Bombay - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.660 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 28°C / 9°C

Bombay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

20 milyondan fazla nüfusu ile Hindistan'ın ve dünyanın en kalabalık kentlerinden biri olarak anılan Mumbai, aynı zamanda ülkenin en yoğun havalimanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Mumbai Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı Paris, Londra, İstanbul ve Bangkok gibi kentlerden her gün çok sayıda yolcuyu ağırlıyor.

Havalimanı Mumbai kent merkezine fazla uzak değil. Ancak şehrin yoğun trafiği nedeniyle yolculuk tahmin edilenden daha uzun sürebiliyor. Mumbai şehir merkezinden havalimanına ulaşım kullanılan araca ve yol durumuna bağlı olarak değişse de genellikle 45 dakika ile 2 saat arasında sürüyor. Mumbai'nin merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz araçlar arasında taksilerin en rahat seçenek olduğunu söylemek mümkün. Ancak fiyatının otobüs ve taksilere göre daha yüksek olduğunu unutmayın.

Havalimanından doğrudan ulaşabileceğiniz bir ten istasyonu olmasa da otobüslerle trenlere de aktarma yapabilir ve kent merkezine trenle ulaşabilirsiniz. Trenler şehirde en hızlı ulaşım aracı olsa da günün neredeyse tamamında çok kalabalık oldukları için tavsiye edilmiyor. Havalimanından dilerseniz araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak Mumbai'den farklı kentlere yolculuk yapmayı planlıyorsanız araç kiralama çok uygun bir seçenek olmayacaktır. Çünkü Hindistan'da şehirler arasında mesafeler genellikle fazla ve bu mesafeleri aşmak için trenler araç kiralamaya kıyasla çok daha rahat.

Taksi

Mumbai'de şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kentte bu konuda dikkat etmeniz gerekense ön ödemeli bir taksiye binmek. Bu sayede ödeyeceğiniz tutarı önceden bilebilir ve gereğinden fazla ödeme yapmadan havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehirde taksimetre sistemi ile çalışan klasik taksiler de mevcut ancak Mumbai'nin yoğun trafiği de eklendiğinde bu araçlar ön ödemeli taksilere kıyasla çok daha masraflı olabiliyor.

Otobüs

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için doğrudan seferler bulunmuyor. Ancak merkezden trenlerle havalimanı yakınlarında bulunan Ville Parle ve Andheri bölgelerine kadar gelebilir ve buralardan bineceğiniz otobüslerle kısa sürede havalimanında olabilirsiniz. Mumbai'de hem trenler hem de otobüsler genellikle çok kalabalık olabiliyor. Bu anlamda pek rahat ve konforlu birer seçenek değiller. Ancak yine de kentin merkezinden havalimanına daha hızlı ulaşmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Eğer yanınızda fazla eşyanız yoksa siz de bu rotayı izleyerek Mumbai şehir merkezinden havalimanına kadar ulaşabilirsiniz.

Tren

Şehirden havalimanına kadar gelmek için tenlere binenler diğer ulaşım araçlarını tercih edenlere göre çok daha hızlı bir şekilde havalimanında olabilirler. Ancak trenler her zaman çok kalabalık. Bu nedenle taksiler pahalı olsa da en azından çok daha konforlu bir araç olduğu için tercih ediliyor. Yine de trenleri kullanmak isterseniz şehir merkezinden yola çıkarak Andheri veya Ville Parle bölgelerinde inebilir, buradan otobüslere aktarma yaparak havalimanına kadar gelebilirsiniz. Eğer havalimamına gelirken yanınızda fazla eşya taşımıyorsanız trenleri kullanırken çok daha rahat olabilirsiniz.

Otel Servisleri

Mumbai gibi kalabalık ve turistik bir şehirde çok sayıda bulunan otellerden birinde kalıyorsanız kent merkezinden havalimanına gelmek için otelinizin servisini de kullanabilirsiniz. Şehirde bazı oteller bu hizmeti misafirlerine ücretli olarak sunarken bazılarında ise otel servislerinden ücretsiz olarak yararlanmak mümkün. Diğer birçok şehirde olduğu gibi Mumbai'de servisler sizi otelinizin önünden alarak havalimanına kadar ulaştırıyor. Böylece elinizde fazla bavullarınız ve ağır eşyalarınız olsa dahi Mumbai'nin merkezi noktalarından havalimanına kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Mumbai'de araç kiralamak hem şehir içinde ulaşım için hem de kentin merkezinden havalimanına ulaşımda son derece rahat bir ulaşım alternatifi. Kentte hem havalimanında hem de şehrin farklı bölgelerinde araç kiralama ofislerini bulabilir ve dilediğiniz özelliklerde bir aracı kiralayarak Mumbai trafiğine karışabilirsiniz.

