Bandırma Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Bandırma Havalimanı Hakkında

Bandırma Havaalanı, Balıkesir’de Bandırma’da bulunan bir havaalanıdır. 1960 yılında kurulan havaalanı; Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve 6. Hava Kuvvetleri’ne ev sahipliği yapıyor. Günümüzde hem halka açık olan hem de askeri meydan olarak kullanılan Bandırma Havaalanı, geçirdiği restore işlemlerinden sonra yepyeni bir mimariye sahip oldu. Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanını her yıl binlerce yolcu ziyaret ediyor. 56’dan fazla şehre aktarmasız uçuş hizmeti veren Bandırma Havaalanı için bu rakamın sonraki yıllar için arttırılması hedefleniyor.

Bandırma Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Marmara Bölgesi’nin en güzel tatil beldelerden biri olan Bandırma’ya havayolu ile ulaşım için genellikle İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı kullanılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Bandırma’nın merkezine ulaşmak aktarmalarla birlikte yaklaşık 3 saat sürüyor.

Havalimanından binebileceğiniz metro ile Yenikapı’ya kadar gelebilir, buradan Bandırma feribotlarına aktarma yaparak merkeze kolayca ulaşabilirsiniz. Metro ve feribotun dışında araç kiralama, özel araçlar ve yolcu servisleri ile de havalimanından Bandırma’ya ulaşma olanağınız var. Taksi de bu yolculuk için alternatifleriniz arasında ancak arada bulunan mesafe nedeniyle taksiler oldukça masraflı gelebilir.

Eğer zaman kazanmak isterseniz feribot ve metro aktarması en pratik yöntem. Rahat ve konforlu bir yolculuğu tercih ederseniz de özel yolcu servislerini değerlendirme şansınız var.

Metro

İstanbul Atatürk Havalimanı’na indikten sonra Bandırma’ya doğru yolculuğunuza devam etmek için öncelikle havalimanı terminali ile direkt bağlantısı bulunan metroya aktarma yapmalısınız. Havalimanından geçen M1 metrosu ile Yenikapı’ya kadar gelebilir, buradan hızlı feribotlara binerek Bandırma Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. İskeleden binebileceğiniz taksilerle Bandırma’da yolculuğunuza dilediğiniz istikamette devam edebilirsiniz. Metro ile Yenikapı’ya ulaşmak 35 dakika alıyor. Metro aynı zamanda bu rota için kullanabileceğiniz en hızlı ulaşım araçlarından biri.

Otobüs

Gelen yolcu terminali çıkışından binebileceğiniz YH-1 numaralı otobüsler havalimanı yolcularını Yenikapı’da bulunan feribot iskelesine getiriyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde otobüslerle yolculuk metrodan daha uzun sürebiliyor. Bununla birlikte eğer aceleniz yoksa hem ekonomik hem de kolay bir seçenek olan otobüslerle iskeleye kadar gelerek feribotla yolunuza devam edebilirsiniz. Otobüsleri Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar terminalinin çıkışında bulabilirsiniz.

Taksi

Atatürk Havalimanı’ndan Bandırma’ya taksi ile ulaşmak çok daha masraflı bir yöntem olduğu için taksi genellikle Yenikapı’da bulunan feribot iskelesine ulaşım için kullanılıyor. Bu rotada taksiler için ödemeniz gereken ortalama tutar trafiğin durumuna göre değişiklik gösterse de yaklaşık olarak 40-50 TL civarında.

Dilerseniz terminal çıkışında hazır bekleyen taksilerle görüşerek ortalama ücretle ilgili detaylı bilgi alma şansınız da var. Havalimanında kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz taksiler de hizmet veriyor. Eğer ödemenizi kartla yapmak isterseniz taksiye binmeden önce bu tercihinizi belirtebilirsiniz. Taksiyle Yenikapı İskelesi’ne geldikten sonra buradan feribotlara binebilirsiniz.

Hızlı Feribot

Metro ile havalimanından Yenikapı’ya kadar geldikten sonra buradan Bandırma feribotlarına aktarma yapabilirsiniz. Bandırma feribotları Yenikapı’dan her gün saat: 07:00’de ve 18:30’da hareket ederek Bandırma’ya yolcularını taşıyor. Saat: 07:00’de hareket eden feribota aracınızla birlikte de binebilirsiniz.

