellikle şehre yapacağınız ilk yolculuk olacaksa fazlasıyla hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bremen Havalimanı’ndan aracınızla yola çıktığınızda Bremerhaven’e ulaşmanız yaklaşık 45 dakikanızı alacak. Eğer havalimanı çıkışında veya şehir merkezinde trafik varsa bu süre 1 saate kadar uzayabilir.

Servis Araçları

Bremen Havalimanı’nda yolcularını şehrin merkezine veya çevresinde yer alan çeşitli noktalara ulaştıran servis araçları da hizmet veriyor. Üstelik bu servislerin ücretleri taksiye veya araç kiralamaya kıyasla daha uygun. Bununla birlikte servis araçlarının hareket saatleri uçağınızın iniş saatine uygun olmayabilir. Öncesinde internet üzerinden bu konuyla ilgili araştırmanızı yaparak uçuş saatinize uygun bir servis aracı olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Servislerle Bremerhaven’e kadar yolculuğun süresi de genellikle 1 saati fazla aşmıyor.

Transfer Araçları

Servis araçlarından farklı olarak daha az sayıda yolcuya da hizmet veren lüks transfer araçlarını Bremen Havalimanı’na indiğinizde rahatlıkla bulabilir veya şehre gelmeden önce rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Genellikle kapıdan kapıya hizmet veren bu araçlar şoförleri ile kısa sürede yolcularını havalimanından diledikleri noktaya ulaştırıyor.

Şehri iş amacıyla ziyaret eden gezginlerin dışında rahat ve pratik bir transfer aracıyla Bremerhaven’e gelmek isteyenlerin tercihi olan bu araçlardan yararlanmak isterseniz özellikle yoğun geçen sezonlarda en azından birkaç hafta öncesinden rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Böylece havalimanına indiğinizde size özel transfer aracınızı terminal çıkışında hazır bulabilir ve Bremerhaven şehir merkezine olan yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Limuzin

Özellikle yeni evliler veya sevdiklerine özel bir sürpriz yapmak isteyen yolcular tarafından tercih edilen limuzin tipi araçlar da Bremen Havalimanı’ndan Bremerhaven’e yolculuğunuzu kolaylaştırmaya hazır. Bremen’de limuzinler diğer birçok şehirde olduğu gibi oldukça pahalı araçlar. Buna karşın özel şoförleri ile birlikte yolcuları karşılayan limuzinlerle herhangi bir aktarmaya ihtiyaç duymadan havalimanından şehrin merkezine kadar gelebilir ve dilediğiniz yerin kapısına kadar son derece ayrıcalıklı bir yolculuğun sonunda ulaşabilirsiniz. Limuzin kiralama konusunda destek alabileceğiniz alternatiflere internet üzerinden hızla ulaşabilirsiniz. Bu konuda diğer bir seçenekse havalimanında bulunan kiralama ofislerinden lüks araç kiralama desteği almak olabilir.

13/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Bremerhaven Havalimanı'na Ulaşım

Kuzey Almanya’da bulunan Bremerhaven şehrinin yakınlarında yer alan Bremerhaven Havalimanı, önceki yıllarda şehrin ulaşımı için kullanılsa da son dönemlerde tarifeli uçuşlara kapanmış durumda. Şehre en yakın uluslararası havalimanı ise Bremerhaven’e yaklaşık 65 kilometre uzaklıkta yer alan Bremen şehrinde bulunuyor. Bremerhaven’in merkezinden havayolu ile Almanya’nın veya dünyanın farklı şehirlerine yolculuk yapmak isteyenlerin kent merkezinden toplu taşıma araçları veya taksi ve araç kiralama gibi farklı ulaşım alternatifleriyle Bremen’de yer alan havalimanına gelmeleri gerekiyor.

