Balti International Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Balti International Havalimanı Hakkında

Bălți – Leadoveni Uluslararası Havaalanı olarak da bilinen Bălți Uluslararası Havalimanı, Moldova’nın Bălți şehrine hizmet veren iki havalimanından biridir. Şehir merkezinin 15 km. kuzeyinde bulunan Bălți Uluslararası Havalimanı’nın yapımı 1980 yılında Mareşal Sergey Akhromeyev’in emri ile başladı. İlk uçuşun 1987 yılında gerçekleştiği havalanı uzun bir süre Moldovalı Sivil Havacılık Otoritesi’nin test sürüşlerini gerçekleştirdiği bir alan olarak kullanıldı. 1994 yılından sonra iç ve dış uçuşların aktif hale geldiği Bălți Uluslararası Havalimanı’nı her yıl 500 bini aşkın yolcu kullanıyor.

Balti International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden sadece 15 km uzaklıktaki Balti Uluslararası Havalimanı’na vardığınızda tek toplu ulaşım aracı olan matruşka ya da taksi, transfer aracı gibi özel ulaşım araçlarından birine binebilirsiniz. Ortalama 20-25 dakikada şehir merkezine varabilirsiniz.

Matruşka

Havalimanından şehre yapacağınız yolculukta faydalanabileceğiniz en hızlı toplu ulaşım aracı, şehir içinde de kullanımı yaygın olan dolmuş benzeri matruşkalar. Havalimanından binebileceğiniz line 14 güzergahındaki matruşkalar doğrudan Bali şehir merkezine ulaştırıyor. Toplam yolculuk süresi 25 dakika olan 14 numaralı matruşka, her 5 dakikada bir Balti Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenliyor.

Taksi

Konforlu ulaşımda tercih edebileceğiniz taksiler, sürekli olarak Balti Uluslararası Havalimanı terminali dışında hizmet veriyor. Siz de havalimanına indiğinizde taksiye binebilir ve 4-6 avro arasında bir ücret ödeyerek 20 dakikada Balti şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinden kiralayacağınız araçla Balti şehir merkezine ulaşmak 15-20 dakika sürüyor, ancak trafik yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Havalimanından E583/M14 ve Strada Decebal yollarını kullanarak çok kolay bir şekilde Bali şehir içine gidebilirsiniz.

23/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Balti International Havalimanı'na Ulaşım

Şehir içinden yalnızca 15 km uzaklıkta konumlanan Balti Uluslararası Havalimanı’na gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım araçları arasında matruşka, taksi, transfer aracı ve araç kiralama hizmetleri bulunuyor. Hangi ulaşım aracını seçerseniz seçin, maksimum 25-30 dakikada havalimanına varmanız mümkün.

Matruşka

Matruşkalar, şehir içi trafiğinde en pratik ulaşım araçları. Diğerleri kadar konforlu olmasa da hızlı ve pratik olması nedeniyle birçok turist tarafından tercih ediliyor. Şehir içinden 14 numaralı matruşkaya binerseniz eğer doğrudan Balti Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şehirden havalimanına olan matruşka yolculuğunuzun süresi ise en fazla 25 dakika. Ayrıca bu matruşkaların her 5 dakikada bir seferi bulunuyor.

Taksi

Toplu ulaşım ağının çok gelişmiş olmaması nedeniyle şehir içinde taksi kullanımı oldukça yaygın ve de ekonomik. Balti şehrinin herhangi bir merkezi noktasından bineceğiniz taksiyle 15 dakikada Balti Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bu ulaşımınız için sizden talep edilecek ücret ise ortalama 4-6 avro arasında değişebilir.

Araç Kiralama

Araç kiralama şirketleri bakımından Balti Uluslararası Havalimanı’na göre Balti şehir içinde daha çok alternatifle karşılaşacaksınız. Şehirde 1-2 günden fazla kalmayı planlayanlar için ideal bir ulaşım yöntemi olan araç kiralama, şehir merkezinden havalimanına yapacağınız yolculukta size hız kazandıracak. E583/M14 ve Strada Decebal yolları üzerinden tam 20-25 dakikada Balti Uluslararası Havalimanı’na varabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Orijinal adıyla Aeroportul Internațional Bălți, Moldova’nın kültürel, endüstriyel ve ticari merkezlerinden biri olan Balti’de konumlanıyor. Yolcu kapasitesine göre Chișinău ve Tiraspol’dan sonra Moldova’nın 3. büyük havalimanı olan Balti Uluslararası Havalimanı, başkent Chișinău’nun 127 km, Balti şehir merkezinin 15 km kuzeyinde, Raut Nehri’nin ise çok yakınında yer alıyor. Riscani bölgesi sınırlarında bulunan havalimanının yolcu terminalinde araç kiralama, transfer, alışveriş ve yeme içme alanları gibi çeşitli imkanlar bulunuyor.

23/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Balti Seyahat Rehberi
Balti Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
7ºC
9ºC
9ºC
11ºC
9ºC
18ºC
16ºC
18ºC
19ºC
18ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 40 dk
Ankara
1 saat 50 dk
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 30 dk
Gaziantep
1 saat 40 dk
İstanbul
1 saat 20 dk
İzmir
1 saat 10 dk
Trabzon
1 saat 30 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x