Feribot saatleri yılın belirli dönemlerinde değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle yolculuk planlarınızı yapmadan önce internet üzerinden güncel sefer tarifesini incelemenizde ve planınızı buna göre şekillendirmenizde yarar var. Feribotlarla Bandırma’ya yolculuk yaklaşık 130 dakika sürüyor.

Özel Araç

Eğer kendi aracınızla seyahat ediyorsanız İstanbul Atatürk Havalimanı’nda farklı güzergâhları izleyerek Bandırma’ya ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Bandırma’ya karayolu ile yaklaşık 120 kilometrelik bir mesafe bulunuyor ve bu mesafede yapacağınız yolculuk 3 saate yakın sürüyor. Otomobilinizle arabalı feribotlara binerseniz yolculuk süresi 2 saat 10 dakikaya kadar inebiliyor. İstanbul’un yoğun trafiği de göz önüne alındığında Yenikapı’dan feribotlara binmek çok daha hızlı ve rahat bir seçim olacaktır.

Transfer Araçları

Yolculuğunuza başlamadan önce internet üzerinden rezervasyonunuzu yaptırarak size özel bir transfer aracıyla yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç kişilik aile veya arkadaş gruplarından çok daha kalabalık organizasyonlara dek farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen transfer araçları ile dilerseniz Yenikapı İskelesi’ne kadar gelebilir veya Bandırma’ya devam edebilirsiniz.

Bu araçlar için ödemeniz gereken ücret ise seçilen araç tipi, yolcu sayısı ve gidilen mesafeye göre farklılık gösteriyor. Transfer araçlarının bir diğer avantajı ise özellikle taşıması zor eşyalarla yolculuk yapanlara kolaylık sağlayan doğrudan transfer hizmeti sunmaları.

Havataş

Atatürk Havalimanı terminal çıkışından binebileceğiniz Havataş servisleri ise Yenikapı İskelesi’ne ulaşmak da son derece hızlı alternatiflerden biri. Havataş servislerinin ücretleri metro ve otobüs kadar düşük değil ancak taksi ve özel servislerden çok daha uygun.

24/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Bandırma Havalimanı'na Ulaşım

Bandırma’dan havayolu ile Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerine yolculuk yapmak isteyenler genellikle İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı’nı tercih ediyorlar. Bandırma merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmak içinse çok sayıda farklı alternatifiniz var.

Bu güzergah boyunca yolcular sıklıkla hızlı feribotla Yenikapı’ya gelerek Yenikapı’dan metro, taksi, otobüs, havalimanı servisi veya transfer araçlarına aktarma yapıyorlar.

2 saatten biraz daha uzun süren feribot yolculuğu sonrasında metro kullanabileceğiniz en hızlı ve kolay yöntem denebilir. Otobüs, havalimanı servisi ve taksiler ise İstanbul’un yoğun trafiği nedeniyle gecikmelere sebep olabilecek araçlar.

Hızlı Feribot

Bandırma’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapacağınız yolculuğunuz için öncelikle Bandırma’dan kalkan hızlı feribotlara binmelisiniz. Günün farklı saatlerinde gerçekleşen feribot seferleri Marmara’nın karşı kıyısından yolcularını İstanbul’a taşıyor. Bandırma’dan Yenikapı’ya seferler sabah saat: 07:30’dan akşam 18:30’a kadar farklı saatlerde gerçekleşiyor.

Feribot seferlerinin saatleri yaz ve kış gibi dönemlere göre de değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle feribota binmek için yola çıkmadan önce mutlaka sefer saatlerini öğrenin ve bu saatlere uygun zamanlarda yola çıkmaya çalışın. Bu sayede iskelede uzun zaman boyunca beklemeden feribota binebilir ve yola çıkabilirsiniz.

Metro

Bandırma’dan feribotla Yenikapı’ya kadar geldikten sonra buradan metroya aktarma yapabilirsiniz. Yenikapı’dan hareket eden M1 hatlı metro doğrudan havalimanına kadar geliyor. Yenikapı ile Atatürk Havalimanı arasında metro yolculuğu yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Otobüs

Otobüsler de Yenikapı İskelesi’nden havalimanına ulaşım için aktarma yapabileceğiniz alternatif toplu taşıma araçlarından. Buradan kalkan YH-1 hatlı otobüs yaklaşık 40-50 dakika içinde yolcularını havalimanına ulaştırıyor. Bu yolculuğun süresi trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Uçağınıza yetişme konusunda aceleniz varsa otobüs yerine Yenikapı’dan metroya binmek hız kazandırması açısından faydalı olabilir.

Taksi

Eğer elinizde ağır bavullarınız varsa ve uçağa yetişmek için fazla aceleniz yoksa taksilere binerek havalimanına gelebilirsiniz. Yol durumuna göre 35-50 dakika arasında değişen yolculuk metroya göre çok daha rahat ve konfor açısından cezbedici. Ancak trafik ihtimaline karşı öncelikle yol durumunu kontrol etmelisiniz.

Havataş

Şehirde hizmet veren Havataş servisleri Yenikapı Feribot İskelesi’nden yolcularını alarak doğrudan havalimanına getiriyor. Bu anlamda taksi kadar olmasa da otobüslerden daha hızlı bir araç. Ancak eğer trafiğin yoğun olduğu bir saate denk gelirseniz bu servisler size biraz zaman kaybettirebilir. Fiyatı ise taksiden daha ucuz olmakla birlikte belediye otobüslerinden daha pahalı.

Özel Araç

Özel aracınız varsa Bandırma’dan karayolu ile veya arabalı feribotlardan birine binerek İstanbul’da Yenikapı’ya gelebilir, buradan da kısa sürede havalimanı terminali girişinde olabilirsiniz. Havalimanında yer alan otoparklar ve kısa süreli duraklama alanları aracıyla gelenler için kolaylık sağlıyor.

Eğer trafiğe takılmak istemiyorsanız aracınızı Yenikapı’da bırakarak buradan metroya da binebilirsiniz. Yenikapı’dan aracınızla yola devam etmek isterseniz Bakırköy ve Atatürk Havalimanı levhalarını takip ederek yaklaşık 30-40 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz.

Transfer Araçları

Bandırma ve çevresinde hizmet veren özel transfer firmalarından birinden bu hizmeti alabileceğiniz gibi isterseniz Yenikapı’ya geldikten sonra İstanbul içinde havalimanına ulaşmak için özel transfer araçlarından faydalanabilirsiniz. Transfer araçları şoförleri ile yolcularını karşılıyor ve havalimanı giriş kapısına kadar bırakıyor. Bu araçlara ödemeniz gereken ücretin ise gidilen mesafe ile yolculuk yapanların toplam sayısı ve aracın özellikleri gibi birçok kıstasa göre farklılık gösterebildiğini unutmayın.

Havalimanı Bilgileri

İstanbul’u ve yakın çevresini dünya ile buluşturan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yolculuğunuzdan önce ve sonra değerlendirebileceğiniz çok sayıda restoran ve mağaza var. Havalimanının dış hatlar terminalinde uygun fiyatlarla hediyelik eşya veya çikolata, alkol gibi farklı ihtiyaçlarınızı satın alabileceğiniz geniş bir duty free alanı mevcut.

Havalimanında ayrıca başta Türk mutfağı olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden lezzetleri tadabileceğiniz restoranlar ve kafelerle de karşılaşacaksınız. Eğer uçağınızı çok daha konforlu bir ortamda beklemek isterseniz aynı zamanda özel olarak hazırlanan ikramların da tadına bakabileceğiniz özel yolcu salonlarına yönelebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı Avrupa, Asya ve Amerika gibi dünyanın farklı bölgelerine de uçuşların düzenlendiği bir havalimanı. Buradan Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına direkt veya aktarmalı seferlerle ulaşımınızı sağlamanız mümkün.

Tadında Anadolu, Kantin, Cakes&Baskes, Starbucks, Burger King, Sbarro, Caffe Nero, Simit Sarayı ve Zero Cafe havalimanında yolcuları bekleyen yeme içme mekânlarından bazıları. Havalimanında basit bankacılık işlemlerinizi halletmek veya para çekip göndermek için kullanabileceğiniz ATM cihazları da yolcuların hizmetine sunuluyor.

24/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bandırma Seyahat Rehberi
Bandırma Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
10ºC
10ºC
10ºC
10ºC
12ºC
21ºC
15ºC
16ºC
15ºC
19ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 20 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 10 dk
Gaziantep
1 saat 40 dk
İstanbul
30 dk
İzmir
40 dk
Trabzon
2 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bandırma Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bandırma Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bandırma Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bandırma Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Bandırma Havalimanı’na alternatif olarak İstanbul Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi