Balaton Uçak Bileti Ara

Balaton Hakkında

Balaton, Macaristan’da göl kenarına kurulmuş bir şehirdir. Orta Avrupa’nın bu en büyük gölü Macaristan’ın da aynı zamanda en turistik yerlerinden birisidir. Çamurlu göl anlamına gelse de göl yüzmeye, yelken gibi su sporları yapmaya ve balık tutmaya müsaittir. Macaristan’ın denize kıyısı olmadığı için ülkenin en turistik yerlerinden birisidir. Göl nedeniyle şehirde daha ılıman bir iklim vardır. Kışlar diğer Macar şehirlerine göre biraz daha ılık geçer. Yazın gölün su sıcaklığı 25 derece dolaylarındadır kışın ise zaman zaman buz tutabilir.

Balaton Kalesi, Holy Spirit Kilisesi, Festetics Sarayı, Benedictine Abbey Müzesi, Helikon Kalesi, Keszethely Kalesi gibi yerler gezilebilir. Göl çevresinde çok sayıda yazlık bulunduğu için yaz aylarında nüfus artar. Sadece Macaristan'dan değil, diğer Avrupa şehirlerinden de buraya gelen olur. Yazın şehirde eğlence hayatı da daha çok renklenir. Şehirde Heviz Balaton havaalanı hizmet verir. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den ve diğer bazı Avrupa şehirlerinden buraya direk uçuşlar yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Balaton uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Balaton varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Balaton uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Balaton uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Balaton uçuşları Sarmellek Havalimanı'na düzenleniyor.

Balaton yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Balaton 2 saat 10 dakika, Ankara-Balaton 1 saat 40 dakika, Antalya-Balaton 1 saat 50 dakika, Bodrum-Balaton 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Balaton 2 saat 20 dakika, İstanbul-Balaton 1 saat 20 dakika, İzmir-Balaton 1 saat 30 dakika, Trabzon-Balaton 2 saat 20 dakika sürüyor.

Balaton uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Balaton uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Balaton Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
12ºC
21ºC
Per
Cum
12ºC
22ºC
Cum
Cmt
15ºC
24ºC
Cmt
Paz
10ºC
23ºC
Paz
Pzt
7ºC
14ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
2s 10dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 40dk
2s 20dk
1s 20dk
1s 30dk
2s 20dk
Haritada Görüntüle
Balaton Alternatif Ulaşım
Para birimi