Bremerhaven Şehir Merkezinden Bremen Havalimanı’na Ulaşım

Bremerhaven kent merkezinden Bremen yönüne doğru yapacağınız yolculuk tercih ettiğiniz araca ve trafiğin durumuna göre değişiklik gösterse de ortalama 1 saat kadar sürüyor. Kentin merkezi noktalarından yola çıkarak Bremen Havalimanı’na gelebileceğiniz alternatif araçlar arasında en pratik ve hızlı olanlardan biri dilediğiniz an kapınıza kadar çağırabileceğiniz taksiler. Bu konuda kararınızı verirken değerlendirebileceğiniz diğer seçenekler arasında ise özel yolcu servisleri, araç kiralama, tren, özel araç, transfer aracı ve limuzin gibi farklı ihtiyaçlara yanıt veren alternatifler sıralanıyor.

Tren

Bremerhaven Tren İstasyonu’ndan günün neredeyse tamamında binebileceğiniz trenlerle doğrudan Bremen şehir merkezine gelebilirsiniz. Bremen’de şehrin merkezinde yer alan tren istasyonunda indiğinizde 10 dakikada bir havalimanı yönünde yolcu taşıyan tramvaylara aktarma yapabilir ve hızlıca havalimanına yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs

Bremerhaven’in merkezinden binebileceğiniz otobüsler de tren gibi Bremen Havalimanı’na aktarmalı olarak seyahat edebileceğiniz araçlar arasında. Otobüslerle aktarma yaparak havalimanına yolculuk neredeyse trenlerle aynı zaman aralığında tamamlanıyor ancak trafiğin sıkışık olduğu zamanlarda otobüsle yapılan yolculuğun süresi biraz daha uzayabiliyor. Eğer aceleniz varsa otobüs yerine doğrudan trenleri ve sonrasında tramvayı kullanmak havalimanına ulaşırken hız kazanmanız açısından yararlı olacaktır.

Taksi

Taksi ile Bremerhaven ile Bremen Havalimanı arasında taksi ile yolculuk da ulaşım için seçenekleriniz arasında. Bulunduğunuz yerin kapısından alarak yaklaşık 50 dakika içinde Bremen Havalimanı’na ulaştıran taksileri bu rotada kullanabileceğiniz en uygun fiyatlı alternatif olarak değerlendirmek mümkün olmasa da rahat bir seyahat deneyimi için biraz daha fazla ödeme yapmayı göze alabilirsiniz.

Şehirden havalimanına ulaşım için taksiler genellikle belirli bir ücret aralığında yolcularını taşıyorlar ancak özellikle çok yoğun geçmeyen dönemlerde önceden görüşerek fiyatı bir miktar indirme şansınız olabilir. Taksileri havalimanı yönüne seyahat edecek farklı yolcularla birlikte kullanırsanız bu araçlardan çok daha uygun fiyata yararlanma şansını da yakalayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bremerhaven araç kiralama konusunda özelikle Almanya’nın diğer şehirleri ile kıyaslandığında biraz yetersiz gelebilir. Yine de kent merkezinde dilediğiniz özelliklere sahip aracı sağlayan bir kiralama ofisi bulabilir ve uluslararası geçerliliğe sahip sürücü belgenizle aracınızı kiralayabilirsiniz. Bu konuda bir diğer seçenekse Bremen’e indiğinizde aracınızı doğrudan havalimanında bulunan ofislerden birinden kiralamak. Böylece havalimanına dönüşte de kiralık aracınızda kolayca yararlanabilir ve kiraladığınız aracı yine havalimanında zorlanmadan kiralama ofisine teslim edebilirsiniz.

Özel Araç

Kendine ait araçla yolculuk yapan Bremerhaven ziyaretçileri şehirden ayrıldıktan sonra önce Bremen yönünde devam ederek ve daha sonra Bremen Havalimanı yönlendirmelerini izleyerek havalimanına 45-50 dakikada ulaşabilirler. Havalimanına geldikten sonra aracınızı hem kısa hem de uzun süreli olarak bırakabileceğiniz otopark alanlarını kullanarak doğrudan terminale giriş yapmak da son derece rahat bir seçenek.

Servis Araçları

Servis araçları genellikle Bremen şehir merkezi ve yakın çevresinde kullanılan bir ulaşım alternatifi olsa da Bremerhaven’den havalimanı yönüne yapacağınız yolculuk için de önceden rezervasyon yaptırarak bu aracı kullanabilirsiniz. Bremerhaven’i iş veya civarda düzenlene bir organizasyon için ziyaret ediyorsanız özellikle kalabalık gruplar için avantajlı fiyatlar sunan servis firmalarıyla görüştükten sonra kararınızı verebilirsiniz.