Kent içinde trafik biraz karmaşık olsa da toplu taşıma araçlarının pek konforlu olmadığını hesaba katarsanız araç kiralama bu anlamda en iyi alternatiflerden biri. Ancak eğer araç kiraladıktan sonra farklı kentlere yolculuk yapmayı planlıyorsanız Hindistan'da kentler arasında mesafelerin oldukça fazla olduğunu unutmayın. Eğer Mumbai'den ülkenin diğer şehirlerine yolculuk yapmak isterseniz trenleri kullanmak çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Limuzin

Kentte hem Mumbai şehir merkezi ve havalimanı arasında hem de şehir içinde farklı bölgelere yolculuk yapanlar için limuzin kiralama seçeneği de bulunuyor. Genellikle özel şoförü ile hizmet veren bu araçların saatlik ve günlük ücretleri çok düşük değil. Ancak siz de şehrin merkezinden havalimanına daha rahat ve keyifli bir yolculuk yapmak isterseniz rahatlıkla limuzinleri tercih edebilirsiniz. Eğer limuzin veya farklı bir lüks araç kiralamayı düşünüyorsanız internet üzerinden karşılaştırma yaparak da kararınızı verebilirsiniz.

Paylaşımlı Araç

Mumbai'de hem taksilerle şehir merkezinden havalimanına kadar gelmek isteyen hem de bunun için fazla ödeme yapmak istemeyenler için paylaşımlı araç seçeneği de bulunuyor. Bu sayede aracı bir veya birkaç kişi ile paylaşarak yolculuk maliyetini düşürebilirsiniz. Eğer kent merkezinden havalilamanına gelmek için taksinizi paylaşacak farklı müşteriler bulamazsanız bu konuda otelinizden de destek isteyebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Hindistan'ın en kalabalık ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Mumbai'yi dünyaya bağlayan Mumbai Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki ayrı terminalden oluşuyor. Paris, Londra, Singapur, İstanbul, Bangkok, Dubai ve Frankfurt gibi farklı kentlerden her gün çok sayıda yolcuyu ağırlayan havalimanında Hint ve dünya mutfaklarından seçme lezzetleri tadabileceğiniz restoran ve kafeler, alışveriş konusunda neredeyse sonsuz alternatif sunan mağazalar, dergi, gazete ve kitap gibi okumak için bir şeyler alabileceğiniz büfeler, hediyelik eşya dükkanları ve son derece geniş bir duty free Mumbai yolcularını bekleyen ayrıcalıklar arasında.

Havalimanında ayrıca çok daha rahat bir ortamda dinlenebileceğiniz, çalışabileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz özel yolcu salonları da mevcut. Havalimanında ayrıca paranızı Hindistan rupisi veya diğer para birimlerine çevirebileceğiniz döviz bürosu ile para çekme, gönderme ile diğer bankacılık işlemleriniz için kullanabileceğiniz ATM cihazları da mevcut.

Kent merkezi ile havalimanı arasında ulaşımını kiralık araçlarla sağlamak isteyenler için havalimanında AVIS ve First gibi firmaların kiralama ofisleri de bulunuyor. Havalimanı önünde hazır bekleyen otobüslerle yakınlarda bulunan tren istasyonlarına, taksilerle ise kentin her bölgesine ulaşmak mümkün.

Havalimanı ve çevresinde konaklamak isteyenler içinse Hyatt Regency, The Lalit Mumbai, The Leela Mumbai, Hilton Mumbai, Hotel Suba International gibi farklı alternatifler konuklarını bekliyor. Havalimanından alacağınız şehir rehberleri kenti daha iyi tanımanız için oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca yine Mumbai Havalimani'nda Hint kültürü ile ilgili çok sayıda hediyelik de bulabilir ve satın alabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bombay-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bombay-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bombay-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bombay-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Bombay-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Chhatrapati Shivaji Maharaj Intl. Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Bombay-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Bombay-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 3659 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 4 saat 30 dakika sürüyor.

Bombay-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Bombay-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
9ºC
28ºC
Cmt
Paz
10ºC
31ºC
Paz
Pzt
9ºC
31ºC
Pzt
Sal
9ºC
29ºC
Sal
Çar
9ºC
26ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Bombay - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi