Blantyre Uçak Bileti Ara

Blantyre Hakkında

Afrika kıtasındaki Malavi’de bulunan Blantyre şehri, ülkenin en yoğun nüfuslu ikinci şehri. Ülkenin güneyinde kalan şehirde 2013 verilerine göre yaklaşık 745 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Aynı zamanda ülkenin en önemli ticari şehri olan Blantyre’de bu nedenle sürekli nüfus artış gösteriyor. Ülkenin başkenti Lilongwe’den sonra en kalabalık şehir olan Blantyre’in, 1876’da İskoç Kilisesi’nin misyonerlik faaliyetleri sırasında kurulduğu biliniyor.

Ayrıca ülkenin en büyük ikinci havaalanına sahip olan şehirde, uluslararası uçuşlar da sağlanıyor. Şehirde aynı zamanda komşu şehirlere ulaşımı sağlayan demiryolu ulaşımı da mevcut. Şehirde yüksek donanıma sahip bir hastane ve bir özel klinik bulunuyor. Ülkenin devlet televizyon kanalı ve yüksek mahkemesi de bu şehirde yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Blantyre uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Blantyre varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Blantyre uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Blantyre uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Blantyre uçuşları Chileka Intl Havalimanı ve Mvuu Camp Havalimanı'na düzenleniyor.

Blantyre uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Blantyre uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Blantyre Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
14ºC
19ºC
Paz
Pzt
15ºC
22ºC
Pzt
Sal
15ºC
24ºC
Sal
Çar
16ºC
25ºC
Çar
Per
17ºC
24ºC
Per
Haritada Görüntüle
Blantyre Alternatif Ulaşım
Para birimi