Transfer Araçları

Lüks ve rahat araçlarıyla yolcularını Bremerhaven’den Bremen Havalimanı’na ulaştıran transfer araçlarından faydalanmak da bir diğer seçenek. Herhangi bir yerde durmadan doğrudan havalimanına ulaştıran transfer araçları ihtiyaçlarınıza göre farklı kapasiteye ve özelliklere sahip araçlarıyla hizmetinizde. Bu araçları kullanmak için de mutlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Konuyla ilgili fazla bilginiz yoksa transfer aracı kiralama için otelinizden yardım alabilirsiniz.

Limuzin

Bremerhaven’den yola çıkarak Bremen Havalimanı’na gelirken limuzin ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. Limuzin kiralama firmaları genellikle Bremen ve yakın çevresinde bulunsa da Bremerhaven için de hizmet veriyorlar. Dilediğiniz an kapınızda hazır bulabileceğiniz limuzinlerle havalimanına yolculuğunuzun süresi genellikle 40-50 dakika arasında değişiyor.

Havalimanı Bilgileri

Almanya’nın en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Bremen yakınlarında bulunan Bremen Havalimanı, Bremerhaven gibi çevre şehirlere ulaşım için de kullanılıyor. Almanya’nın ve Avrupa’nın birçok şehrine doğrudan ulaşım olanağı tanıyan havalimanı başta yeme içme ve alışveriş olmak üzere ziyaretçilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Terminal 3’de yer alan teras ise havalimanından seyahat eden yolculara uçaklara çok daha yakından bakma fırsatı sunarak bambaşka bir deneyim yaşatıyor.

Havalimanında uçağınızı beklerken veya şehir merkezine doğru yolculuğunuzdan önce sergileri gezebilir, belirli dönemlerde gerçekleşen etkinliklerle vakit geçirebilirsiniz. Bremen Havalimanı’nda ayrıca Avrupa, Uzak Doğu, Amerikan hatta Türk mutfağından seçme lezzetleri tadabileceğiniz çok sayıda restoran da bulunuyor. Istanbul Foods & Drinks, Punto Pasta, Kamps Bakery, Asien Bankett, Camps Bakery ve Mc Donald’s bu yerlerden bazıları.

Havalimanında alışveriş yapmak isterseniz hediyelik eşyalar, kişisel bakım ürünleri, giyim, kozmetik ve çok daha fazlası burada sizi bekliyor. Space Shop, Travel Value & Duty Free Shop, Martinshof Airport Shop Bremen Havalimanı’nda yolculuğunuzdan önce ve sonra alışveriş yapabileceğiniz seçenekler arasında sıralanıyor. Uçuştan önce ve sonra para çekebileceğiniz veya diğer bankacılık işlemleriniz için kullanabileceğiniz ATM cihazlarını da havalimanı terminalinde görebilir ve dilediğiniz an yararlanabilirsiniz.

Seyahatiniz sırasında veya sonrasında yerel gazete ve dergilere göz atmak isterseniz Terminal 1’de bulunan kitap mağazasına gelebilirsiniz. Havalimanı terminalinde dilediğiniz an yararlanabileceğiniz kablosuz internet bağlantısı ile bir internet kafe de yolcuların hizmetine sunuluyor.

13/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bremerhaven Seyahat Rehberi
Bremerhaven Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
1ºC
2ºC
3ºC
4ºC
7ºC
6ºC
6ºC
5ºC
7ºC
10ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 20 dk
Ankara
2 saat 50 dk
Antalya
3 saat
Bodrum
2 saat 50 dk
Gaziantep
3 saat 30 dk
İstanbul
2 saat 30 dk
İzmir
2 saat 40 dk
Trabzon
3 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bremerhaven Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bremerhaven Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bremerhaven Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bremerhaven Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Bremerhaven Havalimanı’na alternatif olarak Baltrum Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi